Forum prawne (strona 131)

Skuteczne odwołanie od decyzji PUP o pozbawieniu statusu bezrobotnego

Witam.
Decyzją Prezydenta Miasta zostałem pozbawiony statusu osoby bezrobotnej na okres 120 dni. Zgodnie z przepisami odwołałem się od tej decyzji do Wojewody przytaczając odpowiednie argumenty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.8 22:22:39

zerwanie umowy o dzieło

PRACOWNIK ZERWAŁ UMOWĘ O PRACE KTÓRA PODPISAŁ NA 3 MIESIĄCE PO MIESIĄCU PO OTRZYMANIU WYNAGRODZENIA 2 DNIA NOWEGO MIESIĄCA OŚWIADCZA Z NASTĘPNEGO DNIA BEDZIE JEGO OSTATNI DZIEŃ PRACY I ZRYWA ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.1.8 22:9:9

odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Dzień dobry.
W dniu 19 grudnia dokonałem zakupu nart w sklepie internetowym. Narty zostały dostarczone w dniu 22 grudnia 2017 r.
W dniu 5 stycznia 2018 r. wysłałem listem poleconym oświadczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.8 15:21:50

Śmierć rodzica a spadek

Witam serdecznie, bardzo proszę o wszelkie ważne informacje, sytuacja wyglada tak, moja mama zmarła i spisała mi testament do całośc przed ślubem, mój ojczym chce walczyć o to, tylko ze przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.7 21:41:6

Dom opieki społecznej - opłaty przerzucone na syna i byłą żonę

Witam,

Pokrótce opiszę moją sytuację. Nie mieszkam z moim ojcem od blisko 25 lat. Problemy z alkoholem spowodowały, że wyprowadziliśmy się z mamą do babci.
Przez okres 25 lat z ojcem widziałem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.1.7 20:26:3

Umowa na świadczenie usług zawierana przez internet

Witam, mam taki problem.
Poszukiwałem w internecie przestrzeni cooworkingowych. Udało mi się znaleźć ciekawą ofertę firmy Regus. Na początku wszystko było ok. Miła Pani zaprosiła mnie do siedziby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.7 17:39:44

Działka

Witam,
Mam zapisaną w spadku działkę wraz z zabudowaniami mieszkalno-gospodarczymi. Budynki położone są na dużej działce, która w ewidencji gruntów posiada jeden numer ewidencyjny, jednakże ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.1.7 14:54:11

Dofinansowanie za wymianę pieca.

Witam chcialbym zapytac o jakie dofinansowanie moge sie starac przy wymianie pieca weglowego na gazowy(Bytom).Slyszalem ze mogę sie starac o dofinasowanie z miasta i jednoczesnie z wojewódzkiego funduszu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.1.7 11:38:19

separacja a nowy partner

Ale po co takie rzeczy mowic w sadzie?. Najpierw moze z matka dziecka pogadac o tym kim dla niej jest ten mezyczna ? Moze to dobry czlowiek. To chyba nie przez nowego partnera rozpadl sie Wasz zwiazek ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.1.6 20:42:57

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Jak wywiązać umowę jak się ma nawynajmu umowę do sierpnia a chciałabym wywiązać się np. W lutym to jakieś będą koszty dodatkowe,? ... Zobacz wątek

41 odpowiedzi

2018.1.6 19:41:5

Mandat za granicą, czy będę musiał płacić?

A mnie się zdarzyło dostac bezpodstawny mandat we Włoszech, rok temu. Wybrnąłem z tej sytaucji z dużą i nieocenioną pomocą Kancelarii Adwokackiej Stryjewska ? Cagnetta & Partners.
Jednak jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.1.6 12:34:15

Rozwód i podział majątku

Skonsultuj się najlepiej z prawnikiem, by nic nie namieszać sobie, ale dobrze ci tu radza. warto dogadac sie z żoną. jak nie potrafisz sam, to możesz przez adwokata. Ja tak mialem i wiele ułatwiła ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.1.6 9:43:51

Zajęcie na rachunku bankowym.

Przepraszam pomyłka: jestem osobą bezrobotną. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.1.6 1:0:34

Alimenty na chore dziecko

Wiem ,ze choroba dziecka to najgorsza rzecz na swiecie....ale coraz czesciej zauwazam ,ze sa rodzice ,ktorzy potrafia zrobic z tej swojej tragedii w pewnej mierze sposob na zarabianie.
Rodzice chorego ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2018.1.5 22:53:17

Doposażenie stanowiska pracy - umowa z PUP

Witam,mam pytanie takie byłem (jestem ) bo nie wiem sam zatrudniony przez urząd pracy REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY na 2 lata i koło miesiąc skończyła sie umowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.1.5 21:0:35

Wolontariat - wiedza i doświadczenie!


PACZKA Prawników to wyjątkowy ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Poszukujemy prawników, adwokatów, radców prawnych, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.5 17:35:53

Współwłasność wodociagu

Witam
Rok temu 7 osób kupiło obok siebie działki budowlane. Po drugiej stronie drogi było kolejnych siedmiu mieszkańców z tym że oni są już wybudowali wczesniej. Maja w drodze swój prywatnywodociąg. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.5 16:24:33

Czy przebywając 4 miesiące za granicą właściciel domu może mnie wymeldować z meldunku stałego?

Czy przebywając 4 miesiące za granicą właściciel domu może mnie wymeldować z meldunku stałego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.5 16:10:4

Wyższy czynsz na poczet remontu za 4 lata!

Witam. Od końca zeszłego roku, spółdzielnia podwyższyła czynsz (rzekomo za zgodą) o kilkadziesiąt złotych, na poczet remontu, który będzie miał miejsce za 4 lata!
Mieszkanie mam własnościowe, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.5 13:16:29

2018.1.5 11:40:54

Jak naliczyć odsetki od nieterminowego zwrou kaucji

Dzień dobry, podczas rozwiązywania umowy z najemca [mezczyzna] i zawarciem umowy z nowym [kobieta, dziewczyna najemcy], zapytałem co w kwestii kaucji. Dotychczasowy najemca powiedział, aby poszła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.5 9:39:54

jak dokonac usuniecia zmarłej osoby z ksiegi wieczystej, gdzie dokonac odpowiedniego wpisu

jak dokonac usuniecia zmarłej osoby z ksiegi wieczystej, gdzie dokonac odpowiedniego wpisu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.5 9:31:47

Alimenty zaległe, czy alimenty bieżące?

Ja w walce o alimenty od Włocha skorzystałam z pomocy jednej z lepszych kanelarii w tej dziedzinie - Kancelarii Adwokackiej Stryjewska ? Cagnetta & Partners. Pani z kancelarii pomogła mi oddzyskać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.1.5 8:58:20

Publiczny rejestr przestępców na tle seksualnym

Witam,

ostatnio Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło platformę zawierającą publiczny rejestr przestępców na tle seksualnym. Chciałbym poznać Państwa opinię na ten temat, ponieważ sam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.1.4 22:45:1

Systemy civil law i common law

Dzień dobry! ;)
Podczas nauki natrafiłam na dwa systemy prawa civil law i common law. Wiem, że system civil law obowiązuje w naszym kraju i opiera się głównie na prawie stanowionym. Czy moglibyście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.4 20:15:58

Gwarancja od sprzedającego nie prowadzącego działalności gospodarczej.

Witam.
Ponad 2 tygodnie temu sprzedałem za pośrednictwem allegro płytę główną do laptopa. Na aukcji dokładnie opisałem płytę wraz z jej oznaczeniami. Wczoraj odebrałem telefon od osoby która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.4 19:3:2

PRZEJĘCIE PRAWNEJ OPIEKI NAD SIOSTRĄ...

Witam. Też mam problem z sytuacją siostry. Moja matka parę miesięcy temu wyszła z domu, nie kontaktuje się ani ze mną ani z siostrą, moj tata jest zawodowym kierowca na terenie Europy. Problem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.1.4 18:14:49

Opieka na dziecko


Witam mam pytanie na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Otóż dnia 28.11 dałam w pracy opiekę na dziecko do dnia 11.12 ale 30 listopada rozwiązała umowę z pracodawcą na mocy porozumienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.4 17:13:23

Umowa przedwstępna a badania lekarskie

Szanowni Forumowicze,

Zwracam się z prośbą o poradę w następującej sprawie:

Zawarłem z pracodawcą umowę przedwstepną. Skierowania na badania lekarskie dostałem od pracodawcy zaledwie 6 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.4 15:47:23

Wykorzystanie wizerunku lalki barbie

Witam serdecznie,
Proszę o pomoc - czy potrzebuję zgody firmy Matell na wykorzystanie wizerunku lalki Barbie do zdjęć, które będę sama robiła i wstawieniu ich później do mojego bloga? Blog z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.4 13:28:10

Odbiór dowodu osobistego dzień przed 18'stką

Witam. Przychodzę z pytaniem, czy mogę odebrać dowód osobisty dzień przed osiemnastymi urodzinami, jeśli będzie gotowy przez urząd do wydania? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.3 22:4:22

Nieprawidłowe wypowiedzenie umowy o pracę

Witam. Dnia 3 stycznia otrzymałem wypowiedzenie o pracę na czas nieokreślony (1 miesięczny okres wypowiedzenia). Niestety nie zauważyłem że data na wypowiedzenieu to 30 grudnia, i że okres wypowiedzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.3 17:58:27

Umowa o dzieło

Witam.
Z góry przepraszam, jeżeli pomyliłem działy.
Na przełomie listopada i grudnia pracowałem na umowę o dzieło. W świetle prawa dyskwalifikuje mnie to jako kandydata o dofinansowanie. Aczkolwiek ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2018.1.3 17:31:12

rozwód - wybór kanclarii prawnej

Witam

poszukuję informacji na temat kancelarii prawnej Wandy Fonfary z Warszawy - czy to dobry adres i specjalista.
Może ktoś korzystał już z usług Pani Wandy Fonfary i może podzielić się ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2018.1.3 15:5:32

Potrzebuje rady! jak zmienić nazwisko??

Jestem Emaline po imieniu. Pozdrowienia dla każdego, kto czyta to świadectwo. Zostałem odrzucony przez mojego męża, gdy mamy się ożenić tylko dlatego, że inna kobieta miała na nim czar i zostawił ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2018.1.3 6:6:57

0.23 mg/l Co mi za to grozi?

Witam ,mnie tylko interesuje ile trzeba wypić piwa mając 0,35mg/l 029mg/l 020mg/l
Syn twierdzi że było to tylko jedno piwo Kara jaka otrzymał to 2000 zł +5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.1.3 0:38:40

Wyzywanie i groźby - co dalej?

Witam,
Sprawa dotyczy mnie oraz 'kolegi' z klasy. Zaczął mi grozić (mówił, że się na mnie zemści chociaż nic nie zrobiłam, że pożałuje wszystkiego, że mnie oszpeci, że zniszczy mi życie) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.1.2 19:36:49

Problem z sąsiadem parkującym obok

Witam
Mam problem z sąsiadem który parkuje obok mojego samochodu (parking społeczny). Jakiś czas temu zauważyłem że na moim samochodzie zaczeły pojawiać się ślady po drzwiach odpryski, wszystkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.2 12:39:27

2 razy karany za to samo

Witam.
To moja pierwsza wizyta i mój pierwszy post. Chciałbym zapytać czy wezwanie na policje w celu przesłuchania po czym odebrałem i tak wezwanie do sądu jest normalne gdy policja przedstawiła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.1.1 21:49:44

Czy dowód osobisty muszę mieć zawsze przy sobie?

Nie ma obowiązku noszenia, a kulson może sobie żądać dowód, ale tyko może.

... Zobacz wątek

22 odpowiedzi

2018.1.1 19:13:59

czy osoba niepełnoletnia może komuś wynająć mieszkanie?

Niestety wiem że jestem niepełnoletni ale nie zgadzam się z tą wypowiedzią
Rodzic jest pełnomocnikiem wtedy gdy dziecko niema innego opiekuna
Ta sprawa wydaje mi sie prosta jeśli dziecko niema ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.12.31 8:13:29

Mąż bierze narkotyki .

Jestem 6 miesięcy po ślubie . Jestem w 8 miesiiacu ciąży .
Mojego męża bardzo łatwo namówić na używki . Jego koledzy cały czas wciągają .
Mieszkamy w Uk . Wiec zawsze jak latamy do polski ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2017.12.31 1:53:27

Adres pobytu dziecka

Witam. Jestem po rozwodzie. Córka mieszka ze mną a ojciec ma ustalone kontakty z dzieckiem w 1 i 3 weekend miesiąca. Czy ja będę chciała w 4 weekend miesiąca wyjechać z córką do mojego obecnego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.12.30 20:36:25

Witam, czy orientuję się ktoś czy w przypadku przepisania- umowy dożywocia w zamian za opieke, córce

Jest możliwość założenia sprawy w sądzie w wydziale cywilnym o odwołanie umowy dożywocia. Należy wtedy uprawdopodobnić wszelkie zaistniałe sytuacje, które ukazują rażącą niedbałość o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.12.30 19:7:5

Oskarżenie o zniesławienie w internecie

I jeszcze jedno pytanie. Czy Y powinien coś zmienić w filmie, by uniknąć kary? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.12.29 13:23:16

Zadłużenie mieszkanie komunalne

Mam dosyć spore zadłużenie w mieszkaniu komunalnym. Nie wiem czy prosić gminę o pomoc na psie bo wtedy n8e będę mogła podnieść zarzutu przedawnienia części długu gdyby doszło do sądu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.12.29 8:59:49

ślub cywilny w Algierri - polka i algierczyk

ja osobiscie nic do nich nie mam fajni mili faceci maja w sobie to cos urode temperament ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.12.29 3:28:19

rozbiórka zabudowania gospodarczego a budowa nowego

Witam mam następujący problem :
Zabudowanie gospodarcze przylegające do budynku mieszkalnego ale mające wszystkie ściany własne oraz własne zadaszenie nadaje się do rozbiórki . jest to murowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.12.28 18:45:48

ustanie wspólności po zasądzeniu alimentów na współmałżonka ?

Ślub wzięliśmy w 1995 roku
W 1997 urodziła się córka, w 2000 syn.
W 2001 kupiliśmy mieszkanie - nowe w stanie surowym.
Mieszkaliśmy u teściów.
W 2002 żona wyrzuciła mnie z domu teściów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.12.28 17:56:23

Tunel foliowy - odległość od granicy

Dzień dobry,
mam taki problem. Chcemy z mężem budować się na działce, która stoi obok sąsiada, który ma tunele i szklarnie. Z tego co widziałam na mapie zasadniczej - szklarnie są naniesione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.12.28 17:6:14

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika