Forum prawne (strona 117)

Jak ojciec najkorzystniej może przekazać mi lokal użytkowy.

Proszę o pomoc. Mój tata poinformował mnie ostatnio, że chciałby w jakiś sposób przekazać mi lokal użytkowy będący jego własnością. Chce to zrobić dlatego, że mam siostrę, któa nie chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.16 10:50:43

2018.5.16 9:8:28

Umowa zlecenie-brak wynagrodzenia!

Witam, ile kosztuje zalożenie takiej sprawy? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.5.16 9:8:7

Jak sprowadzić syna do Niemiec.

Dodam, że jesteśmy po rozwodzie. Dziecko zostało u swojego ojca, tak ustaliliśmy, ja nie miałam w Niemczech ustabilizowanej sytuacji z pracą, mieszkaniem. Teraz już wszystko jest w porządku, i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.5.16 0:7:41

Czy ojciec może odmówić mi płacenia alimentów

O K RWA XD to miałas 18 lat w drugiej gimnazjum? fajnie ze nie zdalas 3 razy i jeszcze zaciążyłaś nie ma co i pogratulować twojej intelignecji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.5.15 22:16:30

Światło z czujnikiem ruchu zamontowane na klatce schodowej, włącza się, gdy poruszam się po mieszkaniu.

Szanowni Państwo!

Na klatce schodowej przy moich drzwiach wejściowych zamontowano bardzo jaskrawe światło z czujnikiem ruchu. Czujnik ruchu włącza światło, gdy chodzę po mieszkaniu. Czy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.15 21:56:43

skarga na urząd pracy

Ja uważam jako prawnik ze do Ministra Pracy. Albo zrobić to zwykłym listem, a przy odrobinie szczęścia udac sie osobiscie. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.5.15 21:1:26

ALIMENTY - A INNE ZOBOWIĄZANIA!

Dziś miałem sprawę przed sadem rodzinnym o alimenty do tej pory płaciłem 600 zl na każde dziecko chciałem dodać ze mam 2 córki jedna 20 lat druga 11 córka, Starsza córka wraz z była zona zadaj ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.5.15 19:41:26

Dłużnik Rzeczowy | Windykacja nieruchomości | Zbycie nieruchomości | Upadłość konsume

Witam serdecznie

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w dość skomplikowanym przypadku jakim jestem.

Moi rodzice wzięli kredyty w Frankach 13 lat temu z zabezpieczeniem hipotecznym. Współwłaścicielami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.15 16:29:25

Zażalenie od wyroku o zabezpieczenie

Witam. W styczniu wygrałam rozprawę o zabezpieczenie alimentów, od tego wyroku odwołałam się wnosząc zażalenie i sąd w kwietniu podwyższył mi alimenty o 200 zł. Wyrok prawomocny jest od stycznia. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.5.15 12:7:2

Zdjęcia zamieszczone w portfolio

Dzień dobry,
sprawa dotyczy zdjęć umieszczanych w portfolio.

Poszukując nowej pracy chciałabym zamieścić w portfolio zdjęcia wykonanych przeze mnie prac ze zleceń realizowanych dla obecnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.15 12:6:30

Czy siostrze należy się zachowek po siostrze?

Zmarła siostra, jest testament, mam problem bo bratanica po zmarłym bracie
mieszka na stałe w USA i nie mogę się z nią porozumieć ponieważ twierdzi, że jak jej się nic nie należy po Cioci to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.5.15 10:58:55

nieoplacany zus

myślę, że może to być podstawą do wypowiedzenia z winy pracodawcy, ale może warto też powalczyć o jakieś odszkodowanie? w końcu trochę na tym straciłeś
wyżej wspomniany Tomasz Tomaszczyk ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.5.14 23:31:10

Staż - Mobbing

wiesz, masz duże szanse na wygranie sprawy o ile masz dobre dowody
może warto skorzystać przynajmniej z jakiejś fachowej porady, wiedziałabyś co robić dalej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.5.14 23:27:22

2018.5.14 21:12:47

spadek po mamie

Witam. Mam pytanie odnośnie podziału majątku. Jest nas troje rodzenstwa odziedziczyliśmy po mamie nieruchomośc gruntowa i jesteśmy zgodni co do podziału tzn chcemy wydzielić mi i bratu działki ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2018.5.14 18:40:31

Odebranie praw matce czy mam szanse?

Dzień dobry.mam problem zona wyjechała za granice do Niemiec zostawiła mnie i syna.no niby za leprzym chlebem.tam ma swojego kochanka dodał ze to trzeci raz zostaje sam z synem.za każdym razem to ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.5.14 18:15:43

Umorzenie egzekucji a zwrot pojazdu

Witajcie.

Nie znalazłam nigdzie takiego wątku, więc przedstawię pokrótce problem z nadzieją na choć małą podpowiedź co zrobić

Egzekucja komornicza wynikająca z BTE. Komornik zabezpiecza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.14 15:42:2

czy dostane niemiecki dowód osobisty bez obywatelstwa?

Bzdura panie prawniku istnieje Dowód osobosty dla rezydenta bez wymogu obywatelstwa Niemieckiego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.5.14 10:36:56

PZU - odmowa przyznania odszkodowania za operację chirurgiczną

witam ostatnio znaczy dnia 26 marca podczas pracy przy domu uległem małemu wypadkowi podknołem się o wystający korzeń w ziemi co skutkowało uderzeniem prawa ręka o krawężnik betonowy niestety ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.5.13 23:54:56

jakie są realne szanse na to że WSA umorzy lub oddali wniosek na posiedzeniu niejawny, bo zarzuty pani

jakie są realne szanse na to że WSA umorzy lub oddali wniosek na posiedzeniu niejawny, bo zarzuty pani sąsiadki są bezzasadne. i ile czasu to może trwać w warszawie? postaram się streścicie całą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.13 21:55:14

Praca w kancelarii komorniczej Elbląg

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Elbląg poszukuje osoby po ukończonych studiach prawniczych lub studenta prawa (studia zaoczne)do pracy w kancelarii mieszczącej się w Elblągu.
Osoby zainteresowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.13 20:52:23

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

Magda dużo gadają mało robią.....po jakim czasie dostalas odzew od prokuratury bo ja tez zlozylam zawiadomienie 2 miesiace temu i dalej cisza ... Zobacz wątek

40 odpowiedzi

2018.5.13 19:44:3

jakie uprawnienia trzeba do jazdy skuterem w niemczech?

Czy można w Niemczech jeździć skuterem do 50 cm na dowód ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.5.13 17:7:2

Zamiana mieszkania komunalnego na inne w innym mieście

Witam, czy jest możliwa zamiana mieszkania komunalnego w którym płacę czynsz (niewykupione) na inne w innym mieście, o podobnym standardzie, opłatach i metrażu. Dużo jest załatwiania i zabawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.12 20:11:46

Zamiana mieszkania komunalnego

do usunięcia,coś mi się źle włączyło ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.5.12 20:10:57

Opieka nad rodzicami z darowizny

Wiem ze kazdy bedzie stary kiedys ale czemu ktos ma sie uchylac od opieki i za marne grosze na wsi pracowac bo ktos inny w miesciema spokoj prace rodzine dwa domy a drugi szukac domu a opiekowac sie w ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.5.12 9:24:51

jak napisac podanie o przydzielenie działki ogrodowej?

jak napisać podanie o przyznanie działki ogrodniczej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.5.12 8:34:44

2018.5.11 21:7:49

Badania kontrolne a czas pracy

Wróciłem do pracy po zwolnieniu dłuższym niż 30 dni, więc pracodawca wysłał mnie na badania kontrolne. Gotowość do pracy zgłosiłem w poniedziałek, a termin wizyty lekarskiej w przychodni jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.11 20:49:41

kaucja a amortyzacja po 10 latach

Witam, dziadkowie od 1999 roku wynajmują mieszkanie. Była to nowo budowana kamienica i właściciel pobrał od niech 3tys na zakup sprzętu tj. grzejniki piecyki wanna itp. i została pobrana kaucja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.11 19:57:31

Prawa autorskie, domena

Polecam konsultacje z prawnikiem "w realu" ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.5.11 14:2:27

Podwyższenie alimentów po apelacji

Witam, sąd apelacyjny (łączna sprawa o rozwód i alimenty na dwójkę dzieci) podwyższył alimenty na dzieci. Moje pytanie brzmi czy zobowiązany do płacenia alimentów musi dopłacić różnicę ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.5.11 14:0:29

SPÓŁKA A DG

Witam.

Potrzebuje odpowiedzi na moje pytanie.
Obecnie jestem członkiem zarządu w spółce z o.o. i zatrudniona jestem na umowę o pracę na 1/8 etatu w tej spółce..
Po wygaśnięciu umowy o pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.11 13:56:38

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Ubiegac sie o mieszkanie komunalne z 3 dzieci jako samotna matka decyzję dostaje odmowne. Obecnie wynajmu.mieszkanie za które dużo place i ciągle mi odpisuje ze mam tytuł prawny do lokalu który wynajmuje.Co ... Zobacz wątek

45 odpowiedzi

2018.5.11 13:54:4

Sprzedaż motocykla proszę o poradę

Witam,
Sprawa wyglada następująco.
Kilka dni temu sprzedałem motocykl , kupujący przed kupnem sprawdził stan pojazdu , odbył jazdę próbna i transakcja doszła do skutku.
Dzień po zadzwonił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.11 10:37:59

Upadłość przedsiębiorstwa

Witam,
Od około 10 lat pracuję nieprzerwanie w jednej firmie.
Pracodawca od 2 miesięcy nie płaci nam pensji, wcześniej zdarzały się sporadyczne opóźnienia (1-2 tygodnie) lecz wszystko było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.11 9:23:44

Zmniejszenie powierzchni oraz lokalizacja nawiewników

Witam,
Szykuję się do odbioru mieszkania. Podczas jednej z wizyt na budowie zauważyłem, że zmniejszony został w moim mieszkaniu balkon.
W inwestycji balkony pomiędzy mieszkaniami rozdzielane są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.11 8:37:13

Prawo do czegokolwiek ?

Sytuacja krótko mówiąc - Właściciel domu w którym mieszkałem od urodzenia do niedawna jest babcia. Mama mojej mamy.Babcia mieszka w kawalerce w mieście 20 km od wsi w której dom jest. Siostra ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.5.11 7:6:57

Zostałam oszukana

Witam.Pewien pan obiecał załatwić pożyczkę w banku poprzez znajoma.Wplacilam na konto pani M. W sumie 2700 mija 4 miesiąc i ani pożyczki ani zwrotu moich pieniędzy.Jednak ten pan jest ze mną ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.5.10 21:8:4

Konkubinat a podzial majatku

Hej ludzie.
Opiszę Wam swoją historię.
Mam 38 lat.
Ok 14 lat byłem w związku z kobietą. Min 10 lat z tego czasu, mieszkałem z nią w jej domu. Przez cały ten czas prowadziliśmy wspólne gospodarstwo ... Zobacz wątek

37 odpowiedzi

2018.5.10 17:54:32

Mieszkanie, hipoteka, darowizna

witam mama przepisała mi dom zaciagnolem dla niej kredyt hipoteczny teraz sa problemy ze splata i jestem w trakcie budowy nowego domu,moje pytanie jesli mama przestanie splacac ten kredyt czy bank zabieze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.5.9 21:47:13

Uczę się - skąd brać pieniądze?

Witam.
Jestem uczniem klasy I technikum. Moja średnia aktualnie ocen aspiruje wokół 5.0. Przechodząc do sedna, zwracam się z zapytaniem o możliwe dopłaty ze względu na stan mojej rodziny. Mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.9 20:10:32

Formularz google

Witam,

Czy do zbierania danych od osob fizycznych zgodnie z prawem i rodo moze posluzyc formularz google, w ktorym beda odpowiednie informacje (kto przetwarzana dane itp.) ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.9 13:45:24

Dane przedsiebiorcow

Witam,

Czy majac zapisane dane przedsiebiorcow z ogolnodostepnych zrodel, np. ich strona www musze ich poinformowac zgodnie z rodo, ze posiadam takie dane, jak je przetwarzam itp., czy to tyczy sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.9 13:43:32

Budowa garażu

Dzień dobry wszystkim.
35 lat temu Teść dał zgodę na budowę domu w granicy sąsiadowi. z dwoma okienkami. Okna wychodzą na mój plac i są to okna pomieszczeń gospodarczych. Chciałbym rozbudować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.9 12:34:34

Darowizna na wnuczkę

Potrzebuje pomocy sprawa jest skomplikowana ale do rzeczy...jestem po rozwodzie i mieszkam wraz z córką w mieszkaniu wlasnosciowym byłego teścia...chcemy przepisac mieszkanie z dziadka na wnuczkę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.5.9 10:16:34

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Witajcie, moi ludzie, jestem Sajalem i obywatelem Polski, cierpiałem wcześniej pod względem kredytowym, ale dziś jestem tak szczęśliwy, że firma o nazwie Stella Rene Loan Firm pomoże mi dzisiaj ... Zobacz wątek

44 odpowiedzi

2018.5.8 8:31:4

Dom sąsiada w granicy działki

Dzień dobry. Sąsiadujący ze mną dom kupiła niedawno bardzo kłopotliwa rodzina. Jak dotąd wszystko znosiłem z nadmierną cierpliwością, ale dziś sąsiedzi rozpoczęli awanturę o coś, co nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.7 22:32:33

wypowiedzenie oraz urlop

Dzień dobry, chciałabym złożyć wypowiedzenie. Mam umowę o pracę na 1/4 etatu, umowa podpisana 20.12.2017 roku. Chciałabym się zapytać, czy obowiązuje mnie dwu tygodniowe wypowiedzenie? I ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.5.6 23:42:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika