sp. z o.o. - inwestor - kilka problemów

Odpowiedzi w temacie (0)

Back2Dance

24.12.2011

witam Forumowiczów potrzebuję porady : rok temu wszedłem z inwestorem w spółkę , potrzebowałem kapitału udziały to 20 do 80 % - moje mniejszościowe, niemniej wniosłem również aportem pewną ilość towaru przez rok bylem zatrudniony w spółce jako głowny pracownik i prezes po roku inwestor powziął podejrzenia, że oszukuję go na transakcjach i działam na szkodę spółki - oczywiście bezpodstawnie, i rozwiązał ze mną umowę o pracę, ustąpiłem też z prezesury dużo rzeczy nabywaliśmy w internecie i dałem z dniem ustąpienia ze stanowiska dostęp do kont, w których ewidencjonowałem stan towar itd. co można zrobić z udziałami i czy po oddaniu haseł dostępowych do kont odpowiadam jeszcze za cokolwiek ? na spółkę kupiony był laptop- jednak ustaliłem ustnie że będzie wykorzystywany do innej mojej pracy - czy inwestor ma prawo zabrać mi go razem z danymi - które nie należą do spółki czy mogę zwrócić za niego pieniądze spółce ? i już ostatnie pytanie : podpisałem umowę na wykonanie dzieła z inną firmą, z terminem wykonania do końca grudnia b.r. - tylko ja w firmie mogę to zrealizować z racji posiadanych umiejętności - jeżeli kontrakt nie zostanie wykonany, w umowie jest zapis o zwrocie całości kwoty zleceniodawcy. Czy biorę za wykonanie umowy odpowiedzialność jeżeli nie jestem pracownikiem ani prezesem już ? kapitał zakładowy spółki to 5 000 zł. wdzięczny będę za wszelkie komentarze pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.11.2015

  Podwykonawcy w procesie inwestycyjno-budowlanym.

  Podwykonawca jest „najsłabszym ogniwem” w procesie inwestycyjnym. Pokazały to nam wydarzenia ostatnich lat. Na największych inwestycjach infrastrukturalnych realizowanych w Polsce to właśnie (...)

 • 27.10.2004

  Umowa o roboty budowlane

  Umowa o roboty budowlane to wyspecjalizowany rodzaj umowy o dzieło. Posiada zresztą podstawowe cechy umowy o dzieło. Stronami tej umowy są wykonawca i inwestor. Przedmiotem umowy natomiast jest odpowiednie (...)

 • 6.2.2019

  Sekurytyzacja pod lepszym nadzorem?

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw ma zapewnić realizację rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie ustanowienia ogólnych (...)

 • 19.7.2016

  Zasady ponoszenia kosztów w Prawie budowlanym – wybrane zagadnienia

  W artykule niniejszym omówiona zostanie zasada ponoszenia kosztów wykonania decyzji dotyczącej rozbiórki obiektu budowlanego albo jego części, doprowadzenia obiektu budowlanego (...)

 • 22.6.2017

  Będą zmiany w programie społecznego budownictwa czynszowego

  Nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw. Ma ona na celu wyeliminowanie sygnalizowanych przez inwestorów barier w (...)