Forum prawne (strona 108)

Podwyżka alimentów

orady prawne
Porady prawne >> Zapytaj prawnika online

PORADY PRAWNE ONLINE

Zapytaj prawnika:

Dziś miała odbyć się rozprawa o podwyższenie alimentów na moje dzieci. Obecnie place 700 zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.10.3 17:46:12

Wypadek w pracy

Witam,
16.09 doznałem skręcenia kolana - wypadek w pracy. Od 29.09 wróciłem do pracy po zwolnieniu. Historii choroby nie ma, leczenie w toku. Jestem zarejestrowany (ubezpieczony) oraz mam dodatkowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.10.2 21:25:10

Czy mogę jeszcze założyć sprawę karną za niealimentacje

Witam mam 24 lata i nie wiem jak mam zacząć. Od małego dziecka wychowawałem się bez ojca. Przez to miałem spaprane życie. Po ukończeniu liceum mój "ojciec" nie płaci mi alimentów czyli od 2013 ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.10.1 21:2:51

Wyrzucenie z domu

mieszkam całe życie u babci jestem nie zameldowany, wczoraj policja kazała mi wyjść z lokalu w którym mieszkam pod nadzorem i namową policji żeby mnie nie wpuszczać z powrotem dodam iż miałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.10.1 1:38:27

Ogłoszenie upadłości a trwający kredyt

Witam, jestem po ogłoszeniu upadłości osoby fizycznej, ale jeszcze przed wyznaczeniem sędziego komisarza i syndyka. Wpadłam w spirale zadłużenia przez chłopaka, któremu chciałam pomoc i zostałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.29 7:11:17

pozeczka

Witam, moja znajoma wzięła porzeczkę 500 zł i płaci od 2 lat 200 zł odsetek czyli to już 4400 zł spłaciła, a wzięła tylko 500 zł czy to legalna porzeczka czy ma zgłosić to na policje ona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.27 17:35:54

Podanie do sądu o zmianę adresu doręczenia listu

Witam.Bardzo proszę o pomoc.
Nie wiem jak napisać podanie do sądu o zmianę adresu doręczania listów sądowych.
Chodzi tu o mojego męża,który pracuje za granicą.
Wczoraj znalazłam awizo pocztowe ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.27 14:44:8

zaliczka na zakup działki a zmiany w umowie

Dzień dobry,

Proszę o radę, jakie można podjąć kroki w tym przypadku:

Zdecydowaliśmy się na zakup działki znalezionej w ogłoszenie. Ogłoszenie było zamieszczone przez syna, natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.27 14:5:55

Sprawdzenie umowy najmu mieszkania

Witam
Czy mógłby ktoś sprawdzić umowę najmu, którą muszę podpisać w celu wynajęcia mieszkania?

Już raz trafiła mi się taka umowa, przez którą sprawiłem sobie małe problemy, a sam nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.27 12:52:50

Czy kupującemu należy się zwrot pieniędzy?

Dzień dobry,

przedwczoraj sprzedałem telefon bez żadnego dowodu zakupu tudzież gwarancji. Kupujący zgodził się na transakcję przy upuście pierwotnej ceny. Telefon oglądał we własnych rękach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.27 10:45:23

Tłumaczenia filmów i seriali.

Czy jeśli będę chciał tłumaczyć seriale np. amerykańskie z napisów już udostępnionych w internecie to łamię prawo czy łamie je ta osoba, która spisała je z oryginalnej ścieżki dźwiękowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.26 15:17:3

Tłumaczenia filmów i seriali.

Czy jeśli będę chciał tłumaczyć seriale np. amerykańskie z napisów już udostępnionych w internecie to łamię prawo czy łamie je ta osoba, która spisała je z oryginalnej ścieżki dźwiękowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.26 15:16:58

Wypadek samochodowy

Witam serdecznie. Dwa lata temu uczestniczyłem w wypadku samochodowy, niestety kierowca samochodu z którym się zdeżyłem zginął na miejscu. Wypadek miał miejsce w nocy, według mnie kierowca jadący ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.26 6:16:22

umowa najmu okazjonalnego

Przeprowadzam się do nowego miasta i udało mi się już znaleźć idealne mieszkanie do wynajęcia. Właścicielka tego mieszkania chce podpisać umowę najmu okazjonalnego u notariusza. Potrzebny jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.25 14:19:11

Dom w spadku i podatek

Witam,
mam pytanie dotyczące sprzedaży nieruchomości i związanego z tym obowiązku podatkowego.
Rok temu umarła moja mama. Jej udział w domu (w którym mieszkaliśmy od 1998 roku) został podzielony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.25 9:12:39

Wynagrodzenie za służbę w WOT a alimenty

Witam serdecznie, jestem uczniem 4 klasy technikum, jestem żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, wynagrodzenie za służbę nie jest w żaden sposób opodatkowane, stąd moje pytanie czy może ono być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.24 22:43:52

Wykorzystywanie pozycji znanych Marek do promowania swojego biznesu

Witajcie!

Przeglądając internet niejednokrotnie można natknąć się na polskie podróbki zagranicznych serwisów internetowych. Być może nie ma w tym nic dziwnego - w końcu każdy chce jak najszybciej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.24 17:30:2

apelacja od alimentów

jeżeli posiadam rozwód z orzeczeniem o winie na moją korzyść .ex złożyła pozew o wyższe alimenty ...z 500 na 1000..i sąd przyznał...jaka jest szansa że odwołałem sie od wyroku do wyższej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.23 17:32:28

3 umowa o pracę a ciąża

Miałam na myśli po porodzie urlop macierzyński i rodzicielski (nie wychowawczy) i powrót do pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.23 10:29:32

Długi byłego męza


Witam,
Mam problem z kredyt inkasso.
Z nie utrzymujemy kontaktu od 12 lat.w maju dostalam pismo z sądu i zaproszdnie na sprawe rozwodową.Na sprawie męza nie bylo a pojawil sie jego awokat-pelnomocnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.22 22:45:7

Kwestionowanie gości przez właściciela w wynajmowany pokoju.

Dzień dobry,
bez zapoznania się z zawartą umową nie sposób odpowiedzieć na Pana pytania.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
adwokat@kancelariaulewicz.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.22 15:16:40

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE MAŁŻONKA

Dzień dobry,
bez zapoznania się ze złożonym przez Panią pozwem oraz odpowiedzią na pozew, wniesioną przez męża, nie sposób stwierdzić czy istnieje ryzyko orzeczenia rozwodu z Pani wyłącznej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.22 15:12:4

2018.9.21 20:50:10

Wystawianie przez inny podmiot faktury za usługę

Ja świadczę usługi bez działalności i jeżeli chodzi o wystawianie rachunków pomaga mi to ogarnąć kancelaria dubielsawinda.pl. Pytanie, które masz to w zasadzie jest pytanie do prawnika. Może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.21 13:7:0

Uchwała na ryczałt wody

Witam serdecznie,
mam pewną problematyczną kwestię z firmą zajmująca się administrowaniem budynku, w którym mieszkam.

Sprawa wygląda następująco: jesteśmy rozliczani w formie comiesięcznych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.21 12:32:44

maska ochronna

Witam
Wraz z mężem prowadzę małą firmę produkcyjną i temat odzieży ochronnej dla pracowników cały czas spędza nam sen z oczu.
Mam pytanie z jaką częstotliwością trzeba kupować nowe maskie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.20 16:41:9

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Zgadza się Panie Andrzeju Kwiatkowski pana kolega bardzo słusznie postąpił. Jestem Agentką do spraw odszkodowań dziennie zgłasza się do nas szczereg ludzi z różnymi sprawami związanymi z odszkodowaniem ... Zobacz wątek

32 odpowiedzi

2018.9.19 12:26:32

Alimenty / Zaległe Roszczenia

Dzień dobry,

Sytuacja wygląda następująco. Chłopak w wieku 20 lat, wystąpił w tym roku z pozwem do Sądu o ustalenie ojcostwa człowieka, który przez cały jego okres życia nie poczuwał się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.18 23:29:30

Jakiego programu do zarządzania wierzytelnościami używasz?

My od kilku miesięcy korzystamy z narzędzia autowindykator.pl m.in. do windykacji. W prosty sposób możemy wygenerować wezwania do zapłaty czy obliczyć odsetki. Poprzednio korzystaliśmy z rozwiązań ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.9.18 12:0:13

Skarga pauliańska

Dzień dobry,
oczywiście uwzględnienie skargi pauliańskiej nie powoduje nieważności umowy darowizny, a tylko jej bezskuteczność w stosunku do Pani. Niemniej na podstawie powyższego opisu można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.18 8:0:4

od jakiej daty liczyć okres wypowiedzenia umowy o pracę

witam, niemiecki pracodawca wypowiedział ze mną umowę o pracę listownie (pocztą) w czasie mojego przebywania na zwolnieniu lekarskim. Data jaka pierwotnie widniała, był to 22.08.2018 r . Listu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.17 14:58:5

Alimenty bieżące i zaległe

Szalonaruda, to zależy czy wyrok jest prawomocny, czy nie, a jeśli jest prawomocny, czy sąd w jakikolwiek sposób sprecyzował termin płatności alimentów przed wydaniem wyroku.
Pozdrawiam,
adwokat ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.9.17 11:30:12

Zameldowanie tymczasowe matki a zameldowanie noworodka

justkejt, dziecko powinno być zameldowane tam, gdzie mieszka ono i jego rodzice (lub to z nich, z którym dziecko na stałe przebywa).
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
adwokat@kancelariaulewicz.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.17 11:24:7

Naruszenie nietykalności przez ochroniarza

Witam,
Piszę z sprawą która wydarzyła się parę dni temu. Będąc w nocy w jednej z rybnickich dyskotek, zakupiłem piwo i chciałem wyjść z nim na dwór lecz zostałem cofnięty przez obsługę ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.16 20:18:55

Akcyza

Zakupiłam samochód sprowadzony z Niemiec w komisie, jednak jak się okazało właściciel nie złożył deklaracji Akc - u i nie uiscil opłaty za akcyzę. Ja, niczego nieswiadoma (jest to mój pierwszy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.15 15:13:18

Buty na klatce schodowej

Mieszkam na parterze w bloku. Mój sąsiad z góry( 2 piętro ) notorycznie otwiera drzwi od klatki schodowej. Zastawiając drzwi kamieniem bądź stopką. Twierdząc, że na klace schodowej śmierdzi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.15 11:20:16

Odpowiedzialność materialna a brak możliwości zabezpieczenia mienia,

Witam,
Pracuję w lokalu gastronomicznym na podstawie umowy o pracę. Chciałbym się dowiedzieć czy pracodawca musi zapewnić urządzenie (szuflada do kasy fiskalnej, kasetka) do trzymania pieniędzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.15 2:9:36

Listb gonczy

Mam pytanie po ilu latach jest przedawnienie listu gonczego ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.14 16:35:8

mbank nadal nie przelał kwoty zajętej komornikowi a on chce zająć mi wypłatę !

Sprawdziła Pani historię konta? W sensie jakie przelewy, gdzie zostały wykonane z Pani konta? Musi to być odnotowane w historii konta. W końcu te pieniądze się nigdzie nie rozpłynęły. Proszę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.14 15:32:48

Dzielenie świadczeń alimentacyjnych przez komornika a inne zobowiązania

Witam
Potrzebował bym jakiejś porady lub wytłumaczenia mi jak wygląda dzielenie świadczeń alimentacyjnych.
Otórz dokładnie chodzi o to że dostaję alimenty od komornika. Problem polega na tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.14 10:19:57

Serwis do którego oddałem telefon został okradziony. Co robić?

Dzień dobry, jakiś czas temu oddałem telefon iphone 6 do serwisu. Między czasie serwis został okradziony, o czym się dowiedziałem gdy chciałem odebrać telefon. Straciłem wszystkie dane, kontakty, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.14 9:26:31

Serwis do którego oddałem telefon został okradziony. Co robić?

Dzień dobry, jakiś czas temu oddałem telefon iphone 6 do serwisu. Między czasie serwis został okradziony, o czym się dowiedziałem gdy chciałem odebrać telefon. Straciłem wszystkie dane, kontakty, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.14 9:23:11

Czy można ubiegać się o adwokata z urzędu w celu sporządzenia pisma na wniesienie apelacji od wyroku sądu?

również polecam pana Tomaszczyka, znany prawnik z Warszawy i polecany na różnych forach ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.9.14 0:37:31

pytanie o prawo jazdy

Witam serdecznie. Chciałbym uzyskać informację na temat swojego prawa jazdy. Pewnego dnia przestawiałem samochód stojący przy drodze osiedlowej ponieważ blokował wjazd sąsiadowi do garażu. Wsiadłem ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.13 11:1:2

Podrobiony podpis

Witajcie.

Zdaje mi się, że chodzi o prawo karne, stad ten temat w tym dziale, do rzeczy:

Kupiłem auto, które okazało się być "bublem"/"ściemą".
Gość miał umowę z poprzednim właścicielem ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.13 8:0:59

Konik

Witam .jakis czas temu kupiłem bilety od osoby prywatnej na koncert . Po cenie nieco droższej koncert się nie odbył poprosiłem konika by zwrócił sie do organizatora by ten oddał pieniądze za ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.12 23:18:28

Konik

Witam .jakis czas temu kupiłem bilety od osoby prywatnej na koncert . Po cenie nieco droższej koncert się nie odbył poprosiłem konika by zwrócił sie do organizatora by ten oddał pieniądze za ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.12 23:18:22

zwrot towaru bez metki

raczej nie, chyba że nie jest wymagana metka przy zwrocie ale to zależy gdzie kupiłes i jaki dana firma ma wewnętrzny regulamin. Na pewno możesz składać reklamację ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.9.12 17:16:37

składka zdrowotna dla absolwenta

Aż do końca ważności legitymacji ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.9.12 14:41:30

Problem ze spółdzielnią

Mamy problem ze spółdzielnią, która obciąża nas kosztami remontu, który przeprowadzili twierdząc że przez nasze nie korzystanie z dwóch pionów wody ( piony zostały zaślepione 5 lat temu podczas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.9.12 8:26:7

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika