Forum prawne (strona 114)

Badania w RODK

ja również miałem badania w RODK, teraz już w sumie OZSS. minus taki że to tyle trwa. ponad 5 godzin, dla dzieci to zbyt długo, jednak uważam, że psychologowie i pedagodzy wykonali dobrą robotę. ... Zobacz wątek

189 odpowiedzi | Strony: 1 2 3 4

2018.6.21 20:35:9

Jak pozbawić spadku spatkobierców

Witam Czy jest ktoś w stanie pomóc mam do odebrania spadek pieniężny w banku niemieckim jak mam to zrobić żeby go odebrać nie musząc tam jechać oraz nie wiem który to bank ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2018.6.21 15:18:31

Umowa deweloperska, szukam specjalisty Lublin

Anita Iwaszko troche mnie tu nie było, sorry! Pewnie już nieaktualne, ale.. i tak odpowiem ;) Bardzo polecam konsultacje z Radcą, uważam, że warto. Dla mnie to chodzi o zabezpieczenie dużej kwoty, ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2018.6.21 13:44:17

dom

Witam, matka mojej żony przepisała nam swój dom.W zamian za to zrobiliśmy kapitalny remont oraz płacimy wszystkie rachunki.Teściowa ma dożywotnie mieszkanie w tym domu.Niestety jak to w życiu bywa ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.6.20 20:30:13

Kupno mieszkania na współwłasność

Razem z narzeczoną chcemy kupić mieszkanie od dewelopera. Jej rodzice przekażą jej w darowiźnie ok. 80% kwoty zakupu a resztę sfinansuję ja. Czy możemy ustalić własność tego mieszkania po 50% ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.20 20:11:42

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

Witam. Osiem lat temu podjęłam się remontu mieszkania którego właściciel zapewnił mnie że będę mogła w nim mieszkać tak długo jak będę tego chciała. Było to słowne uzgodnienie. Właściciel ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.6.20 17:32:27

pup skierowanie do pracy i do lekarza

Witam, dostałem skierowanie do pracy, lecz nie zostanę zatrudniony z powodów zdrowotnych (psychicznych). Wiec poszedłem do dr. Psych. U, którego się leczę i wystawił mi zaswiadczenienie o tymczasowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.20 16:46:39

Darowizna działki, sprzedaż jej i nieodprowadzony podatek. Postępowanie komornicze

Witam.
W 2011r, aktualna małżonka mojego taty otrzymała od swojej matki nieruchomość rolną zabudowaną siedliskiem. Darowizna była imienna i mój tata nie miał nic wspólnego z nią. Po okresie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.20 9:26:29

Ustalenie miejsca pobytu dziecka i wniosek o zabezpieczenie.

Witam, od poczatku wychowauje 2,5letniego syna sama, ojciec dziecka ma ustalone alimenty i widzenia z dzieckiem, placi i zjawia sie u dziecka systematycznie lecz ciagle robi problemy i wygraza ze odbierze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.6.19 12:57:1

Mam dwie piwnice, czy jedną muszę zdać zarządcy ?

w akcie notarialnym jest zapis, która piwnica przynależy do mieszkania, drugą moglibyście dysponować na podstawie umowy ze wspólnotą, jeżeli tych dokumentów nie ma to trzeba oddać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.6.19 12:49:6

pozew o podwyższenie alimentów a nowa rodzina

Bede bardzo wdzieczny za poradę poniewaz moja byla zona szantażuje mnie, ze jesli nie doloze się do zgubionych kolczyków oraz zniszczonego telefonu, to cytuje "wystąpie o podwyższenie alimentów ... Zobacz wątek

37 odpowiedzi

2018.6.19 9:35:28

unieważnienie małżeństwa - biegły psycholog

Witam. Mam stawić się na badania psychologiczne w związku z uniewaznieniem małżeństwa. Jest możliwość zrobić to w UK, gdzie aktualnie mieszkam. Sąd biskupi w Polsce prosi mnie, żebym podała ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.6.18 23:5:27

W którym kraju zarejestrować działalność?

Mieszkam poza Polską. Zamierzam otworzyć działalność świadczącą usługi zdalnie, a także pośredniczącą pomiędzy klientami o osobami, ktore beda ze mna wspolpracowac. Klienci beda przynajmniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.18 20:58:19

Nazwisko dziecka

A ja, moi drodzy byłam sprytniejsza i nie zgodziła się na nadanie dziecku nazwiska ojca. Przeszłam przez piekło przez swoją upartodc, ale bardzo mi to ułatwiło życie. Biologiczny ojciec nawet ... Zobacz wątek

56 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.6.18 12:13:53

Pracownik tymczasowy A ciąża

Pracuje w agencji pracy tymczasowej mam umowy przedłużane co miesiąc, pracuje przy szkodliwych substancjach stąd moje pytanie, dostałam L4 od lekarza jestem w 5 tygodniu ciąży , czy agencja ma prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.18 10:45:7

Czy można robić zdjęcia dziecku bez zgody rodzica?

Jak w temacie. Nie chodzi mi tu o upublicznianie tych zdjęć ale o samo fotografowanie dziecka bez zgody rodzica przez osoby trzecie, i nie fotografa w szkole. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.17 23:42:23

nieuczciwy montażysta

Napisał, cytuję: "Co do pozwu, to jest ustawa o pozwach zbiorowych, zobacz ja wpisujac w google". ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2018.6.17 14:35:11

Pobicie za granicą

witam mój syn ma termin do niemieckiej policji jest podejrzany o pobicie w pierwszej sprawie ,w drogiej sprwie jest podejrzany o pobicie i rabunek .proszę napisac co mu grozi ma 17 lat mowi ze w drugiej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.6.17 11:43:58

Spadek po zmarłym Ojcu, jak dziedziczy macocha, córka i przyrodni brat?

Jest duża szansa, że nie odziedziczysz nic. Najpierw ustal czy ojciec pozostawił testament i czy Cię przypadkiem nie wydziedziczył- sama przyznałaś, że nie utrzymywałaś kontaktu zatem podstawy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.6.16 23:49:28

Rozliczenie VAT a zwrot kosztów

Dzien dobry,

Zwracam sie z prośbą o pomoc w nastepującej kwestii.

Moj Brat mieszka w moim domu i za nie długo ma sie przeprowadzić do swojego domu w którym go wykancza.

Problem jest w tym, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.16 22:31:23

zmiana w umowie o pracę

Witam. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Umowa o pracę kończy się z dniem 30.06.2018.Przed pójściem na zwolnienie moje stanowisko uległo zmianie(niestety nie zdążyłam podpisać aneksu)Obecnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.16 20:53:49

Podglądanie pracowników przez monitoring

Witam, mam pytanie: czy pracodawca może podglądać swoich pracowników, ciągle obserwując monitoring w swoim biurze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.16 11:48:6

Dom po zmarłej babci

Witam. Moja babcia zmarła parę miesiecy temu. Ja moje rodzeństwo i rodzice (mama jest córka babci) mieszkaliśmy z nią ponad 20 lat. Moi rodzice wyremontowali dom na swój koszt. Babcia zmarła A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.16 6:11:40

Pozbawienie się niechcianego zameldowanego na stałe lokatora

Jestem zameldowana w mieszkaniu spółdzielczym lokatorskim które było na moja babcie .
Babcia zmarła .po niej są dwie córki -moja matka i jej siostra .Siostra zginęła a moja matka żyje ,pije,nie ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2018.6.15 22:52:30

czy mogę wyrzucić zameldowanych???

Witam sprawa wygląda tak od 4 lat mieszkam u siostry opłacam wszystkie rachunki media . Siostra Ma meldunek administracyjny główny najemca zmarł . Dostała Pracę za granicą i od tamtego czasu nie ... Zobacz wątek

43 odpowiedzi

2018.6.15 21:13:24

zmiana na nazwisko matki

Dzień dobry Ja ma napisać pismo do przeczkola jeżeli mi się zmieniło nazwisko i adres zamieszkania. ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2018.6.15 11:41:31

Mpzp a budowa drogi publicznej wewnętrznej

Zmieniany jest mpzp. W planie jest budowa drogi publicznej wewnętrznej należącej do gminy. Z tej drogi korzystają tylko wlascielele działek przynależących do tej drogi. Przy zmianie zaprojektowano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.15 10:3:43

odwołanie zamówienia mebli

Witam. Złożyliśmy zamówienie na szafę na wymiar oraz meble łazienkowe. firma nie ma umowy a jedynie podpisuje się zlecenie z uwzględnioną specyfikacją (wymiary, materiał, data montażu). montaż ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2018.6.15 8:36:48

Reklamacja - używanie rzeczy po stwierdzeniu wady

Czy klient ma parawo używać rzeczy po stwierdzeniu wady?
Klient zakupił u nas bramkę piłkarską. Okazało sie, że w fabryce włożono do paczki siatkę od innego, niższego o 40 cm modelu bramki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.14 16:23:58

Alimenty i szkoła prywatna

czytając te wypowiedzi zapewne zostanie mi zarzucona stronniczość, gdy napiszę, że jestem pod wielkim wrażeniem wypowiedzi "studentki". Oczywiście, że utrzymanie dzieci leży w gestii rodziców ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.6.14 15:12:14

alimenty z Wielkiej Brytanii

Mam pytanie czy partneraka może mnie zasadzić o alimenty w Polsce jeśli są już takie zasądzone w UK .a konkretnie czy może dostawać alimenty z dwóch krajów ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2018.6.13 19:9:10

urlop macierzyński, rodzicielski, l4

Witam,
chciałam zapytać, poradzić się co zrobić aby było jak najlepiej
pracuję na umowę na czas określony do 31.12.2018, obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim do 14.07.2018 i jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.13 18:17:0

Komornik - alimenty - jak napisać pełnomocnictwo????

Witam. Ja też poproszę o wzór takiego pełnomocnictwa, bo syn ukończył 18 lat. Mój adres eda31@poczta.onet.pl ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2018.6.13 10:15:12

Pełnomocnictwo od 18-to latka do egzekucji komorniczej

Witam jak by ktoś jeszcze miał wzór tego pełnomocnictwa to poproszę na emii@vp.pl ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.6.13 10:7:17

Moj taras stoi w granicy dzialki sasiada.

Witam od dawna dawna przy domu mamy wypuszczony taras ktory stoi w granicy dzialki sasiada. Jego dzialka to maly trojkacik okolo 4a na srodku naszego podworka. Od dawna nie uzytkowany przez nich okolo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.12 18:55:38

Droga a zasuwa wody sasiada na mojej dzialce.

Witam nie wiem czy dobry dzial ale moze ktos pomoze.
Jestem zmuszony do zrobienia nowego dojazdu do posesji w miejscu gdzie mam zamiar ja zrobic na srodku sterczy zasuwa od wody sasiada ktory mieszka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.12 18:49:9

Zmiana pozwolenia na budowę w czasie budowy

Witam.
Podpisałem z deweloperem umowę deweloperską w formie aktu notarialnego.Deweloper przekazał plan zagospodarowania terenu, prospekt informacyjny. W czasie budowy bloku deweloper zmienił pozwolenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.12 17:2:21

Mieszkanie komunalne

Witam!
Mam pytanie odnośnie mieszkania komunalnego.
Mój chrzestny czyli brat mojego taty mieszka w mieszkaniu komunalnym. Jest jedynym lokatorem. Chciał, żebym wykupiła mieszkanie ale okazało się ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2018.6.12 12:30:10

Ustanowienie miejsca zamieszkania przy matce

Witam mam pytanie chce złożyć wniosek o ustanowienie miejsca zamieszkania każdorazowo przy matce. I zastanawiam się co napisać w uzasadnieniu bo coś napisać trzeba. Czy mam opisać cała sytuację ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.6.12 11:55:14

pozwolenie na wyjazd

Witam mam pytanie jestem po rozwodzie mam dwie corki chce wyjechac do niemiec na wakacje do siostry ale ojciec dzieci robi mi problemy czy ma prawo ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2018.6.11 20:52:15

Proces o zniesławienie-czy warto??

chciałabym odnieść ponieważ oskarżyłam niesłusznie pod wpływem emocji kobietę . ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.6.11 17:22:49

Fiskalizacja biletów wstępu do parku rozrywki sprzedawanych online

Witam wszystkich.
Mam problem związany z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.11 8:35:32

CZY RODZICE MOGA MNIE EKSMITOWAC

Jak sie jest dorosłym to trzeba zachowywać sie jak człowiek dorosły, a nie udawać małe dziecko. W Polsce za dużo jest młodych ludzi pasożytujących na rodzicach. To ewenement w Europie. Do polskich ... Zobacz wątek

32 odpowiedzi

2018.6.10 20:5:34

jak wysłać rezygnację z przesyłki editions atlas?

Chciałbym zrezygnować z przesyłek ponieważ państwo przesyłają mi przesyłkę na stary adres Pisarzowice . A ja wam podałam nowy adres Slawnikowice. I już tyle przesyłek przysłali ścieków ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2018.6.10 17:46:45

Dom po zmarłej babci - zasiedzenie, dziedziczenie, podatek od gruntu.

Witam, z góry przepraszam, jeśli nieadekwatnie oznaczylam kategorie, ale prawnie jestem zielona. Potrzebuje pomocy.
Mianowicie mój dom rodzinny jest prawnie jeszcze na zmarła babcie. Nikt po śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.10 13:56:12

Biuro podróży po zawarciu umowy uchyla się od oświadczenia woli

estem osobą poszkodowaną przez biuro podrozy Grecos i dostałam samo pismo o uchyleniu się od oświadczenia woli i anulowanie wczasów w woli błędu w cenie. 31 maja zakupiłam wczasy za 3660zl potem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.9 23:40:56

Porady prawne darmowe. Żetelna pomoc prawna.

Proszę bardzo dla tych co potrzebują pomocy prawnej żetelnej.
Cezeis.eu cezeis.pl gwarantuję że uśmiech na tważy się pojawi.
Tutaj pomoc prawna jest warta uwagi polecam sam korzystałem.
Mało ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.6.9 18:4:4

Porady prawne również darmowe

Proszę bardzo dla tych co potrzebują pomocy prawnej żetelnej.
Cezeis.eu cezeis.pl gwarantuję że uśmiech na tważy się pojawi.
Tutaj pomoc prawna jest warta uwagi polecam sam korzystałem.
Mało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.9 18:1:56

zbyt wysokie alimenty

To powiedzcie w sądzie żeby wam znalazł pracę za 5000zł to będzie was stać na alimenty
I tyle w prawie Polskim ;) ... Zobacz wątek

32 odpowiedzi

2018.6.9 14:19:54

Ubezpieczenie zdrowotne absolwenta szkoły średniej

Witam,
Przepraszam jeśli zły dział :)

Po skończeniu szkoły średniej, jeśli rodzic pobiera rentę po śmierci męża, a ja 1/2 renty po śmierci ojca ze ZUS, i jest niezdolny do pracy to mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.6.9 7:27:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika