Wybudowanie boiska szkolnego a pozwolenie na budowę

Pytanie:

Czy wybudowanie boiska szkolnego wymaga pozwolenia na budowę, o którym mowa w ustawie Prawo budowlane?

Masz inne pytanie do prawnika?

23.2.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wybudowanie boiska szkolnego a pozwolenie na budowę

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 9 Prawa budowlanego budowa boisk szkolnych oraz boisk, kortów tenisowych, bieżni służących do rekreacji nie wymaga pozwolenia na budowę. Inwestycja ta wymaga natomiast zgłoszenia do organu nadzoru budowlanego (art. 30 ust. 1 pkt 1 pr.bud.). W dalszej kolejności właściwy organ może nałożyć, w drodze decyzji, obowiązek uzyskania pozwolenia na wykonanie określonego obiektu lub robót budowlanych objętych obowiązkiem zgłoszenia, jeżeli ich realizacja może naruszać ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub spowodować wprowadzenie, utrwalenie bądź zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

POSZUKUJĘ PRAWNIKA

18.4.2021 przez: 04031976

szukam prawnika

18.2.2020 przez: abc100

Kurnik sąsiada przy mojej działce

11.6.2019 przez: Piotr678