e-prawnik.pl Porady prawne

Skutki zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Pytanie:

Witam. Na mojej działce od dłuższego czasu jest postawiony mały kiosk. Tymczasem nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia stawianie takich kiosków. Czy ustalenia nowego planu dotyczą także obiektów, które już istnieją?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Skutki zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

24.1.2012

Kwestia zmiany przeznaczenia terenów w planach zagospodarowania przestrzennego została uregulowana w art. 35 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym stanowi, że tereny, których przeznaczenie plan miejscowy zmienia, mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania zgodnie z tym planem, chyba że w planie ustalono inny sposób ich tymczasowego zagospodarowania. Edward Radziszewski podkreśla, że nie można jednak wykorzystywać terenów w sposób dotychczasowy, jeżeli w uchwalonym planie miejscowym przewidziano inny sposób ich tymczasowego zagospodarowania (Radziszewski Edward Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Przepisy i komentarz Warszawa 2006 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie I) ss. 336). Wydaje się, że taki argument mógłby podnieść organ administracji, jeśli stwierdziłby postawienie obiektu wbrew obowiązującemu planowi zagospodarowania przestrzennego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ