Prawo zamówień publicznych - Artykuły (strona: 2)

Jak określić wartość zamówienia publicznego?

8.9.2006

Określenie wartości zamówienia stanowi, obok opisu i określenia przedmiotu zamówienia, jedną z najważniejszych czynności przygotowawczych, poprzedzających wszczęcie zasadniczej procedury prowadzącej do udzielenia zamówienia publicznego. Ustalenie wartości zamówienia (...)

Negocjacje z ogłoszeniem - tryb udzielania zamówień publicznych

31.8.2006

Tryb negocjacji z ogłoszeniem może być stosowany, jeżeli zostaną spełnione ustawowe przesłanki zastosowania trybu. Może on być stosowany w sytuacjach wyjątkowych, głównie z uwagi na charakter i specyfikę przedmiotu zamówienia. Ma to miejsce przede wszystkim w sytuacjach, gdy rozpoczynając (...)

Zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność państwową w UE

8.3.2006

Zgodnie z artykułem 12 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (TWE), zakazana jest wszelka dyskryminacja ze względu na przynależność państwową. Przynależność państwowa jest to pojęcie szersze niż „obywatelstwo”, gdyż obejmuje również osoby prawne i wszelkie podmioty (...)

Przetarg ograniczony - stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004r

5.1.2006

Przetarg ograniczony jest jednym z sześciu trybów określonych w ustawie o zamówieniach publicznych, w którym możliwe jest udzielenie zamówienia publicznego. Podobnie jak przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony jest organizowany w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Jednak w odróżnieniu, (...)

Uprawnienia zamawiającego - stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004r

5.1.2006

Głównym celem ustawy o zamówieniach publicznych jest stworzenie takiego systemu procedur dokonywania zakupów, zamawiania usług i robót budowlanych, który zapewni przejrzyste, racjonalne i efektywne wydatkowanie środków znajdujących się w dyspozycji zamawiającego. Regulacje ustawowe mają (...)

Arbiter w zamówieniach publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

5.1.2006

Zespół arbitrów powoływany jest do rozpoznania odwołania od rozstrzygnięcia protestu na czynności zmawiającego, w toku postępowania o zamówienie publiczne. Zespół arbitrów składa się z trzech osób, których wiedza i doświadczenie są gwarantem poprawnego merytorycznie rozpoznania wniesionego (...)

Przetarg dwustopniowy - stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004r

5.1.2006

Przetarg dwustopniowy jest szczególnym rodzajem trybu postępowania, w którym w pierwszym etapie dostawcy i wykonawcy składają oferty wstępne, a zamawiający może żądać od dostawców i wykonawców określenia parametrów przedmiotu zamówienia. Etap ten kończy się wraz zaproszeniem zakwalifikowanych (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika