Forum prawne

Podział majątku

Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg czego? Nakładów, aktualnej wartości? Co zrobić jak żadna ze stron nie ma na spłatę?

(ulka1236)

2001.2.26 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Podział majątku (62)

Budynek jest zawsze własnością właściciela gruntu. Jednak o tym, czyją własnością jest działka nie przesądza koniecznie wpis w księdze wieczystej; jeśli np. stanowi majątek dorobkowy małżonków, a w szczególności została zakupiona ze wspólnych dochodów małżonków - wtedy jest wspólna.

Inna sprawa to rozliczenie udziału małżonków w nakładach na jego budowę w ramach procesu o podział majątku.

Jeśli żadna ze stron nie jest w stanie spłacić ustalonej przez sąd części łącznego majątku sąd może:
1. rozłożyć spłatę na raty (nawet np. na 10 lat) lub
2. znieść wspówłasność wspólnego majątku (w tym przypadku dom do niego nie należy) przez zarządzenie jego sprzedaży.

2001.3.8 19:30:37

dzięki za odpowiedź.
działka jest moją wyłączną własnością(spadek),
w tej chwili mam już z mężem rozdzielność majątkową(od lutego), jak teraz wygląda spłata?

2001.3.31 12:15:5

Jestem po rozwodzie od ponad roku. Do dnia dzisiejszego nie została uregulowana prawnie sprawa podziału majątku. Obecnie toczy się sprawa dotycząca tej kwestii. Po rozwodzie mój mąż wyprowadził się zabierając ze sobą część wartościowych przedmiotów. Mój problem polega na tym , że mój były mąż ubiega się o rzeczy, które w obecnej chwili są w jego posiadaniu oraz o te które są u mnie. Ponadto wielu dóbr materialnych wchodzących w skład wspólnego majątku nie jestem w stanie udowodnić, że on posiada a w roszczeniach majątkowych nie są one uwzględniane. Jak mogę udowodnić to, nie posiadając żadnych dokumentów ani świadków, że te rzeczy są w posiadaniu mojego byłego męża i przy podziale majątku też powinny być uwzględnione? Proszę o pomoc w tej sprawie i dziękuję z góry za każdą udzieloną wskazówkę.

2002.2.27 16:15:1

Jezeli chce Pani zaoszczedzic na nerwach to prosze zaniechac udowodnienia. Sprawa bedzie sie wlekla i koszty moga przekroczyc wartosc tych rzeczy. Poza tym, niech Pani bedzie szczera przed sama soba, to przeciez on przynosil do domu wiecej pieniedzy!

2003.6.6 8:52:6

owszem jest trudno udowodnić pewne rzeczy które może już nie istnieją ale od kiedy jest ważne kto ile pieniędzy do domu przynosił?widzę że już kobiety dyskryminują kobiety,oby pani się nic takiego nie zdażyło życzę powodzenia

2003.9.19 10:9:33

Jeśłi istnieje taka sytuacja i jeśli chodzi wyłącznie o rozliczenie udziału małżonków w nakładach na budowę domu - to po jakim okresie od rozwodu jedno z małżonków może dochodzić w sądzie zwrotu tych nakładów. Nakłady były niewielkie, własność drugiej strony i pewnie jest nieopłacalna rozprawa sądowa, ale pytam z ciekawości.Od rozwodu minęło 5 lat.

2004.11.8 9:33:19

Jestem przed rozwodem,w trakcie trwania małżeństwa wybudowaliśmy dom,który jest naszym majątkiem wspólnym..Chciałam zapytać,czy przed podziałem tego majątku(domu) rzeczoznawca wycenia aktualną wartość domu i tą wartością będziemy się dzielić po połowie,czy wartością jest dawna cena budowy domu.Dom ma 7 lat.dziękuje i pozdrawiam.

2008.10.7 18:21:21

Bedziecie sie dzielić aktualną wartością domu.

2008.10.9 9:32:32

Bardzo dziękiję,pozdrawiam

2008.10.9 12:42:36

Witam.
Mam pytanie. Nie jestem z narzeczonym w związku małżeńskim i nie zamierzamy tego zmieniać. Mieszkamy razem, prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe. Za kilka miesięcy urodzi się nam dziecko. Jak sprawa się ma w przypadku zgonu jednego z partnerów? czy wszystko dziedziczy dziecko? czy musi się podzielić z rodzeństwem zamarłego rodzica?

Pozdrawiam

2008.10.14 10:30:55

Jeśli nie ma testamentu to dziedziczy dziecko , a ściślej dzieci w równych częściach.
Rodzeństwo dziedziczy tylko w przypadku gdy osoba umrze bezpotomnie.

2008.10.26 21:20:58

Wspólnie z żoną wybudowaliśmy dom na działce, która jest moją wyłączną własnością. Samodzielnie w tym domu wykonalem: instalace, dach, połogi, łazienki, wylewki itp.Z tego co wiem żonie należy się słata z połowy kosztów budowy domu. Dom był budowany w latach 1997-2002, posiadam rachunki z zakupu większości materiałów. Jak ta słata jest naliczana?

2009.1.31 16:29:2

Witam!Rodzice chcą podzielić działkę na pół, jedna połowa bez domu dla siostry(będzie się tam budować), druga jest z domem w którym mieszkają i do tego chcą mnie dopisać notarialnie jako trzeciego właściciela.Czy w akcie notarialnym ma być klauzula, że siostra dostała już swoją połowę majątku i nie może się po ich śmierci rościć praw do drugiej połowy?Prosze o poradę!

2010.1.30 18:48:52

W 1998r wziełem rozwód za porozumieniem stron. Na rozprawie żona chciała abym zrzekł się części naszego mieszkania na naszą córkę. Nie było sprawy o podział majątku, tylko w wyroku o rozwodzie jest zapisane, że zrzekam się swojej części na córkę. Nie zrzekłem się notarialnie mieszkania do dnia dzisiejszego. W księgach wieczystych nadal widnieję jako współwłaściciel mieszkania. Czy mogę wystąpić o podział majątku pomimo zapisu w wyroku o rozwodzie?.

pozdrawiam

2010.2.24 14:28:25

jak sporządzić umowę miedzy małżonkami w celu dokonania podziału majątku, bez notariusza

2010.3.16 10:31:38

Mam problem i może mi ktoś pomoże!
Mąż zmarł 3 lata temu,sprawa spadkowa po zmarłym się odbyła w ciągu 4 miesięcy,przyjęłyśmy spadek z dobrodziejstwem.Ja i moje 3 córki,mielismy kredyt do spłacenia,który sama spłaciłam mimo 2 dorosłych córek ,3jest jeszcze małoletnia.Po mężu zostało gospodarstwo rolne w nim kilka sztuk bydła,traktor,samochód i sprzęt rolniczy.Teraz najstarsza córka domaga się 1/4częścji za sprzedane bydło,samochód który był zezłomowany.Wiem że to wszystko wchodzi w skład masy spadkowej ,ale czy mogę jej dać te wymagane w/g niej
17000zł,jeśli nie włożyła własnego wkładu przez te 3 lata ani w utrzymanie samochodu,ani w karmienie bydła czy ogólne jego utrzymanie dbanie w całości był to tylko mój nakład.Owe bydło było sprzedane w 1roku po smierci męża.Co mam Robić oddać sprawę do sądu czy dać jej te pieniądze.

2010.4.29 17:14:22

Witam,moj problem jest dość nietypowy ,ale proszę o radę jak ktoś potrafi odpowiedzieć na moje pytanie.Czeka mnie rozwód ,a co za nim idzie też podział majątku.Pytanie moje dotyczy majątku nabytego przed ślubem.Otóż dostałam działkę jako darowiznę od rodziców ,i w 2004 roku zaczęłam budowę domu na niej,w 2005 roku wyszłam za mąż.Czy ktoś może wie,czy jest to majątek wspólny z którym będę musiała się podzielić z mężem?
Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

2010.5.2 23:41:26

Witam prosze o pomoc bo nie mam sie do kogo zwrócic a jestem już u kresu wytrzymałosci ,jestesmy z mężem 14 lat po slubie a 7 lat żyliśmy w konkubinacie w tym czasie kupiliśmy mieszkanie na meża i zakład na dwoje cały czas pracowałam w tym zakladzie fizycznie i dostawałam 50 zł tygodniówki na swoje potrzeby tj.ubrania,telefon itp. reszte maz zabierał i chował. Maż stosuje przemoc psychiczną ,wyzywa i wymysla mi coraz to nowych kochanków chociarz nie wychodze z domu całymi miesiącami bo nie chce awantur ,teraz atmosfera jest nie do wytrzymania i mysle o odejsciu ale maż mówi ze wszystko jest jego i przepisze caly majatek swoim dziecom z pierwszego małzeństwa ,my mamy 21 letnia córke .Teraz wiem że potajemnie przepisuje dom z pierwszego małzenstwa na ex żone.czuje sie wykorzystana i boje sie ze moge zostac na bruku za moją ciezką prace nigdy nie pracowalam mniej jak 12godz a mąż zrobił ze mnie niewolnika prosze o POMOC!

2010.5.14 11:51:21

nie daj sie zastraszac niech on sobie gada co chce,nie moze on tak zrobic jak on chce istnieje takie cos jak wspolnosc majatkowa chyba ze on zrobil rozdzielnosc ,nic mu nie podpisuj,idz do adwokata po porade i mysle ze powinnas jak najszybciej zabezpieczyc majatek ,mozesz tez sie udac do MOPSu ,tam sa tez prawnicy jest tez tam wqydzial do przemoc w rodzinie tam napewno Ci udziela pomocy i nie zwlekaj z tym on nie musi o tym wiedziec badz cwansza od niego,zycze powodzenia i nie zalamuj sie nie siedz cicho w domu tylko dzialaj,Pozdrawiam

2010.5.14 12:16:30

Niestety do prawnika nie mam możliwości pojechac bo dalej pracuje, mąż sprawdza każdy mój krok jedynie nie zna sie na komputerze .Mąż jest 20 lat starszy odemnie i zawładnął całym moim życiem wszystko robi on sam ,ja nie mam dostępu do niczego ,mówi, mieszkasz u mnie to zapier....ja moge pracowac nie boje się pracy ,ale myślałam ze pracuje dla siebie i córki a nie na jego dzieci z pierwszego malżenstwa, czy mam też prawo do tego mieszkania czy tylko te poł zakładu ,nic nie podpisywaliśmy przed ślubem i nie mamy odrębności majątkowej.Chce działac bo on jest jak toksyna i mnie niszczy, ja lecze sie na depresje lękową i czuje że dłużej nie dam rady.

2010.5.15 10:0:47

Witam!!
Moi rodzice żyją oboje, postanowili zrobić przepis teraz aby po ich śmierci nie było problemu, w zasadzie moja starsza siostra wywarła na nich presję aby to uczynili. Ja nie mieszkam z nimi(mamy z mężem dom po jego rodzicach). cały majątek ma nie wiele powyżej ha,w jego skład wchodzi sad(który jest podzielony na nas dwie po połowie) i jest jeszcze dom,który ma dostać moja siostra.
Siostra uprzedziła mnie już,że nie dostanę więcej od niej z tytułu spłaty mnie za dom jak 30tys, jest to śmieszna kwota, ponieważ dom jest warty 10 razy tyle. Oprócz tego wszystkie koszta geodezyjne i notarialne mamy pokrywać po połowie. Moje pytanie brzmi czy mogę starać się o wyższą spłatę za dom i czy faktycznie wszystkie koszta mamy ponosić po połowie,zważając na fakt, iż to właśnie siostra bardzo nalegała na ten przepis. Bardzo proszę o odpowiedz,z góry dziękuję.

2010.6.23 13:54:47

Koszty notarialne i geodezyjne co do zasady ponosi obdarowywany chyba, że zgodzą się je pokryć osoby darujące nieruchomość. Zatem za ziemię i sad który będzie przekazany w 1/2 koszty w tej części trzeba będzie ponieść. Trzeba też będzie partycypować w kosztach dotyczących darowizny domu (jeśli jest Pani darowana część tejże nieruchomości). Kwota z tytułu spłaty części domu - o ile będzie zapis że otrzymuje Pani jego połowę może w przypadku braku porozumienia być dochodzona przed sądem na podstawie wyceny jego wartości przez biegłego. Również w przypadku nie obdarowania Pani częścią domu można starać się o zachowek z części nieruchomości.

2010.6.24 7:35:57

Witam !
Czy wydatki przeznaczone na budowę firmy należy wliczyć do przedmiotów majątkowych przynoszących dochód powiększający majątek wspólny?

2010.6.24 11:24:13

Witam.
Znalazlam wzór wniosku o podział wspólnego majątku małżonków.
Chciałabym dokonać go na podstawie umowy cywilnej. Czy mogłabym liczyć na wzór takiego pisma?

2010.8.9 12:53:38

Witam
Mam pytanie jak będzie wyglądać podział majatku w sytuacji, gdy oboje z mężem jesteśmy włścicielami mieszkania?z góry dziękuję za pomoc


2010.8.10 10:41:19

witam
Mam pewne pytanie chcę zlożyć pozew o rozwód i chciałam sie zapytać jak wyglada sprawa z podziałem majatku? z góry dziękuję za pomoc

2010.8.16 11:34:9

 


Zgrodnie z art. 58 § 3 k.r.o. na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału majątku wspólnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu.
Jeśli istniała małżeńska wspólność majątkowa, to w skład tej masy majątkowej wchodzą w szczególności środki wymienione w art. 31 § 2 k.r.o. Są to: 


1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,  2) dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,   


3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków.


 


Co do zasady uznaje się, że udziały małżonków w majątku wspólnym są równe.


Art. 567 k.p.c. dopuszcza możliwość ustalenia nierównych udziałów, a poza tym odsyła do przepisów o postepowaniu przy dziale spadku.


Składając wniosek o podział majątku wspólnego należy powołać i udokumentować podstawę ustania wspólności oraz wskazać majątek, ktory ma być przedmiotem podziału.

2010.8.16 14:26:44

Witam
Mam pewne pytanie jak dokonać podziału majątku po rozowdzie?Jak to wygląda?Z góry dziękuję

2010.8.17 9:39:58

Witam
Jestem w trakcie rozwodu i chcę podziału majątku kupiliśmy z mężem mieszkanie i co teraz?Boję się że nie będzie go stać na spłacenie tego mieszkania i co wtedy?z góry dziękuję

2010.8.17 10:11:52

Witam Moje pytanie dotyczy od czego zacząć podział majątku jakie dokumenty mi są potrzebne?Z góry dziękuję za odpowiedzi

2010.8.18 10:27:16

Witam
Mam pytanie jestem w trakcie rozwodu mamy z mężem wspólne mieszkanie i jak wygląda sprawa podziału majatku?z góry dziękuję za pomoc

2010.8.25 11:9:56

Moje pytanie to czy po roku czasu od rozwodu można wnieść sprawę o podział majątku?

2010.11.1 0:54:0

tak.

2010.11.1 0:55:26

Witam,
od pewnego czasu nurtuje mnie pewna sprawa, a mianowicie: z moim mężem jesteśmy ok 2 lat po ślubie. Obecnie trwa budowa naszego domu, której planowane zakończenie jest za ok 1,5 miesiąca. Dom powstaje na działce budowlanej, którą mąż jako kawaler dostał w darowiźnie od swoich rodziców. Mimo, iż kredyt na budowę mamy wspólny, jednak faktury vat (za materiały budowlane) wystawiane są na mojego męża. To samo dotyczy umów za prąd, wodę itp.
Wcześniej nie przywiązywałam do tego szczególnej uwagi, gdyż pochodzę z miasta oddalonego od miejsca zamieszkania mojego męża ponad 70 km, tam też wcześniej pracowałam (i tam do tej pory jestem zameldowana). Na początku małżeństwa, ze względu na charakter pracy męża (który rzadko bywał w domu) postanowiliśmy, że zamieszkam z moimi rodzicami. Kilka miesięcy temu sprowadziłam się do teściów, by doglądać ostatecznych już prac remontowych trwających na budowie.. i właśnie mnie "oświeciło", co do całej tej sprawy.
Mąż mówi, że nie widzi potrzeby dopisania mnie do aktu notarialnego na działkę, gdyż po pierwsze to kosztuje, po drugie w razie rozwodu i tak dzielimy majątek na pół. Pozostałe dobra typu samochód mamy wspólne.
Dodam, że nie planujemy z mężem rozstania. Jestem po prostu ciekawa, "co by był gdyby?" i jak ewentualnie ustrzec się przed najgorszym.
Pozdrawiam
Dorcik

2011.5.3 21:53:57

Witam, mam podobne pytanie z tą różnicą że ja zamierzam się rozwieść z mężem i mój mąż ziemię dostał od matki przed ślubem jako tzw. ojcowiznę i sam, jeszcze zanim się poznaliśmy postawił dom. Czy w takim przypadku mam prawo do podziału majątku?? Mamy dwoje małoletnich dzieci i czy jeżeli nie mi to czy im się coś należy z tego majątku??

2011.5.4 20:16:34

Witam serdecznie.Czy o podziale spadku na człownków rodziny po śmierci właściciela (który nie zostawił testamentu) decyduje sąd? Czy cały spadek przechodzi automatycznie na jednego członka rodziny np., gdy umiera żona to na męża?Prosze o informacje.

2011.5.9 20:29:44

Jestem po rozwodzie. Wyrokiem sądu mam spłacić byłą żonę z połowy domu w wyznaczonym czasie. Jak mam z tym postąpić? Czy należy udać się do notariusza i jakie będą koszty z tym związane?

2011.6.2 20:18:47

Mam takie pytanie, czy podczas sprawy o podział majatku można wnieść zrzeczenie się prawa do spółdzielczego lokalu na dziecko?

2011.7.21 12:26:49

Rozwodzę się z mężem i mam taki problem z podziałem majątku, chodzi o nasz dom, który w większości sponsorował mój tato, jest budowlańcem i praktycznie sam postawił nam dom, czy jest szansa aby tego domu nie dzielić na pół ? Jak udowodnić wkład w dom?

2011.9.2 15:37:16

Witam! Jestem po rozwodzie 5 lat, z byłym mężem mamy 2 dzieci. Po ślubie otrzymaliśmy od mojej mamy w akcie darowizny mieszkanie, z adnotacja że jest to włąsność wspólna. Czy mąż posiada jakieś uprawnienia z tytułu aktu własnośći na to mieszkanie? Czy może zażądać spłaty połowy mieszkania, w którym mieszkam razem z dziećmi i obecnym mężem? Mieszkanie nie posiada wpisu do hipoteki, czy to będzie stanowiło problem przy ewentualnym podziale mieszkania czy wręcz przeciwnie?
Z góry dziękuję za pomoc.

2011.12.13 19:51:20

Mam pytanie
Jestem po rozwodzie chcialbym dokonac podzialu majatku. Sytuacja moja przedstawia sie nastepująco.
W trakcie małżeństwa wybudowalem dom za kredyt ktory wzialem razem z moja bylo malzonka, niestety rozwod odbyl sie buzliwie i do dnia dzisiejszego nie moge dojsc do porozumienia na zadnej plaszczyznie czy to dzieci czy majatek. Byla żona nie partycypuje w splate kredytu wartosc kredytu na dzien dzisiejszy wynosi 109 tys frankow co daje nam kwote okolo 400 tys zlotych, rata miesieczna wynosi 1800 zlotych do tego place alimenty 800 zlotych miesiecznie. moj dochod wynosi 3000 zlotych netto. moja byla zona niechce zlozyc wniosku o podzial majatku a mnie nie stac na adwokata a bez niego raczej nie mam zadnych szans przed naszym niestety stronniczym sądem, niewiem co mam zrobic od roku jestem po rozwodzie a od 3 lat splacam sam ww kredytm, nie posiadam zadnych oszczednosci i z miesiaca na miesiac mam coraz wieksze dlugi prosze o porade co mam zrobic czy zlozyc wniosek o podzial majatku i sadzic sie bez adwokata czy czekac na ruch mojej bylej zony. Prosze o odpowiedz co mam zrobic
Dziekuje

2012.1.7 12:12:13

A podział majatku dotyczy tej hipoteki czy jak?? Złożyć wniosek moze Pan, i Pan moze walczyć sam. Nie ma tutaj przymusu adwokackiego. Odpowiednio napisany wniosek o podział moze wystarczyc. Zona zostanie wezwana i Panstwo będa przed sadem sie "dogaqdywać"
W razie pytań: szubcia@tlen.pl

2012.1.7 13:51:29

W jaki sposób odbywa sie taki podzial majatku co Sąd moze nakazac? jak Sąd podzieli majątek jezeli wartość nieruchomosci jest 300 tys a kredytu jest 400 tys co mam zrobic czy isc w ta strone ze nie chce domu czy moze przeciwnie?. Prosze o Pomoc

2012.1.7 17:52:3

PODZIAŁ MAJĄTKU
JAK PODZIELIC MAJĄTEK Z MĘŻEM KTORY MA WSZYSTJIE FAKTURY KUPNA CALEGO WYPOSAŻENIA MIESZKANIA RAZEM ZKUPNEM WSPÓLNEGO SAMOCHODU CZY DANE SKLEPY MOGA MI WYSTAWIC TAKIE FAKTURY

2012.2.7 13:15:55

Witam czy zarobki mojej zony z mieszkania które posiadała przed ślubem, były częścią majątku współnego więc podlegają podziałowi po rozwodzie?

2012.3.27 10:28:20

wlicza się, ponieważ stanowi przychód w trakcie trwania małżeństwa.

2012.3.27 11:27:11

ale zarobki jeszcze z przed ślubu czy zsrobki z mieszkania w trakcie trwania ślubu? Bo w tym wpierwszym przypadku żona zawsze mogła, a pan to powinien pamiętać, zastrzec sobie rozdział majątkowy, cały lub częściowy.

2012.3.28 9:23:59

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące podziału majątku (ewentualnego majątku). Moja sytuacja jest następująca. Dwa lata temu rozwiodłem się po 12 latach małżeństwa. Przyczyną rozwodu była zdrada małżeńska. Otrzymałem wyrok z orzeczeniem winy mojej ex. Po ślubie zamieszkałem w domu rodzinnym mojej ex, po bodajże dwóch latach pożycia zmarł jej ojciec w wyniku czego stała się ona właścicielem części domu po ojcu. Przez cały czas naszego pożycia prowadziliśmy wspólne gospodarstwo wraz z matką ex. W budynku tym przez szereg tych lat przeprowadzane były remonty. Większość tych remontów wykonywana była metoda gospodarczą. Wymiany okien, drzwi, instalacji grzewczej, ocieplenie budynku, kostka na podwórzu, regularne odnawianie ścian, wymiana instalacji elektrycznych, jest tego dużo. Do tego można dodać wyposażenie domu czyli pralka, lodówka, telewizory. Niestety nigdy mi nie przyszło na myśl że robię to dla obcego faceta i nie dbałem o to żeby mieć na to rachunki i faktury. Nie będę ukrywał że na pokrycie tych wydatków łożyliśmy wspólnie wraz z matką ex, składały się na to moja pensja, mojej ex oraz emerytura teściowej, często tez braliśmy kredyty które później spłacaliśmy. Oprócz tego moja ex podnosiła swoje kwalifikacje studiując na co szły też nie małe pieniądze. W momencie wyprowadzki w ramach zadość uczynienia otrzymałem pudełko kieliszków i jeden komplet pościeli (prezent weselny). I tu mam teraz pytanie czy mam jakiekolwiek szanse w sądzie wywalczyć dla siebie zadość uczynienie za te lata mojego wkładu w ten dom skoro tak naprawdę nic tak do końca tam nie było moje prawnie. Czy jest sens rozpoczynać proces o podział majątku. Często słyszę że sądy rozstrzygają takie sytuacje na moja niekorzyść w tym przypadku zamieniając moją prace w rzekomy czynsz który nie płaciłem. Proszę o porady.

2012.5.29 21:1:2

Witam wszystkich mam takie zapytanie , mojemu bratu rodzice zapisali mieszkanie a mnie nic nie zapisali , i tera czy ja mogę sie ubiegac przed Sądem o swoją połowe czy nie ?

2013.1.10 22:0:45

Rodzice przekazali gospodarstwo rolne aktem notarialnym rodzeństwu za zgodą obojga, z tym że żona otrzymała większą część wraz z budynkami a jej brat mniejszą (oczywiście wyrażając zgodę na taki zapis). Po 15-latach brat żony chciałby aby majątek był podzielony po połowie (tzn. żeby żona oddała część ziemi). Pytanie jak się ma to według prawa?

Z góry dziękuję za pomoc :)

2013.1.26 10:12:24

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika