Odzyskanie kaucji za wynajem

Odpowiedzi w temacie (2)

kimek007

8.6.2016

Witam, Niecaly rok temu wynajalem mieszkanie i ostatnio wymowilem umowe Wynajmujacemu. Umowa byla na czas okreslony, ale wynajmujacy zgodzil sie na rozwiazanie umowy i takie wypowiedzenie podpisal. W umowie najmu znajduja sie wpisy odnosnie kaucji: 1. Strony ustalily kaucje w wysokosci 1800zl 2. Kaucja zostala pobrana gotowka w dniu 9.08.2015 jako zabezpieczenie ewentualnych roszczen z tytulu zniszczenia lokalu ponad normalne zuzycie w trakcie uzywania oraz w celu zabezpieczenia wszelkiego typu innych naleznosci finansowych. 3. Kaucja zostanie zwrocona niezwlocznie po rozliczeniu naleznosci oraz przejeciu lokalu przez Wynajmujacego po zakonczeniu umowy najmu. 4. W przypadku rozwiazania umowy przez uplywem okresu 01.09.2016 kaucja wplacona przez Najemce zostanie zatrzymana przez Wynajmujacego. Pytanie, czy jestem w stanie odzyskac kaucje mimo iz rozwiazalem umowe przez koncem roku? Czytalem ze kaucja , a taka nazwa pada za kazdym razem moze zostac pobrana jedynie na poczet zniszczen i ewentualnych niedoplat ale nie na poczet innych czynnosci. Bardzo prosze o podpowiedz i pomoc. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ULEWICZ.KANC

2016-06-09 10:52:34

Dzień dobry, kaucja zabezpieczająca pokrycie należności z tytułu najmu lokalu, przysługujących wynajmującemu w dniu opróżnienia lokalu. Chodzi nie tylko o czynsz czy odszkodowanie za uszkodzenie lokalu, ale też inne należności z tytułu najmu. W Pana przypadku szansa na odzyskanie kaucji jest, aczkolwiek dla dokładnej analizy niezbędne jest zapoznanie się z całą umową najmu oraz porozumieniem w przedmiocie rozwiązania umowy. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

Pawel

2018-02-10 16:42:57

Witam zwracam sie do was z pytanie czy nalezy mi sie zwrot kaucji jezeli w umowie jest taki o to zapis "W przypadku wypowiedzenia umowy najmu przez najemce przed upływem 9 miesiecy od dnia zawarcia umowy najmu kaucja nie podlega zwrotowi" w dalszej czesci jest zapis ktorego niestety na obecna chwile nie mam przy sobie dodam jak bede mial umowe ze obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia, mieszkanie wynajmowalem przez 11 miesiecy zglosilem w 8 miesiacu ze bede mieszkal tylko do konca 11 miesiaca. Czy ten zapis jest jasny? Czy powinienem odzyskac pieniadze? Czy wypowiedzenie umowy rowna sie z ostatnim dniem zamieszkania i zdania mieszkania czy wtedy gdy zglaszam??

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.7.2017

  Poluzowany program społecznego budownictwa czynszowego

  Ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw ma na celu ułatwienie realizacji inwestycji budownictwa (...)

 • 9.11.2011

  Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W przypadku (...)

 • 22.7.2018

  Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • 4.1.2006

  Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  Transakcje wewnątrzwspólnotowe są na gruncie podatku VAT dostawami towarów, w których stronami są podatnicy VAT z dwóch państw członkowskich Unii Europejskiej. Transakcje te można porównać (...)