Termin przetrzymywania reklamowanego towaru

Odpowiedzi w temacie (0)

macjon

19.6.2012

W dniu 8 maja przyniosłem do miejsca sprzedaży uszkodzony odbiornik satelitarny. Zostało sporządzone pismo o przyjęciu i zgłoszeniu reklamacji . Odbiornik miał być odesłany do producenta. Mimo że miesiąc minął od tego dnia , odbiornik do mnie nie wrócił. Poszedłem wiec po informacje do sklepu. W sklepie pan poinformował mnie , że nadal nic od producenta nie przyszło. Zaczęło mnie to irytować. Napisałem więc bezpośrednio do producenta. Dostałem informację , że czas naprawy to około 14 dni roboczych. Problem w tym, że odbiornik do nich dotarł 4 czerwca kurierem , zaś na odesłanym mi zleceniu widnieje data , że sprzedawca nadał odbiornik dopiero 1 czerwca. Czyli od 8 maja do 1 czerwca sprzedawca trzymał odbiornik u siebie. Czy takie zachowania jest zgodne z prawem ? ponadto na stronie sprzedającego widnieje zapis ?W ciągu maksymalnie dwudziestu jeden dni roboczych usterka zostanie usunięta lub produkt zostanie wymieniony na nowy. W razie braku możliwości wymiany (brak dostępności towaru) wymienimy towar na inny o niegorszych parametrach i podobnym wyglądzie lub zwrócimy pieniądze? Tymczasem w ciągu praktycznie tylu dni to on nie raczył wysłac odbiornika do naprawy. Czy jego zachowanie jest ok. ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 27.2.2012

  Terminy wystawiania faktur VAT

  Ogólny termin wystawienia faktury jest dość istotny w aspekcie momentu powstania obowiązku podatkowego. Ponieważ obowiązek – w razie wystawienia faktury – powstaje z chwilą jej wystawienia, (...)

 • 29.3.2013

  Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • 13.10.2014

  Nowa ustawa o VAT wciąż sprawia problemy

  Zmiany w ustawie o VAT wciąż przysparzają problemów przedsiębiorcom. Od ich wprowadzenia minęło już sporo czasu, jednak nie wszyscy zainteresowani radzą sobie z ich właściwa interpretacją. (...)

 • 15.11.2018

  Gwarancja a rękojmia

  Reklamację możemy złożyć zarówno z tytułu rękojmi (odpowiedzialność sprzedawcy), jak i z tytułu gwarancji (odpowiedzialność gwaranta). Są to dwie (...)