Forum prawne (strona 110)

Wypłata ekwiwalentu za urlop wyliczenie dni

Witam
Moje pytanie dotyczy wypłacenia ekwiwalentu za urlop. Pracowałem od 1.02.2012 - 31.07.2018 na stanowisku pracownik obsługi klienta - kasjer. Mój staż pracy wynosi do 10 lat Za rok poprzedni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.15 23:47:2

Wyłudzenie alimentów

Dupe ruszyc i do roboty. Prawdziwa kobieta wie jak zarzadzac finansami i powinna dokladac dokladnie tyle samo ile facet daje na alimenty. Jak facet daje 500zl to baba wklada drugie 500zl - a jak sie ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2018.8.15 17:32:47

alimenty od ojca i matki

jak bys im wiecej zaplacil to bys mial wiecej "pozwolen". Swiat jest chory - niestety. Niektorym paniom wydaje sie, ze ojcowie ich dzieci sa sponsorami i maja obowiazek sponsorowac ich matki ...totalna ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.8.15 17:26:4

Widzenia ojca a alimenty z urzedu

Z calym szacunkiem. Oceniasz sytuacje finansowa ojca wydajac pozwolenie na to czy moze sie widziec z corka ? Tzn, ze co ? ze jak bogaty by byl i placil ci wiecej to bys mu dawala wiecej czasu na widzenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.8.15 17:21:47

2018.8.13 10:40:13

Re

Otrzymałem pożyczkę w wysokości 50 000 ? od pożyczkodawcy tutaj jest jego e-mail: (projektfinansiering@actions-sociale.com), ale kiedy pieniądze zostaną przekazane na moje konto bankowe, dali mi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.8.12 11:22:18

Zasiedzenie - przeniesienie sprawy, powołanie świadków

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o poradę, ponieważ jestem załamana i nie wiem co mam robić
8 sierpnia dostałam (na swój nieaktualny adres zameldowania) list z sądu - zawiadomienie o oględzinach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.11 23:19:49

sąsiad potrącił mi psa

Witam. Mam pytanie. Trzy dni temu sąsiad potrącił mi psa. Pierwszy stał na drozce dojazdowej. Ale sąsiad jechał z taką prędkością że pies nie miał szans. Kierowca uciekł. Widziałam go, ale ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.8.10 21:35:33

Umowa sprzedaży pojazdu vs. RODO

Jakie dane powinna zawierać umowa sprzedaży samochodu to reguluje ustawa o ubezpieczeniach. Ale jak to się ma teraz do ustawy RODO, np. sprzedaję samochód, spisujemy umowę, imię nazwisko, adres ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.10 10:48:6

OSZUSTWO,FAŁSZERSTWO PASSAT B6 KOMIS BEGO PIŁA BURMISTRZ WAŁCZA

Zwracam się z prośbą o pomoc i poprowadzenie mojej sprawy . Zakupiłem auto w komisie bego w Pile . Właścicielem był burmistrz Wałcza. Po pewnym czasie , gdy mechanik odkrył iż w aucie jest silnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.9 22:45:54

Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku.

Witam

Na wiosnę tego roku byłem się pytać w Urzędzie Skarbowym kiedy mogę złożyć papiery w związku z zwrotem podatku VAT (rozdział 4 ustawy z 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.8 13:50:48

wynajmuje mieszkanie od spółdzielni mieszkaniowej czy mogę je wykupić

od 14 lat wynajmuje mieszkanie od spółdzielni mieszkaniowej, nie jestem jej członkiem czy w takim wypadku mogę wykupić mieszkanie na preferencyjnych warunkach? czy jedynie według ceny rynkowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.8 13:38:58

zapytanie o zachówek dla brata i jego corki

Witam, kilka lat temu, mama będąca właścicielem posesji, przepisała ją w testamencie na mnie, czyli jej syna, oczywiście po śmierci, w zamian za opiekę nad nią i tatą. Mam jeszcze siostrę i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.7 14:31:44

odległość chodnika od prywatnej posesji

Witam, mam pytanko, może ktoś pomoże... Kilka lat temu spółdzielnia mieszkaniowa na moim osiedlu od tak, położyła sobie wzdłuż całego mojego ogrodzenia chodnik dla mieszkańców stojącego na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.7 14:6:48

Problem z lokatorka

Jestem "szczęściarzem" ???? umowy dozywocia. Moja lokatorka kobieta w wieku 66 lat robi wszystko po złości. Gdzie tylko mozliwe upycha mi swoje smieci na posesji, w kotłowni a nawet w stodole. Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.6 23:53:38

Pobieranie nie należących się alimentów

Witam,

Sytuacja dotyczy mojego narzeczonego - miał on jako nieletni zasądzone alimenty od ojca, który był niewypłacalny. Pieniądze otrzymywane były z funduszu alimentacyjnego,również po uzyskaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.6 13:0:9

Kradzież z włamaniem , niekarany dotychczas jaka kara?

Niebyłem nigdy karany i uznali mnie za winnego do paragrafu kradzierzy z włamaniem co mi grozi wyrok w zawieszeniu czy i odsiadka ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.8.6 0:6:53

sprzedaż mieszkania po odkupieniu części darowizny

Witam,

w październiku 2012 roku moja babcia przekazała w darowiźnie swoje mieszkanie spółdzielcze własnościowe mnie i mojemu bratu (po połowie).

W lutym 2015 roku nastąpiła sprzedaż części ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.5 9:16:21

Podróż

Witam, mam kłopot otóż zostałem oszukany przez osobę prywatną na temat wyjazdu. Zakupiłem bilety o koszcie 1000 zł bez możliwości zwrotu gdyż zostałem zapewniony przez ta osobę o hotelu mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.5 1:16:6

Znieważający komentarz na fb

Pewna osoba opublikowała zniesławiający i obrazajacy mnie komentarz na fb. Komentarz został zgłoszony i usunięty, ale inna osoba wielokrotnie go zacytowała. Czy mogę zwrócić się do fb z prośbą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.3 13:29:16

Narastajace odsetki, przekazywanie z windykacji do komornika jak to zatrzymac ? Wyrazam chec splaty.

Witam, wpadłem w błędne koło miedzy windykacja a komornikiem.
przez problemy niezależne ode mnie zaprzestałem splaty kredytu. Aktualnie wszystko jest na dobrej drodze od roku wiekszosc splacona. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.3 12:47:25

Problemy z sąsiadem

moim zdaniem powinieneś udać się z tym problemem to jakiegoś adwokata.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.8.3 10:54:0

Student a miejsce rozliczenia PIT

Cześć wszystkim forumowiczom.
Mam do Was pytanie. Otóż pracowałem przez pewien okres czasu na umowie zlecenie, oraz posiadam rachunek inwestycyjny (maklerski) i będę rozliczał się z tego wszystkiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.8.3 8:39:45

art 284 art 244

Czy jezeli na wezwanie w sprawie z powyższych artykułow stawie sie w podanym terminie i zloze wyjasnienia istnieje podstawa do zastosowania sankcji? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.8.2 11:40:43

chce wejsc na dzialke meza czy to legalne?

Czy moge wejsc na dzialke ktorej wlascicielem jest maz bez oskazen o wlamanie na nia lub kradziezy jesli bede chciala zabrac swoje wlasne rzeczy? Dodam ze dzialka zakupiona byla po slubie i nie mamy intercyzy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.31 23:57:19

Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron bez terminów wypowiedzenia

Szanowni Państwo!
Będę bardzo wdzięczna za pomoc w następującej sprawie.
Została zawarta umowa dzierżawy gruntów rolnych na 10 lat. Czy w związku z tym istnieje możliwość rozwiązania wcześniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.31 20:52:43

Czy zatrzymanie było prawnie ok? Czy można kogoś skuć i zamknąć w zakładzie psychiatrycznym na podstawie pomówienia?

Dodam iż do szpitala byłem przewieziony w ambulansie i kajdankach. I nie miałem nic do powiedzenia mimo iż prosiłem o kontakt z adwokatem powiedziano mi iż mogę sobie prosić. W szpitalu byłem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.31 13:26:38

Pozew o mobbing wobec innego pracownika firmy

Na Twoim miejscu na pewno napisałbym taki pozew, natomiast najpierw skonsultowałbym to z jakimś prawnikiem, aby nie popełnić błędów itp.
Sam mam zaufanego prawnika, Tomasza Tomaszczyka z Warszawy, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.7.30 23:34:57

jak napisac podanie o wymiane drzwi w mieszkaniu komunalnym?

Bardzo proszę pomoc mi napisać prośbę do administracji o wymianę drzwi wejściowych. Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.30 18:19:58

Sponsorowanie przez browar

Dzień dobry.
Zastanawiałem się ostatnio nad tematem sponsorowania indywidualnych zawodników przez browary. W Lublinie klub koszykówki jest sponsorowany przez Perłę, dlatego zakładam że ta forma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.30 12:18:8

Witam. Potrzebuję porady. Otrzymałem decyzję z ZUS -ZUS po rozpatrzeniu wniosku odmawia prawa do renty socjalne

wiesz, na Twoim miejscu skontaktowałbym się z jakimś prawnikiem, sam często korzystam z pomocy Tomasza Tomaszczyka z Warszawy, Ty możesz poszukać sobie swojego lub z polecenia kogoś, ale czasem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.29 23:19:3

Zamieszkanie u ojca i alimenty od matki

Były mąż proponuje ugodę pozasądową, w ktorej będzie zapisane, że dziecko mieszka u niego, a ja mam płacić alimenty. Do tej pory dziecko mieszka ze mną. Czy były mąż może odstąpić od ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.7.29 20:28:33

Pomoc dla studentów

Pisanie prac dyplomowych nie należy do najłatwiejszych sprawdzianów wiedzy dla studentów. Poza posiadaną wiedzą należy ją w sposób odpowiedni przelać na dziesiątki stron, co nie zawsze i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.29 18:11:49

Pomoc dla studentów w Opolu

Pisanie prac dyplomowych nie należy do najłatwiejszych sprawdzianów wiedzy dla studentów. Poza posiadaną wiedzą należy ją w sposób odpowiedni przelać na dziesiątki stron, co nie zawsze i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.29 18:11:20

Pomoc dla studenów

Pisanie prac dyplomowych nie należy do najłatwiejszych sprawdzianów wiedzy dla studentów. Poza posiadaną wiedzą należy ją w sposób odpowiedni przelać na dziesiątki stron, co nie zawsze i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.29 18:10:17

związek toksyczny

Piszę do was drodzy internaici z prośbą o rozumne rozstrzygniecie życiowych dylematów i zależałoby mi na odpowiedzi prawników,lub bedących w takiej sytuaacji, a nie osób z "doskoku" nie majacych ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.7.29 14:0:1

jak sprawdzic do kiedy mam zakaz?

moj maz prowadzil samochod w terenie zabudowanym 118km/h w polsce, spieszyl sie bo byl po czesci bo mamy zniwa ,na polu stal zamowiony tir po odbior zboza a kombaj na polu sie zepsul. Policja jechala za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.29 0:12:26

2018.7.28 14:39:5

podważanie etatu , umowy o prace przez zus

tak, słyszałem o tym Tomaszczyku, jego nazwisko często widać w kontekście dobrych specjalistów prawa pracy i ZUS ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.7.26 21:24:16

Serwis samochodowy na ulicy

Dzień dobry,

Jestem mieszkańcem osiedla domków jednorodzinnych. Niestety od dłuższego czasu na mojej ulicy, lokatorka z jednego domów, przyprowadziła "nowego chłopaka". Po pewnym czasie zaczęło ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.7.26 21:15:24

Odmowa przyznania renty rodzinnej dla wdowy

ja bym zwrócił się z tym do jakiegoś adwokata, znam Tomasza Tomaszczyka, ale on jest z Warszawy, dobry specjalista do spraw ZUS, natomiast nie każdy ma blisko, dobrze szukać kogoś w swoim rejonie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.26 21:6:43

jaki okres wypowiedzenia przy 1/4 etatu i 1,5 rocznym stażu pracy?

Witam mam pytanie posiadam umowę o pracę na 1/4etatu jako sprzedawca złożyłam wypowiedzenie umowy z dwutygodniowym okresem bo taki mam zapis w umowie że strony są zobowiązane do trekking właśnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.26 17:51:10

Instalacja klimatyzacji na parapecie

Witam uprzejmie,

Mam mały problem z zarządem spółdzielni mieszkaniowej w której obecnie mieszkam (mieszkanie własnościowe).

Trzy tygodnie temu wystąpiłem o zgodę na instalację jednostki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.26 17:47:20

ZUS zwlekał z wypłaceniem renty, wyrównanie po śmierci, teraz chce zwrot

Nie widzę możliwości edycji pierwszego postu, dlatego napiszę tutaj co powiedział zus, dla osób którzy trafią tutaj googlując podobny problem.
Formularz R18, akt zgonu, akt małżeństwa i list ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.26 17:27:41

Zwykłe odsetki kapitałowe czy juz anatocyzm

Witam, czy jest możliwe zawarcie w umowie pożyczki(nie z instytucją bankową) zapisu o 8%(w skali roku) odsetkach kapitałowych kapitalizujących się po każdym kwartale? Czy taki zapis nie będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.26 14:47:59

ZUS zarzuca fikcyjnośc prowadzonej działalności

polecam skontaktować się z prawnikiem od ZUS, pomoże i na pewno znajdzie jakieś argumenty, żeby wygrać z urzędem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.26 0:7:20

Zus nie chce wyplacic zasilku macierzynskiego!

na Twoim miejscu skorzystałbym z porady jakiegoś prawnika, ja mam zaufanego człowieka od batalii z ZUS-em, ale z Warszawy. Tomasz Tomaszczyk z kancelarii JST. Bardzo dobry w swojej dziedzinie. Ale warto ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.7.26 0:4:57

zadośćuczynienie za niewłaściwy mandat

Sprawa ma się tak - jechałem komunikacją miejską i skasowałem bilet przez telefon komórkowy. Podczas kontroli wpierw okazałem legitymację, następnie wyjąłem komórkę i omyłkowo nacisnąłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.25 15:38:4

Asystent w dziale prawnym

Merkury Market spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. ogłasza nabór na stanowisko

Asystent w dziale prawnym
Miejsce wykonywania pracy: Krosno

Osoba zatrudniona na tym stanowisku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.25 12:55:48

Spłacenie przez rodzica jednego z dzieci

Dzień dobry,
Moja mama postanowiła sprzedać gospodarstwo rolne , które zostało jej po zmarłym mężu (2006 rok). Po śmierci taty została przeprowadzona sprawa spadkowa, nie znam dokładnego podziału, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.7.25 10:28:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika