Prawo spółek: Spółka z o.o. - Porady prawne (strona: 35)

Wybór przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników

Jakie są zasady wyboru Przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników w sp. z o. o.? Czy może być to osoba nie będąca wspólnikiem? Jaki jest tryb wyboru w głosowaniu jawnym czy tajnym?

Tajne głosowanie zgromadzenia wspólników

Jak przeprowadzić tajne głosowanie na Zgromadzeniu Wspólników, kiedy każdy z 15 wspólników posiada różną ilość udziałów a co za tym idzie głosów i liczba udziałów jest wszystkim znana?

Pełnomocnik wspólnika w sp. z o.o.

Ma być zawarta umowa pożyczki miedzy sp. z o.o., a przedsiębiorcą będącym jednocześnie jedynym wspólnikiem tej spółki. Dowiedziałam się, że w tej sytuacji spółkę powinien reprezentować (...)

Charakter prawny art. 230 KSH

Zobowiązania spółki z o.o. wobec dostawców towarów i uslug przewyższają czterokrotnie kapitał zakładowy spółki. Czy w tym wypadku ma zastosowanie art. 230 KSH? Czy wg art. 230 KSH zobowiązania (...)

Umowy między prezesem i spółką, a faktura VAT

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie usług remontowo-budowlanych jest jednocześnie jedynym udziałowcem i Prezesem Zarządu w spółce z.o.o. (zatrudniającej pracowników) (...)

Zaciąganie zobowiązań w spółce z o.o.

Czy spółka z o.o. może zaciągać zobowiązania (kupować towar handlowy) tylko do wysokości kapitału zakładowego? Co zrobić w sytuacji, gdy zobowiązania znacznie przewyższają kapitał sp. z (...)

Uchwała o zbyciu nieruchomości

Czy do powzięcia uchwały walnego zgromadzenia dotyczacej zbycia nieruchomości będącej jednocześnie siedzibą spółki z o.o. wymagana jest kwalifikowana większość głosów?

Kapitał założycielski spółki z o.o.

Aby założyć spółkę z o.o. należy dysponować kapitałem min. 50 tyś. zł. Bardzo proszę o wskazanie mi czy jest to niezgodne z prawem, jeśli 3 wspólników wniesie wkład każdy po 17 tyś. zł (...)

Pełnomocnik na zgromadzeniu wspólników

Czy dopuszczalna jest obecność na zgromadzeniu wspólników dwóch pełnomocników (po okazaniu pełnomocnictw) wspólnika? Pełnomocnicy ci zabierali głos, dyskutowali, zgłaszali wnioski i protesty, (...)

Uprawnienia likwidatora i wartość zbywcza

Obecnie powołani likwidatorzy spółki z o.o. zastali należności z lat 1999 i 2000. Na te należności zostały wydane w latach 1999 i 2000 wyroki z klauzulą wykonalności. Wyroki zostały wówczas (...)

Egzekucja komornicza z majątku fundacji

Okazało się, że spółka z o.o., na którą był tytuł wykonawczy jest (oficjalnie) niewypłacalna i komornik umorzył postępowanie jako bezskuteczne. Czy można w tej sytuacji uzyskać tytuł wykonawczy (...)

Reprezentacja łączna spółki a pełnomocnictwo

W KRS spółki z o.o. jest wpisana łączna reprezentacja 2 osób. Z przyczyn "technicznych" jedna z tych osób nie będzie mogła uczestniczyć w negocjacjach i składaniu oferty handlowej. Będzie mogła (...)

Zmiana sposobu reprezentacji przedsiębiorcy

Czy można w umowie między przedsiębiorcami zmienić sposób reprezentacji? Dla przykładu: istnieje umowa między dwoma spółkami z o.o. Każdą z nich reprezentować może prezes wraz drugim członkiem (...)

Wpis do KRS a niezmienny skład zarządu

Czy w wypadku, gdy spółka powołuje na kolejną kadencję taki sam skład zarządu, niezbędne jest dołączenie do uchwały dotyczącej powołania zarządu składanej do sądu notarialnie poświadczonych (...)

Oddział spółki, a obowiązki rejestracyjne

Spółka z o.o. ma siedzibę w Warszawie, jednocześnie organizuje swój punkt sprzedaży w Gdańsku - tu zatrudnia ludzi, wynajmuje pomieszczenia itp. Punkt sprzedaży w Gdańsku stanowi oddział spółki (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika