Zwrot kaucji

Odpowiedzi w temacie (4)

-

22.9.2004

Wynajmowałam mieszkanie i wpłaciłam kaucję, która miała być wypłacona 2 miesiące temu (mam protokół zdania mieszkania z podpisanym zobowiązaniem, że kaucja zostanie mi zwrócona). Do tej pory nie dostałam pieniędzy. Czy oddanie sprawy do sądu jest jedynym wyjściem, co z odsedkami, które mi się chyba należą? Może to naiwne pytanie, ale czy mogę je naliczyć sama?
(bea)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

aloizy

2011-07-12 12:11:30

Wynajmowałem mieszkanie, wszystkie płatności składałem do rąk właścicielki. Po opuszczeniu pokoju nie napisaliśmy żadnego pisma odnośnie ze opuszczam pokój, a właścicielka stwierdziła tylko że nic nie zniszczyłem a kaucje odda mi do miesiąca.Teraz niema z nią kontaktu, czy jest jakaś szansa na odzyskanie kaucji?

mrozowskim

2011-07-12 19:18:48

Jak wszystko załatwia się na "gębę" i nie ma dowodów na nic, to jak Pan chce udowodnić swoją rację? W sądzie trzeba przedstawić dowody. Bez dowodów nie ma szans na odzyskanie niczego.

taaniel

2016-10-03 11:48:48

Witam serdecznie, sprawa jest taka, wynajmowałem mieszkanie we Wrocławiu, kaucja byłą zapąłcona i umówiliśmy sie z właścicielką na piątek na odbiór mieszkania. Właścicielka napisała mailem, że nie może przyjść i umówiliśmy się naponiedziałek, 3 pazdiernika. Czyli dziś, postanowiłęm że nie bede jeszcze sprzątał i przyjde w poniedziałek po robocie i ogarne podłogi i okna. Natomiast włąścicielka piszę mi, że sprawdziła już mieszkanie, i że jest brudne i że ściany śa brudne (2 lata nie były malowane), i porysowane. Tak są porysowane bo noszą ślady użytkowania, czyli w kuchniod stołu i i suszarki i że odda kaucje po wymalowaniu ścian. Umowa skonczyłą się końcem września. Czy właściciel może zrobić samemu odbiór mieszkania?? mimo że umawiał się na inny termin?? Czy jest możliwość odzyskania kaucji??

Garbar89

2018-02-10 16:52:50

Witam zwracam sie do was z pytanie czy nalezy mi sie zwrot kaucji jezeli w umowie jest taki o to zapis "W przypadku wypowiedzenia umowy najmu przez najemce przed upływem 9 miesiecy od dnia zawarcia umowy najmu kaucja nie podlega zwrotowi" w dalszej czesci jest zapis ktorego niestety na obecna chwile nie mam przy sobie dodam jak bede mial umowe ze obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia, mieszkanie wynajmowalem przez 11 miesiecy zglosilem w 8 miesiacu ze bede mieszkal tylko do konca 11 miesiaca. Czy ten zapis jest jasny? Czy powinienem odzyskac pieniadze? Czy wypowiedzenie umowy rowna sie z ostatnim dniem zamieszkania i zdania mieszkania czy wtedy gdy zglaszam??

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.1.2006

  Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  Transakcje wewnątrzwspólnotowe są na gruncie podatku VAT dostawami towarów, w których stronami są podatnicy VAT z dwóch państw członkowskich Unii Europejskiej. Transakcje te można porównać (...)

 • 22.11.2017

  Jak odzyskać nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?

  UOKiK sprawdził, jak czterej najwięksi operatorzy rozliczają nadpłaty po zakończeniu umowy. Zdaniem urzędu, operatorzy powinni informować o wysokości nadpłaty i możliwości jej zwrotu. UOKiK (...)

 • 20.5.2005

  Zwrot podatku VAT na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

  Z tej porady uzyskasz informacje o tym kiedy możesz uzyskać zwrot podatku VAT, który zapłaciłeś kupując polskie towary i co zrobić, żeby te pieniądze odzyskać. Jakie warunki należy spełnić, (...)

 • 27.7.2018

  Jak dostać zwrot nadpłaty podatku?

  Zdarza się, że podatnik, płatnik lub inkasent wpłacił (bądź też kwota została pobrana) do organu podatkowego kwotę wyższą niż wysokość zobowiązania podatkowego, albo też kwotę nienależną. (...)

 • 6.2.2007

  Wewnątrzwspólnotowa dostawa nowych środków transportu oraz odzyskanie podatku naliczonego

  Dla podatników VAT, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych, nie ma żadnych specjalnych systemów odliczania podatku VAT od nabycia nowych środków transportu, które następnie zostały sprzedane (...)