Prawo podatkowe - Porady prawne (strona: 106)

Konkurs internetowy a gra losowa

Firma planuje zorganizowanie na stronach www swojego serwisu internetowego konkursu polegającego na umieszczaniu w nim zdjęć przez odwiedzających serwis. Odwiedzający, przez określony okres czasu (...)

Dywidendy ze Słowacji i z Ukrainy

Czy jako osoba fizyczna będąc udziałowcem w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością z siedziba na Słowacji i z siedzibą na Ukrainie jestem zobowiązany zgłosić ten fakt w urzędzie skarbowym (...)

Nabycie nieruchomości przez małżonków

Aktem notarialnym zakupiliśmy wraz z małżonką (wspólność majątkowa) od Zakładu Opieki Zdrowotnej (podatnik VAT) nieruchomość, w skład której wchodzą: działka, budynek administracji budowy, (...)

Reklama a informacja handlowa

Firma posiada bazę danych adresowych składającą się z danych swoich dotychczasowych klientów oraz danych zakupionych od GUS. W związku z tym w 90% są to dane firm, a nie osób fizycznych. Czy wysłanie (...)

Przychód z tytułu przedawnionych zobowiązań

Czy w przypadku przedawnionego zobowiązania przychodem podatkowym jest kwota brutto czy też netto?

Ponaglenie na niezałatwienie sprawy w terminie

Czy organ podatkowy (dyrektor izby celnej), wydający decyzję na skutek złożenia odwołania od decyzji organu I instancji, może dowolnie przedłużać termin wydania decyzji (czyli przekraczać termin (...)

Wspólne opodatkowanie z małżonkiem-rolnikiem

Wspólne opodatkowanie nie jest możliwe, gdy chociażby do jednego z małżonków mają zastosowanie przepisy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby (...)

Darowizny od zagranicznych kontrahentow

Dostajemy darowizny od kontrahentów z UE w postaci darmowych produktów (które następnie przekazujemy za darmo naszym klientom lub sprzedajemy) oraz w postaci gotówki na konto (pieniądze te przekazujemy (...)

Kwoty wolne w podatku od spadków i darowizn

Jakie limity wolne od podatku dla darowizn dotyczących osób z pierwszej grupy podatkowej obowiązywały w 1997 r. i w 2003 r.?

KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

Jest mąż i żona, mają wspolność majątkową, mąż pracuje na jeden etat, żona nie pracuje (nie jest też zarejestrowana jako bezrobotna). Oboje miekszkają razem i są zameldowani pod tym samym (...)

Podpisywanie listy płac

Czy lista płac może być podpisana tylko przez Głównego Księgowego, czy też wymagany jest podpis kierownika jednostki ? Główny Księgowy posiada pisemne upoważnienie do realizacji wszelkich spraw (...)

Główny Księgowy a wysyłanie poleceń przelewu drogą elektroniczną ?

Czy Główny Księgowy może realizować przelewy Spółki z jej rachunku internetowego na podstawie telefonicznych bądź ustnych poleceń Prezesa?

Delegacje zleceniobiorców

Czy osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia przysługuje zwrot wydatków z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju na takich samych zasadach (...)

Cło na monitory komputerowe

Czy turysta wracający z USA do Polski musi płacić cło za monitor (płaski wartości ok. 800$ ) zakupiony do użytku własnego?

Próbki towarów a VAT

Spółka zakupiła wzory towarów i prezentuje je swoim ewentualnym kontrahentom jako prezentowanie własnych możliwości produkcyjnych. 1. W czasie prezentacji (szampony, torby) towary te zostają zużyte (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika