e-prawnik.pl Porady prawne

Rękojmia za wady jak skorzystać

Odpowiedzi w temacie (0)

pgoliszewska

29.5.2021

Dzień dobry, proszę o wskazówki jak powinnam postąpić w takiej sytuacji: Została spisania umowa o roboty budowlane, wykonawca udzielił 2 letniej gwarancji, inwestor podpisał protokoły zakończenia prac. Inwestor zauważył po fakcie nierówny dach, krzywo ułożoną dachówkę, co może wpływać użytkowanie budynku. Wykonawca wezwany do usunięcia wady, odrzuca reklamacja z powodu podpisania przez inwestora protokołow, w których potwierdza, ze usługa została należycie. Jak skutecznie wezwać wykonawce do ununięcie wady w ramach rękojmi czy gwarancji? Czy możemy nając inną ekipę budowlaną a kosztami obciążyć wykonawcę? Jak to zapisać zgodnie z prawem aby później móc zwrot kosztów wyegzekwować?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • co to jest rękojmia sprzedawcy?? jak w temacie. Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność (...) czytaj dalej»

 • Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1 Szanowni Państwo, prosiłabym o pomoc w poniższej kwestii, ponieważ różne instytucje przekazują mi sprzeczne informacje i nie wiem, którymi się (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia za wady ukryte Jestem wieloletnim posiadaczem i użytkownikiem samochodów firmy SKODA. Zakupuję je jako osoba prowadząca działalność gospodarczą już od roku 2003 zawsze w leasingu (3lata (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia - nieruchomość Trzy lata temu kupiłem mieszkanie w domu gruntownie wyremontowanym na ostatnim piętrze. Ściany w mieszkaniu były podnoszone, dach nowy. Sprzedającym firma trudniąca się (...) czytaj dalej»

 • Odstąpienie od umowy Witam, zostałem w moim mniemaniu naciągnięty na trefny kurs elektroniczny który posiadał taką klauzule: Zgłoszenia reklamacyjne będą na bieżąco rozpatrywane przez Administratora (...) czytaj dalej»

 • Zakup samochodu z wadami ukrytymi bez wiedzy kupującego 30 pazdziernika 2009 r. zakupilem samochod od osoby prywatnej, ktora twierdzila, ze jest on bezwypadkowy. Niestety przed zakupem nie sprawdzilem (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia - brak odpowiedzi po 14 dniach - wysyłka towaru Dzień dobry, Chciałem się Państwa poradzić w sprawie sporu toczonego ze sprzedawcą. Otóż w związku z zepsuciem czytnika napisałem (17 (...) czytaj dalej»

 • rękojmia przy sprzedaży samochodu osobowego Witam serdecznie! Mam problem - miesiąc temu sprzedałam samochód osobowy, który rok temu sprowadziłam z zagranicy. Po upływie miesiaca gość dzwoni (...) czytaj dalej»

 • Dobry SIP Szukam dobrego serwisu. One non stop coś w sobie zmieniają. Orentujecie się, który warto teraz wykupić? To zależy od tego czego szukasz. W sumie każdy system ma jakieś wady i poważne (...) czytaj dalej»

 • Jaki adwokat od rozwodów - Gliwice lub Zabrze? Pytam w imienu bliskiej mi osoby która chce złożyć wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie. Czy znacie kogoś doświadczonego? Sprawa jest raczej delikatna. (...) czytaj dalej»

 • Próba wyłączenia odpowiedzialności spółdzielni - gwarancja, rękojmia Witam, Chciałbym na początku powitać wszystkich forumowiczów :) Otóż do zaglądnięcia tutaj skłoniła mnie sytuacja (...) czytaj dalej»

 • Utrata gwarancji Kupilem dysk twardy do komputera - uszkodzony (rozhermetyzowany). Uszkodzenie to (przeciecie tasmy uszczelniajacej) bylo zaklejone czesciowo naklejką dystrybutora (tzw. Stickiem) co świadczy (...) czytaj dalej»

 • Umowa kupna sprzedazy Sprzedalem motor i na umowienapisalem ze kupujacy zna stan techniczyny pojazdu czy to mnie zwoalnia od tego ze kupuacy nie moze miec do mnie pretensji o to ze sie zepsul po 2 tygodniach (...) czytaj dalej»