roszę o pomoc jak rozumieć Art.995 kpc.

Odpowiedzi w temacie (0)

root-olek

23.9.2007

Opisze sprawę: Nieruchomość jest współwłasnościom po połowie (ma dwóch współwłaścicieli) na jednego z współwłaścicieli wpisano hipotekę staje się dłużnikiem na rzecz Skarbu Państwa. Następnie ktoś wykupuje dług, a Sąd przysądza połowę nieruchomości dłużnika temu komuś powołując się na Art.995 i że zostały spełnione warunki licytacji. moje pytania: 1.Czy Sąd lub kto ktokolwiek powinien poinformować dziedziców o tym, że nie będą mieli już połowy majątku?. 2.Czy komornik powinien poinformować drugiego współwłaściciela, że mu się właduje do mieszkania. 3.Czy powinna być zrobiona jakaś wycena majątku przed licytacją. proszę o wszelkie uwagi, bo są na pewno bardzo cenne. mój mail: root-olek@o2.pl

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 14.5.2019

  Kogo wspiera Fundusz Sprawiedliwości?

  Fundusz Sprawiedliwości wspiera wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem, osoby im najbliższe oraz świadków przestępstw. Świadczy też pomoc postpenitencjarną. 

 • 26.2.2019

  Większa pomoc de minimis w rolnictwie

  Z 15000 euro do 20000 euro w okresie trzech lat podatkowych zwiększona została pomoc de minimis dla jednego przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie produkcji podstawowej produktów (...)

 • 22.8.2017

  Ruszają paczki żywnościowe...

  Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł. 

 • 27.12.2017

  Gwarancje spłaty kredytów MŚP

  Stworzenie trwałego, systemowego instrumentu wsparcia rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw przy wykorzystaniu gwarancji spłaty kredytów, opartego na Krajowym Funduszu Gwarancyjnym to jeden (...)