Ograniczenie kontaktów z dzieckiem przez sąd

Pytanie:

Czy sąd może ograniczyć kontakty z dzieckiem?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie natomiast z art. 113² kro jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd opiekuńczy ograniczy utrzymywanie kontaktów rodziców z dzieckiem. Sąd opiekuńczy może w szczególności:
1. Zakazać spotykania się z dzieckiem,
2. Zakazać zabierania dziecka poza miejsce jego stałego pobytu,
3. Zezwolić na spotykanie się z dzieckiem tylko w obecności drogiego z rodziców albo opiekuna, kuratora sądowego lub innej osoby wskazanej przez sąd,
4. Ograniczyć kontakty do określonych sposobów porozumiewania się na odległość,
5. Zakazać porozumiewania się na odległość.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: