Forum prawne

Wykorzystanie znaku zastrzeżonego - herby i nazwy klubów piłkarskich

Witam

Chciałbym stworzyć stronę internetową, w której planuję posługiwać się nazwami i herbami klubów piłkarskich. Strona będzie miała charakter niekomercyjny i wyłącznie informacyjny. Czy do takich celów można wykorzystywać herb i nazwę bez wiedzy klubu, czy muszę się z każdym skontaktować i prosić o zgodę?

2010.7.26 22:28:28

Odpowiedzi w temacie: Wykorzystanie znaku zastrzeżonego - herby i nazwy klubów piłkarskich (5)

Witam. Chciałabym zapytać o wykorzystanie znaku firmowego, ale w innym formacie. Np. znak graficzny w oryginale jest na górze, a napis (nazwa) na dole, a ja chciałabym zrobić to w odwrotnej kolejności. Czy jest to możliwe prawnie? Pozdrawiam.

2010.8.25 10:48:28

Przy czym chciałabym dodać, że taki znak jest zastrzeżony. Pozdrawiam.

2010.8.25 10:49:19

Jeśli potrzebujesz ekspertów z dziedziny znaków towarowych to napisz do Solidus Partners

2019.8.27 13:7:42

Aby w pełni zrozumieć jak działa prawo autorskie, zajrzyj na stronę https://prawointernetu.eu/ . Tam także możesz zadać pytanie doświadczonemu prawnikowi ;)

2020.1.2 9:19:25

Nie ma bezpośredniego przepisu w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, który odnosiłby się do wykorzystywania nazw i herbów klubów piłkarskich na stronach internetowych o charakterze niekomercyjnym i wyłącznie informacyjnym. Jednakże, w przypadku wykorzystywania utworów chronionych prawem autorskim, takich jak zdjęcia lub filmy z meczów, należy uzyskać zgodę na ich wykorzystanie od właściciela praw autorskich. W przypadku wykorzystywania nazw i herbów klubów piłkarskich, należy również pamiętać o przestrzeganiu zasad ochrony znaków towarowych.

2023.4.17 17:5:12

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika