nakaz pracy w nadgodzinach

Odpowiedzi w temacie (0)

wieslaw1960

6.2.2019

Witam serdecznie mam pytanie,pracuje 8 godzin dziennie od poniedziałku do piatku, i 7 godzin w sobote,od jakiegos czasu pracodawca nakazuje zostawac raz w tygodniu 3 godziny dłuzej, Mam pytanie gdyz wyczytalem ze w tygodniu ilosc nadgodzin nie moze przekroczyc 8 godzin, a ja mam 3 godziny + sobota 7 godzin-- czy sobota tez jest liczona jako godziny nadliczbowe? Czy zgode z prawem jest to ze pracodawca mowi pracownikowi ze jesli nie zostanie na nadgodzinach to dostanie wypowiedzenie za odmowe pracy?? Po trzecie czy pracownik z orzeczeniem niepelnosprawnosci musi zostac po godzinach? Pracodawca twierdzi ze jesli nie ma zakazu od lekarza to musi zostac, natomist pracownik twierdzi ze jesli nie ma od lekarza pozwolenia na prace w godzinach nadliczbowych to nie ma obowiazku zostac, po ktorej stronie lezy racja bo to jest interpretacja tego samego problemu ale od innych stron?? pozdrawiam i prosze o jakakolwiek odpowiedz

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.8.2016

  Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  Jeśli dochodzisz od dłużnika roszczenia pieniężnego, to możesz liczyć na szybkie załatwienie sprawy w sądzie przez wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Niekiedy jednak nie będzie (...)

 • 8.12.2004

  Zadaniowy czas pracy

  Zgodnie z art. 140 znowelizowanego Kodeksu pracy zadaniowy czas pracy można wprowadzić w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy. W ustaleniu tym (...)

 • 10.4.2017

  Uwolnić ptactwo

  Złagodzono ograniczenia związane z występowaniem grypy ptaków. Jakie organiczenia zniesiono? Od kiedy można wypuszczać ptactwo domowe?

 • 6.11.2018

  Wynagrodzenie do rąk drugiego małżonka

  Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy, jeżeli jeden z małżonków pozostający we wspólnym pożyciu nie spełnia ciążącego na nim obowiązku (...)

 • 10.9.2015

  Czy pracownikowi zajmującemu kierownicze stanowisko przysługuje wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych?

  Zgodnie z art. 1514 kodeksu pracy, pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych wykonują, w razie konieczności, pracę poza (...)