e-prawnik.pl Porady prawne

najem okazjonalny

Odpowiedzi w temacie (2)

irek90

3.10.2012

Witam czy wynajęcie lokalu różnym-studentom na okres 4 miesięcy 2 razy do roku do najem okazjonalny? Chodzi o to że 4 miesiace są studenci, potem nie ma ich przez miesiac a potem sa kolejni albo ci sami na ten sam okres czasu. Można to nazwać najmem okazjonalnym?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kamilka89

2012-10-04 09:29:46

Z umowy o najem okazjonalny może korzystać osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej związanej z najmem lokali mieszkalnych. Umowę można zawrzeć jedynie w formie pisemnej, na czas określony nie dłuższy niż 10 lat. Najemca ma obowiązek podać adres, pod który będzie możliwa eksmisja oraz oświadczenie osoby, u której będzie miał zamieszkać, że wyraża na to zgodę. To są główne zasady tego najmu, proszę sprawdzić umowę którą pan zawiera i się okaże czy to jest najem okazjonalny.

mojeprawo49

2012-10-04 15:44:35

Przy najmie okazjonalnym istotne jest złożenie przez najemcę oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w którym zobowiąże się do opuszczenia lokalu na żądanie wynajmującego ( oświadczenie w formie aktu notarialnego ). Bez tego oświadczenia nie ma najmu okazjonalnego.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM