szkolenie-a dzień wolny

Odpowiedzi w temacie (3)

rafban

27.3.2013

Witam,mój problem polega na tym że:Pracodawca wysłał mnie na szkolenie typu"obsługa klijenta" i poinformował mnie że za ten dzień kiedy będe na szkoleniu zabiera mi z grafiku dzień wolny,moim zdaniem nie słusznie-Proszę o fachową porade,z góry Dziękuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

elpasonaso

2013-03-28 09:16:31

Oczywiście że nie słusznie i bezprawnie w wodatku. Pracujesz na umowe o pracę czy zlecenie? Zakładam że o pracę bo na zlecenie nie było by pracodawcy ale zleceniodawca.
Tak czy inaczje skoro wysyła cię na szkolenie w godzinahc pracy to masz to liczone jako dzien pracy i normalnie powinieneś mieć płacone. Więcej informacji musisz sobie poszukać tutaj.

rafban

2013-03-28 17:34:46

Witam,Dziękuje za odpowiedź,a co do umowy to jest umowa troszkę dziwna bo nazwana "o zastępstwo",ale na mój chłopski rozum to nie powinno mieć chyba znaczenia jaka umowa,w każdym bąć razie jeszcze raz Dzięki

DawidPotul

2016-10-03 14:22:01

Na Żytniej w Warszawie mamy taką firmę po sąsiedzku BHP Consulting się nazywa. Mój kolega to prowadzi od kilku lat i można zajść i zapytać o poradę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.3.2010

  Dodatkowe dni wolne od pracy

  Czy za święto przypadające w niedzielę 15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia NMP, przysługuje dodatkowy dzień wolny? Czy wiesz już wszystko o dniach wolnych od pracy? Masz wątpliwości, czy pracodawca (...)

 • 3.7.2008

  3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  Kodeks pracy nakazuje, aby tydzień pracy miał w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy składa się z 5 dni i 8 godzinnego (...)

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 1.6.2017

  Jak rozliczyć czas pracy pracowników?

  Jeśli w okresie rozliczeniowym pracownik pracował dodatkowo, poza normalnym czasem pracy, to konieczne jest rozliczenie czasu pracy pracownika w celu ustalenia rekompensaty dodatkowo przepracowanych (...)

 • 9.2.2016

  Klient nie zapłacił mi za usługi w terminie określonym w fakturze, czy z tego tytułu przysługują mi jakieś dodatkowe pieniądze?

  Jeżeli Państwa kontrahent nie reguluje płatności za usługi w terminie określonym w fakturze lub umowie przysługują Państwu odsetki. Zgodnie ze znaną już przed wiekami regułą pacta sunt servanda (...)