Sprzedałem telefon i pojawił się problem

Odpowiedzi w temacie (0)

Majki91

18.2.2017

Witam, w sobotę sprzedałem telefon. Po 5 dniach gość odezwał się, informując mnie, że na drugi dzień sprzedał telefon dalej, bo obudowa była ubita i wyświetlacz nie dolegał do obudowy... Trzeci właściciel, który podobno odkupił ten telefon, dał go do sprawdzenia "rzeczoznawcy", który stwierdził, że był wymieniony w tym telefonie wyświetlacz i nie działa czujnik zbliżeniowy oraz że pojawia się jakaś kreska na wyświetlaczu. Zagroził sądem gościowi, który ode mnie kupił telefon i ten ponownie odkupił go od tego trzeciego, stwierdzając, że to była wada ukryta. Teraz on mnie straszy sądem i policją, że ja ukryłem wady. Telefon w momencie sprzedaży był sprawny. Wyświetlacz był wymieniony na nowy, nie zostało to ujęte w ogłoszeniu.Nie zauważyłem problemów jakie opisał ten "rzeczoznawca", kupiec który kupił ode mnie telefon miał go w ręce, o ubiciu wiedział(na zdjęciu było również pokazane), telefon miał włączony i jak twierdzi nie widział żadnego paska. Nie chce odkupić od niego telefonu, bo nie wiem w ilu on rękach był i co w nim było majstrowane, skoro był otwierany i zostało zauważone, że ekran był wymieniany. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.5.2018

  Telefon dla donosicieli...

  Krajowy Telefon Interwencyjny KAS jest scentralizowanym kanałem komunikacji służącym przyjmowaniu od klientów KAS informacji na temat: naruszeń przepisów prawa podatkowego, naruszeń (...)

 • 5.9.2018

  mLegitymacja na nowy rok szkolny

  Twoje dziecko ciągle zostawia legitymację w domu? Już niedługo ten problem odejdzie w zapomnienie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi (...)

 • 8.5.2014

  Uważaj na umowy zawierane przez telefon

  Coraz częściej przedsiębiorcy otrzymują telefony z ofertami dotyczącymi ich działalności gospodarczej. Po jakimś czasie są zaskoczeni, że dostali fakturę o zapłatę za coś, czego przecież (...)

 • 23.1.2018

  Procedura VAT-marża w elektronice jedynie przy dostawie używanego sprzętu

  Resort finansów przypmniał, że VAT-marża w elektronice ma zastosowanie wyłącznie do dostawy artykułów używanych, a nie nowych.

 • 26.7.2017

  MF ostrzega przed nadużywaniem procedury VAT-marża w handlu elektroniką

  Ministerstwo Finansów wskazało, że nie jest prawnie możliwe stosowanie procedury VAT-marża do dostaw towarów nowych. Nie jest również prawnie możliwe zakupienie telefonów (...)