Mobbing w pracy, zwierzenia pracowników-poczytajcie!

Odpowiedzi w temacie (9)

odillo40

19.1.2012

Witam.

Niedawno trafiłam na ciekawe forum dotyczące mobbingu w pracy
http://www.pracadokitu.com/forum/categories/
Poczytajcie i zobaczcie czy u was w pracy też coś podobnego sie dzieje.
Pamietajcie ze takie rzeczy trzeba zgłaszac i pietnowac!!

Karolina


Nie znalazłeś odpowiedzi?

wojsław

2012-01-19 12:28:08

Jaki Pan taki kram.Kolejne 4 lata bezprawia czekają nas.

zenek0

2012-01-19 13:01:57

Znam jedną z tych spraw,bardzo współczuję zastepczyni, niestety w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku nie tylko w tej firmie panują takie warunki.

tomiz

2012-01-19 13:38:18

zapraszam do zadawania pytań i dzielenia się opiniami o pracodawcach na www.pracodawiedz.pl

jolkajolka34

2012-01-23 10:13:01

ech, ludzie powinni wiedzieć, że mogą walczyć o swoje prawa... może i nie jest to łatwe, ale na pewno pozwala zachować godność... poza tym jest wiele firm, które zajmują się odszkodowaniami za takie zdarzenia w pracy. trzeba kiedyś zacząć!

dominisia82

2012-01-25 14:54:08

no, dokladnie, trzeba walczyc o swoje! ja od siebie moge zyczyc duzo odwagi i sily oraz powodzenia! ja znam firme sos bphc, ktora zajmuje sie odszkodowaniami, ale w sumie nie wiem, jak u nich ze sprawami za mobbing

bogdandrag12

2017-09-03 22:52:02

Ja bylam poddana mobbingowi w Banku PeKaO SA w Krakowie Rynek Glowny, 7 lat wytrzymalam. Stare baby na polecenie szefa stosowaly wyzwiska, mowila jedna stara do mnie, ze i tak na starosc nie bedziesz miala gdzie mieszkac, po szpitalu-pewnie sama tam trafi wariatka, a pseudo kolega kaleka podchodzil do mnie i pokazywal seksistowskie ruchy. I jak to udowodnic, te wariatki o starczym wygladzie i miernej inteligencji maja sie czuc bezkarnie. od psychiatry nie powinni wychodzic.

Gośka

2018-03-14 23:14:42

Ja też mam problem ale czy to podlega pod Mobbing to nie wiem - jedno wiem na bank ,że jestem strzępkiem nerwów.Mój szef a raczej pseudo szef- kierownik placówki bankowej jak tylko chce wyrazić swoje zdanie na dowolny temat związany z bankiem w którym pracuje reaguje agresją .Dzisiaj po raz kolejny zwróciłam mu uwagę ,że obsługuje klientów z którymi ja byłam umówiona - dostał szału. Zaczął mi ubliżać i wymyślać historię wyssane z palca dotyczących rzekomego niezadowolenia klientów z mojej obsługi. Placówka w której pracuje znajduje się w małym miećcie więc siłą rzeczy trochę się z ludźmi znamy. Zarzucił mi złą obsługę osoby którą akurat znam więc na zarzut zlej obsługi tej osoby postanowiłam powiedzieć kierownikowi ,że zapytam osobiście klienta niby z czego był niezadowolony. Mój kierownik wówczas dostał szału - krzyczał i ubliżał mi i zabronił mi kontaktować się z klientem. Ogólnie problem polega na tym,że kierownik pochodzi z innego odległego miasteczka i od pierwszych dni mojej pracy dawał mi do zrozumienia ,że wszyscy w moim mieście to gbury i chamy.Próbowałam zgłaszać problem właścicielom placówki ale wszystko "rozeszło się po kościach"Jutro boję się pójść do pracy bo chłopak zwyczajnie nie panuje nad swoimi emocjami . Nie wiem na co go jeszcze stać . Potrzebuję pomocy ale nie wiem gdzie jej szukać.Byłam nawet u psychiatry żeby zapisał mi jakieś leki ale źle się po nich czuję -nie chce się już nimi dłużej faszerować :P( Jakieś wskazówki ? pomóżcie proszę .

AlicjaWkrainieCzarow

2019-04-24 09:52:39

Ja to przeżyłam na wlasnej skórze, na szczescie mam mądrą wspierająca rodzinę, ktora mnie zmobilizowała do tego by o swoje walczyć, z pomocą adwokata Pana Tomaszczyka ugraliśmy na prawdę dużo

grzn72

2019-05-12 15:48:48

Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Łodzi najlepszym adwokatem od spraw mobbingowych jest pan mecenas Cyrański. Moja sprawa była bardzo trudna i obciążająca. Mój były szef wyżywał się na mnie w każdy możliwy sposób. Połajanki dostawałam za wszystko, nieważne, że zrobiłam dokładnie to, co mi polecił. Straszył mnie, zawalał niepotrzebną robotą nienależącą do moich obowiązków, kiedy nie było mnie w pracy, rozmawiał z moimi kolegami i nastawiał ich przeciwko mnie. Kiedy wracałam z urlopu, okazywało się, że moje rzeczy zostały z jakiegoś powodu spakowane do pudła, a moje biurko jest zawalone jakimiś gratami. Od tego wszystkiego zachorowałam. O panu mecenasie Cyrańskim dowiedziałam się od koleżanki, którą reprezentował, gdy dostała zwolnienie dyscyplinarne i wywalczył jej przywrócenie do pracy. Poszłam do niego po poradę, a on poinformował mnie, że padłam ofiarą mobbingu i bardzo dokładnie opisał mi, w jaki sposób możemy zawalczyć o odszkodowanie. Powierzyłam mecenasowi moją sprawę, a on poprowadził ją w wielkim stylu. Pozwał w moim imieniu mojego pracodawcę przed sąd pracy, złożył odpowiednie dokumenty, powołał świadków i biegłych. Na rozprawie walczył o mnie jak lew, przemaglował wszystkich świadków. Dzięki temu wykazał przed sądem, jak było naprawdę. Sprawa została wygrana, sąd pracy przyznał mi wysokie odszkodowanie. Do pana adwokata Cyrańskiego można iść z każdą sprawą o mobbing.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.2.2015

  Mobbing w pracy - jak się bronić?

  Na czym polega i gdzie występuje mobbing, jak definiuje go polskie prawo? Jak bronić się przed mobbingiem i co przysługuje ofiarom mobbingu? Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy? Tego wszystkiego (...)

 • 8.12.2004

  Co to jest regulamin pracy i kiedy należy go przygotować?

  Regulamin pracy wprowadza się, jeżeli w zakresie organizacji i porządku w procesie pracy nie obowiązują w zakładzie pracy postanowienia układu zbiorowego pracy lub gdy pracodawca zatrudnia co najmniej (...)

 • 7.12.2004

  Odpowiedzialność majątkowa pracodawcy

  Odpowiedzialność pracodawcy może być również wynikiem naruszenia przez pracodawcę obowiązku przeciwdziałania mobbingowi. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane (...)

 • 2.2.2006

  Zaliczki na podatek pracowników oddelegowanych do pracy we Francji

  Zgodnie z obowiązującą polsko-francuską umową w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku, generalnie pensje, płace i podobne wynagrodzenia, które (...)

 • 8.12.2004

  Kiedy musisz powołać komisję bhp i prowadzić konsultacje w zakresie bhp?

  Komisję bezpieczeństwa i higieny pracy ma obowiązek powołać pracodawca zatrudniający więcej niż 250 pracowników. Jest to organ doradczy i opiniodawczy pracodawcy. Natomiast zgodnie ze stanem prawnym (...)