Ulga dla osób poniżej 26 roku życia

Odpowiedzi w temacie (0)

Klodi98

6.2.2020

Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii zwolnienia z podatku osób poniżej 26 roku życia. Mam 21 lat i jestem zatrudniona na umowie o pracę, na której wynagrodzenie mam podane w kwocie 2300 netto. Z tego co wyczytałam osoby poniżej 26 lat są zwolnione z podatku i otrzymują przy wypłacie wynagrodzenia wyższe płace. Próbowałam skontaktować się z moim pracodawcą, jednak ten odsyła mnie do księgowej, od której dowiaduje się, iż taki zwrot mi się nie należy. Nie przekroczyłam progów dochodowych zwalniających z ulgi ani nie ukończyłą 26 lat w związku z tym, dlaczego nie należy mi się taki zwrot? Wiem że pod koniec 2019 roku ulga wypłacana była wraz z wynagrodzeniem o wypełnieniu oświadczenia, jeśli takowe nie było wypełnione to ulga ma zostać zwrócona po rocznym rozliczeniu PIT, natomiast od tego roku pensje miały być wypłacane wraz z ulgą. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy ja źle zrozumiałam, czy jednak ta księgowa nie ma do końca racji.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Ulga w PIT dla pracowników do 26. roku życia już od sierpnia 2019 r.

  Dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Zwolnienie będzie dotyczyć zarówno przychodów (...)

 • PIT zero dla młodych

  Likwidacja 18 proc. PIT dla pracowników do 26 roku życia – jest przedmiotem proponowanej nowelizacji przepisów ustawowych. Regulacja ta ma obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. (...)

 • Zerowy PIT dla młodych

  Ustawa, która wprowadza program „Bez PIT dla Młodych”, wejdzie w życie już 1 sierpnia 2019 r. Dzięki temu ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia (...)

 • Oświadczenie pracownika do PIT zero dla młodych

  Przepisy o zerowym PIT dla młodych wejdą w życie już 1 sierpnia 2019 r. Poznaj przykładową treść oświadczenia dla osób do 26. roku życia, które będą korzystać ze zwolnienia (...)

 • Niższe koszty pracy - propozycje zmian w PIT

  Ulga w PIT dla młodych pracowników (do ukończenia 26. roku życia), zwiększenie pracowniczych kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18% do 17% to rządowe propozycje (...)

NA SKÓTY