Tax’n'You – wystartowała V edycja konkursu KPMG!
Jeśli interesujesz się tematyką podatkową, prawną i rachunkową, nie boisz się wyzwań, a w przyszłości wiążesz swoją karierę z zawodem doradcy podatkowego, nie czekaj i zgłoś się do konkursu KPMG.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Do udziału w konkursie zapraszamy studentów III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich, studentów III roku studiów licencjackich podejmujących edukację II stopnia, studentów I i II roku studiów magisterskich uzupełniających oraz absolwentów studiów magisterskich uczelni wyższych z 2011 roku, zainteresowanych tematyką podatkową, prawną oraz rachunkową.
Co zrobić by znaleźć się w gronie finalistów?
- Wejdź na stronę kpmg.taxandyou.pl.
- Wypełnij formularz rejestracyjny i rozwiąż ankietę konkursową do 30 kwietnia 2012 r.
- Czekaj na informację e-mailową do 14 maja 2012 r. o zakwalifikowaniu do grona 24 finalistów.
Finał konkursu odbędzie się 28 maja 2012 r. w hotelu InterContinental w Warszawie.
KPMG zapewnia nocleg oraz zwraca koszty podróży z dowolnego miejsca w Polsce.
Dlaczego warto?
Na najlepszych czekają cenne nagrody:
- Umowa o pracę w KPMG oraz nagrody finansowe: 15 000 PLN, 10 000 PLN i 5 000 PLN ufundowane przez KPMG dla laureatów trzech pierwszych miejsc.
- Płatne praktyki w KPMG dla pozostałych 21 finalistów.
- Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczestników finału przekazane przez Partnerów Strategicznych konkursu, w tym: rower Kross, drukarki marki OKI, galanteria skórzana firmy OCHNIK, kurs językowy od empik school, szkolenie zarejestrowane na DVD „Sprzedaż w trudnych czasach” – Tom Snyder oraz książka 10 Idei HBRP „O przywództwie” przekazane przez Harvard Business Review Polska, kurs Excel oraz vouchery na szkolenia ufundowane przez firmę Imperium Szkoleniowe, pozycje książkowe wydawnictwa Wolters Kluwer, zestawy słodyczy firmy Nestlé Polska oraz możliwość bezpłatnej rejestracji w bazie Międzynarodowego Programu Praktyk prowadzonej przez AIESEC Polska.
Więcej informacji
Szczegóły i regulamin konkursu Tax’n'You 2012 znajdują się na www.kpmg.taxandyou.pl
Relacje zwycięzców poprzednich edycji Tax’n'You dostępne są na www.youtube.com/KPMGPoland
Informacje o innych programach dla studentów i absolwentów oraz aktualne oferty praktyk i pracy na www.kariera.kpmg.pl

Potrzebujesz porady prawnej?
Oświadczenia i wnioski mające wpływ na wysokość zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych
Objaśnienia podatkowe Objaśnienia podatkowe MF z 30 grudnia 2022 r. dotyczą oświadczeń i wniosków mających wpływ na wysokość zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (dalej:zaliczka lub zaliczki), które obliczają i pobierają płatnicy tego podatku. Poniżej wskazano, co z nich wynika. Objaśnienia zawierają ogólne wyjaśnienia na temat podmiotów (...)
Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia
Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP. ##baner## Indywidualny rachunek (...)
Co przewiduje ustawa o zarządzie sukcesyjnym w firmach jednoosobowych? Nowe przepisy wychodzą naprzeciw potrzebom tzw. firm jednoosobowych, które stanowią ogromną większość polskich przedsiębiorstw. Dzięki tym rozwiązaniom, w przypadku śmierci przedsiębiorcy, jego firma będzie mogła zachować operacyjną ciągłość działania. Większość przepisów nowej ustawy z dnia (...)
Projekt przepisów podatkowych Polskiego Ładu w konsultacjach
Rekordowa podwyżka kwoty wolnej od podatku, wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego, podatkowe fair play i podatkowy restart gospodarki – to główne elementy podatkowej części Polskiego Ładu. Dziś rozpoczynają się konsultacje pakietu rozwiązań, które polepszą jakość życia Polaków i sprawią, że system podatkowy będzie bardziej sprawiedliwy, (...)
Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą podatkową część Polskiego Ładu
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Już od przyszłego roku 9 mln osób przestanie płacić PIT, w tym osoby najmniej zarabiające i ok. 2/3 emerytów. Kwota wolna od podatku wyniesie 30 tysięcy złotych, czyli będzie na europejskim (...)
10 działań antykryzysowych dla firm
Tarcza dla Rozwoju pomoże firmom dotkniętym skutkami epidemii Rząd chce kontynuować pomoc dla przedsiębiorców, którzy są dotknięci kryzysem wywołanym przez COVID-19. Tak, jak na wiosnę, celem jest ratowanie firm i ochrona Polaków przed bezrobociem. Wsparcie polegać będzie na długoterminowych pożyczkach, dofinansowaniu do zatrudnienia, przedłużeniu postojowego czy (...)
Tzw. ustawa 2.0 wprowadza reformę szkolnictwa wyższego. To m.in. zmiany w przepisach dotyczących ustroju i organizacji uczelni oraz zasad finansowania systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Wejście w życie ustawy ma podnieść jakość i przydatność kształcenia na studiach wyższych. Konstytucja dla nauki wejdzie w życie 1 października 2018 r. Konstytucja dla nauki została (...)
Konkurs na twórcze prace projektowe - podstawowe regulacje (stan prawny do 1 marca 2004r.)
Co to są twórcze prace projektowe?Twórcze prace projektowe w rozumieniu ustawy to mające cechy utworu (w rozumieniu prawa autorskiego) urbanistyczne, architektoniczne oraz konstrukcyjno-budowane prace projektowe. Natomiast określony rezultat pracy projektowej posiada cechy utworu, jeżeli został ustalony w jakiejkolwiek postaci oraz jest przejawem działalności twórczej o (...)
Konstytucja dla Nauki przyjęta przez Sejm!
Sejm uchwalił nowe Prawo o szkolnictwie wyższym wraz z przepisami wprowadzającymi tę reformę Tzw. ustawa 2.0 wprowadza zmiany w przepisach dotyczących ustroju i organizacji uczelni oraz zasad finansowania systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Wejście w życie ustawy ma podnieść jakość i przydatność kształcenia na studiach wyższych. Wprowadzony ma być ponadto nowy model kształcenia (...)
Reforma szkolnictwa wyższego i nauki
Konstytucja dla Nauki Po przyjęciu przez Radę Ministrów projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wraz z projektem ustawy Przepisy wprowadzające ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, trafią one pod obrady Sejmu. Obydwa projekty przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przewidziano reformę szkolnictwa wyższego i nauki. Chodzi (...)
Konwencje (umowy) o unikaniu podwójnego opodatkowania
Jeśli do opodatkowania jednego dochodu (np. wynagrodzenia za pracę czy dochodów z prowadzenia działalności gospodarczej) roszczą sobie prawa dwa państwa: państwo uzyskania dochodu oraz państwo rezydencji podatnika, to pojawia się problem podwójnego opodatkowania. Jakie środki prawne mają zapobiegać powstawaniu zjawisku podwójnego opodatkowania lub eliminować jego (...)
Wykładnia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
Kiedy istnieje potrzeba wykładni konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania? Problem interpretacyjny pojawia się m.in. wówczas gdy powstaje sprzeczność pomiędzy normą prawa wewnętrznego i konwencją. Rozstrzygnięcie zależy wtedy od rangi norm zawartych w umowach międzynarodowych w hierarchii norm prawnych danego państwa. W wielu państwach normy zawarte w konwencjach (...)
Podatek jest nieodpłatnym (i nieekwiwalentnym) i bezzwrotnym świadczeniem pieniężnym o charakterze ogólnym (czyli powszechnym), które jest nakładane jednostronnie przez państwo lub inny związek publicznoprawny i przymusowo pobierane od osób fizycznych i prawnych. Podobna definicja legalna podatku zawarta jest w Ordynacji podatkowej - w art. 6, zgodnie z którym (...)
Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?
Wśród cech, jakie sprzyjają właściwemu wykonywaniu doradztwa podatkowego można wymienić poniższe. Przyszły doradca powinien być pilny, skrupulatny, bystry, opanowany, towarzyski i pracowity. Wymagana jest szeroka i głęboka wiedza z zakresu prawa, rachunkowości i finansów – studia w tych kierunkach najlepiej przygotowują do zawodu doradcy podatkowego. Co zrobić, aby (...)
Minister Finansów przekazał do uzgodnień i konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy – Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Czego dotyczy projekt zmian podatkowych na 2019 r.? Projekt zawiera rozwiązania adresowane zarówno do przedsiębiorców, (...)
Program e-Podatki. Założenia Programu
Ministerstwo Finansów uruchomiło Program e-Podatki. Jest to zespół działań organizacyjnych, legislacyjnych i informatycznych mających na celu wyposażenie administracji podatkowej w nowoczesne narzędzia zarządzania informacją. Wspiera on realizację jej ustawowych zadań m.in. poprzez zwiększenie stopnia realizacji wpływów podatkowych oraz podniesienie efektywności.Program e-Podatki będzie (...)
Wiceminister Szejnfeld o podatkach
- Jeżeli chcemy wyzwolić większą sferę przedsiębiorczości, a zarazem stworzyć z Polski jeden z najbardziej konkurencyjnych krajów w Europie, powinniśmy zmienić obecny system podatkowy na bardziej motywacyjny - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas debaty na temat systemu podatkowego zorganizowanej przez Bussinessman Institute. Spotkanie odbyło się 10 czerwca (...)
Od wygranej w internecie zapłacimy podatek?
Zwycięzcy w konkursach, które były przeprowadzane w środkach masowego przekazu, nie muszą rozliczać się z fiskusem. A co z wygranymi w internecie? Rzeczpospolita pisze, że niektóre urzędy skarbowe ciągle kwestionują zasadność stosowania zwolnienia w internetowych konkursach. W parze z taką interpretacją idą niektóre wyroki sadów. Wojewódzki Sąd Administracyjny (...)
Zmiany w egzaminach na doradcę podatkowego
Kandydaci do zawodu doradcy podatkowego zdający egzamin ustny przygotowują się do odpowiedzi w obecności członków komisji egzaminacyjnej, a nie – jak do niedawna – w sekretariacie komisji. Wśród przystępujących do egzaminu pojawiają się informacje, że w związku z tą zmianą czas na przygotowanie się do odpowiedzi uległ skróceniu. Rzeczpospolita 26.11.2007 r. doradca podatkowy, (...)
Jeszcze tylko do 13 marca studenci IV i V roku prawa, administracji i ekonomii mogą zgłaszać swój udział w Akademii Podatkowej.To cykl warsztatów organizowany przez firmę Deloitte, „Rzeczpospolitą” i Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis. Celem jest przełamanie stereotypu, że doradca podatkowy to zawód nudny i mniej nobilitujący niż radca prawny czy adwokat. (...)To (...)
Co interesuje młodych prawników?
Sędzia to najbardziej prestiżowy zawód dla studentów prawa, ale coraz mniej młodych prawników się nim interesuje (...)W wynikach badań widać wyraźnie, że coraz więcej studentów ciekawi zawód doradcy podatkowego (14 proc.). - Na taki wzrost zainteresowania mógł wpłynąć tegoroczny konkurs wiedzy o podatkach "Moneta Aurea" - zauważa Danuta Zawada, prezes ELSA Poland. Rzeczpospolita (...)
Konkurs wiedzy o podatkach rozstrzygnięty
Chociaż najwięcej uczestników konkursu to przyszli prawnicy, główne trofeum przypadło Norbertowi Wasilewskiemu, studentowi ekonomii, który specjalizuje się w polityce gospodarczej i strategii przedsiębiorstw. (...)- Gdy młodzi wezmą się do podatków, to nie będziemy przywiązani do sztywnego i literalnego interpretowania ustaw, a nowe przepisy będą pisane lepiej - powiedział sędzia (...)