9.4.2014

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Decyzje UOKiK. Urząd wydał zgodę na przejęcia spółek

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.


Jedna z wydanych niedawno decyzji dotyczy przejęcia kontroli nad spółką Robyg przez LBPOL William II. Przejmowana spółka prowadzi działalność deweloperską, głównie w Warszawie i Trójmieście. LBPOL William II współkontroluje obecnie Robyg, natomiast w wyniku koncentracji przejmie kontrolę nad spółką.

Zgodę otrzymała również spółka Ferrostal Łabędy, która zajmuje się przede wszystkim produkcją półwyrobów i wyrobów hutniczych. Będzie mogła ona przejąć Zakład Walcowniczy Profil - producenta wyrobów gorącowalcowanych (prętów gładkich, płaskich, kwadratowych i teowników). Po dokonaniu koncentracji Ferrostal Łabędy będzie posiadał ponad 52 proc. udziałów w kapitale zakładowym ZW Profil. Pozostałe akcje będą należeć do pracowników przejmowanej spółki.

Porady prawne
Kolejna decyzja dotyczy przejęcia przez ABC Data kontroli nad iSource. ABC Data stoi na czele grupy kapitałowej skupiającej spółki zarejestrowane w Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Rumunii i Niemczech. Zajmują się one m.in. produkcją i hurtową sprzedażą sprzętu komputerowego. iSource prowadzi hurtową sprzedaż produktów marki Apple, których jest autoryzowanym dystrybutorem w Polsce. Transakcja ma polegać na zakupie 100 proc. akcji iSource przez ABC Data.

Zielone światło otrzymała również spółka OT Logistics. Prowadzi ona działalność głównie w zakresie śródlądowego transportu wodnego na Odrze. Będzie ona mogła przejąć BTDG - Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia, który świadczy usługi przeładunkowe w Porcie Gdynia. OT Logistics ma nabyć 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym BTDG.

Prezes Urzędu zgodził się również na przejęcie przez Agencję Rozwoju Przemysłu kontroli nad Zakładami Górniczo-Metalowymi Zębiec. ARP jest agendą rządową powołaną w celu wspierania restrukturyzacji przedsiębiorstw i dostosowywania ich do warunków międzynarodowej konkurencji. Prowadzi także komercyjną działalność jako spółka prawa handlowego. Zakłady Górniczo-Metalowe Zębiec to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, której główny przedmiot działania stanowi produkcja i sprzedaż kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe.

Kolejna z decyzji dotyczy spółek Rosedale Investments oraz Medivet. Rosedale Investments należy do Grupy Henry Schein, która posiada ponad 250 spółek zależnych. Zajmują się one dystrybucją produktów dentystycznych, leczniczych dla ludzi, a także wyrobów weterynaryjnych. Przedmiotem działalności Medivet jest głównie import i dystrybucja produktów zdrowotnych i karmy dla zwierząt.

Ostatnia z opisanych decyzji dotyczy nabycia części mienia spółki Rondo GP przez Rondo 1 UG. Przedmiotem działalności przejmującej spółki jest m.in. zakup i sprzedaż nieruchomości. Rondo GP zajmuje się wynajmem powierzchni biurowej oraz handlowej w biurowcu Rondo 1 w Warszawie. Koncentracja będzie polegać na nabyciu przez Rondo 1 UG części mienia Rondo GP w postaci nieruchomości oraz innych praw należących do spółki.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych, Urząd uznał, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

UOKiK wydał ponad sto zgód na koncentrację

UOKiK wydał ponad sto zgód na koncentrację

Dwie ze 156 transakcji mogły zostać sfinalizowane po spełnieniu określonych warunków. Najnowsze rozstrzygnięcia dotyczą między innymi spółek Żabka Polska oraz Agros Nova. Ponadto, w mijającym roku, wydanych zostało pięć decyzji w sprawie nałożenia kary finansowej za nieudzielenie odpowiedzi (...)

Fuzje pod kontrolą

Fuzje pod kontrolą

Zakaz przejęcia na rynku niebezpiecznych odpadów, warunkowa zgoda w branży spożywczej i wszczęcie postępowania przeciwko spółce Carrefour za zwłokę w wykonaniu decyzji - to ostatnie działania Prezes UOKiK w sprawie koncentracji przedsiębiorców. Aby chronić konkurencję przed negatywnymi (...)

Ograniczenie konkurencji? Te koncentracje temu nie zagrażają

Ograniczenie konkurencji? Te koncentracje temu nie zagrażają

42 decyzje w sprawie kontroli koncentracji wydał UOKiK w pierwszym kwartale 2014 r. Najnowsze dotyczą m.in. spółek: Robyg, Ferrostal Łabędy, ABC Data, OT Logistics, Rondo 1 UG, Medivet oraz Agencji Rozwoju Przemysłu. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, (...)

UOKiK wydał zgodę na zakup centrum handlowego

UOKiK wydał zgodę na zakup centrum handlowego

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na zakup Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie przez Inter IKEA Centre Polska. To jedna z sześciu decyzji w sprawie kontroli koncentracji wydanych w ostatnim czasie. Pozostałe dotyczą m.in. rynku farmaceutycznego, handlu detalicznego i hurtowego, przetwórstwa (...)

UOKiK podsumowuje koncentracje w 2013 roku

UOKiK podsumowuje koncentracje w 2013 roku

156 decyzji wyrażających zgodę na koncentrację wydała Prezes UOKiK w 2013 r. Dwie z tych transakcji mogły zostać sfinalizowane po spełnieniu określonych warunków. Najnowsze rozstrzygnięcia dotyczą m.in. spółek Żabka Polska oraz Agros Nova. Ponadto, w mijającym roku, wydanych zostało (...)

UOKiK wydał zgodę na koncentrację Polskiej Grupy Zbrojeniowej

UOKiK wydał zgodę na koncentrację Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie mogła przejąć 8 spółek z sektora obronnego. Prezes UOKiK wydał zgodę na koncentrację związaną z realizacją strategii rozwoju systemu bezpieczeństwa Polski.Wniosek Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) o zgodę na koncentracje wpłynął do UOKiK w 2014 r. PGZ (...)

Przejęcia Reala przez Auchan ciąg dalszy. Kolejna zgoda UOKiK

Przejęcia Reala przez Auchan ciąg dalszy. Kolejna zgoda UOKiK

UOKiK wydał zgodę na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real.Auchan Polska należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Auchan, prowadzącej działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego (...)

UOKiK prześwietlił 5 koncentracji. Wydał ważne decyzje

UOKiK prześwietlił 5 koncentracji. Wydał ważne decyzje

UOKiK wydał pięć decyzji, w których zgodził się na dokonanie koncentracji. Dotyczą one m.in. spółek Asseco, UPS, Mercedes-Benz, Małpka oraz Drosed Pierwsza z decyzji dotyczy zgody na przejęcie przez Asseco kontroli nad spółką Unizeto. Asseco jest dostawcą własnych rozwiązań informatycznych (...)

Zgody UOKiK na koncentracje

Zgody UOKiK na koncentracje

Prezes UOKiK wydał sześć zgód na dokonanie koncentracji. Transakcje dotyczą spółek: Żabka Polska, Eurocash, Kompania Węglowa, Sklepy Komfort, Benefit Systems oraz GTL LOT Usługi Lotniskowe. Pierwsza z wydanych decyzji dotyczy przejęcia przez Żabka Polska spółki Społem Zabrze. Uczestnicy (...)

Działalność UOKiK w 2008

Działalność UOKiK w 2008

598 decyzji dotyczących naruszenia prawa chroniącego konkurencję i konsumentów oraz kary finansowe w łącznej wysokości ponad 95 mln zł - to efekt pracy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w 2008 roku. Podstawowym instrumentem Prezesa Urzędu w zakresie ochrony konkurencji jest prowadzenie (...)

UOKiK wydał zgodę na połączenie o2 i Wirtualnej Polski

UOKiK wydał zgodę na połączenie o2 i Wirtualnej Polski

Prezes UOKiK wydała sześć decyzji dotyczących zgody na dokonanie koncentracji. Jedna z nich dotyczy Grupy o2. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył (...)

UOKiK zgadza sie na koncentracje ws. Żabki

UOKiK zgadza sie na koncentracje ws. Żabki

Prezes UOKiK wydał sześć zgód na dokonanie koncentracji. Transakcje dotyczą spółek: Żabka Polska, Eurocash, Kompania Węglowa, Sklepy Komfort, Benefit Systems oraz GTL LOT Usługi LotniskowePierwsza z wydanych decyzji dotyczy przejęcia przez Żabka Polska spółki Społem Zabrze. Uczestnicy (...)

UOKiK zgodził się na dokonanie pięciu koncentracji

UOKiK zgodził się na dokonanie pięciu koncentracji

UOKiK zgodził się na dokonanie pięciu koncentracji. Decyzje dotyczą przedsiębiorców działających m.in. na takich rynkach, jak handel książkami, produkcja wyrobów metalowych oraz wydobycie węgla kamiennego.Spółka Nowe Powierzchnie z Warszawy otrzymała zgodę na przejęcie kontroli nad siecią (...)

UOKiK zgodził się na koncentracje przedsiębiorców. Skorzysta Węglokoks i Hortex

UOKiK zgodził się na koncentracje przedsiębiorców. Skorzysta Węglokoks i Hortex

UOKiK wydał cztery decyzje w których zgodził się na koncentracje przedsiębiorców. Dotyczą one spółek Węglokoks, Hortex oraz Zaberd. Dwie zgody na koncentracje otrzymała spółka Węglokoks. Przedsiębiorca zajmuje się eksportem węgla kamiennego, głównie do krajów Unii Europejskiej. (...)

Działalność UOKiK w 2007 r.

Działalność UOKiK w 2007 r.

281 decyzji dotyczących naruszenia prawa chroniącego konkurencję i konsumentów oraz kary finansowe w łącznej wysokości ponad 170 mln zł - to efekt pracy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w 2007 roku Podstawowym instrumentem Prezesa Urzędu w zakresie ochrony konkurencji jest (...)

Sukcesja firm jednoosobowych

Sukcesja firm jednoosobowych

Co przewiduje ustawa o zarządzie sukcesyjnym w firmach jednoosobowych? Nowe przepisy wychodzą naprzeciw potrzebom tzw. firm jednoosobowych, które stanowią ogromną większość polskich przedsiębiorstw. Dzięki tym rozwiązaniom, w przypadku śmierci przedsiębiorcy, jego firma będzie mogła (...)

Jest zgoda na koncentrację w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Jest zgoda na koncentrację w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie mogła przejąć osiem spółek z sektora obronnego. Prezes UOKiK wydał zgodę na koncentrację związaną z realizacją strategii rozwoju systemu bezpieczeństwa Polski. Wniosek Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) o zgodę na koncentracje wpłynął do UOKiK w 2014 (...)

UOKiK wydał pięć zgód na dokonanie koncentracji

UOKiK wydał pięć zgód na dokonanie koncentracji

W transakcjach biorą udział m.in. spółki: Elekta, Tauron Polska Energia, ArcelorMittal, Polski Tytoń, SM Mlekovita, oraz Mostostal Puławy.Pierwsza z decyzji dotyczy przejęcia przez spółkę Elekta kontroli nad RTA. Elekta stoi na czele grupy kapitałowej, która zajmuje się m.in. produkcją (...)

UOKiK wydał cztery zgody na koncentracje

UOKiK wydał cztery zgody na koncentracje

UOKiK wydał cztery zgody na koncentracje. Transakcje dotyczą rynków wytwarzania energii cieplnej, usług hotelarskich, sprzedaży sprzętu RTV i AGD oraz mrożonek Pierwsza z wydanych decyzji dotyczy przejęcia przez Enea Wytwarzanie kontroli nad Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w (...)

TSUE o polskich kredytach frankowych

TSUE o polskich kredytach frankowych

Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok dotyczący skutków stosowania postanowień niedozwolonych. Wyrok nie oznacza automatycznego przewalutowania kredytów, jednak ma znaczenie dla postępowań sądowych oraz konsumentów, których umowy zawierają klauzule niedozwolone. Zdaniem (...)

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


PORADY PRAWNIKA

Uchwała o połączeniu spółek z o.o.

Uchwała o połączeniu spółek z o.o.

W złożonym w sądzie planie połączenia spółek z o.o., z których spółka przejmująca jest jedynym wspólnikiem spółki przejmowanej, było podane, że połączenie będzie bez podwyższenia kapitału (...)

Służebność mediów - partycypacja w kosztach

Służebność mediów - partycypacja w kosztach

Kupiłem działkę budowlaną, ale bez kanalizacji wodno-ściekowej. Do drogi gminnej wzdłuż której biegnie kanalizacja jest około 100m. Czy jeżeli na swój koszt doprowadzę wodę do swojej działki, (...)

Przymusowy wykup akcji pracowniczych

Przymusowy wykup akcji pracowniczych

W roku 1993 moja Mama została jako pracownica DT Centrum obdarowana przez Skarb Państwa akcjami pracowniczymi imiennymi z powodu prywatyzacji zakładu. W chwili obecnej firma, która przejęła DT Centrum (...)

Charakter orzeczeń WSA

Charakter orzeczeń WSA

Sprawa dotyczy naszego sporu z Urzędem Miasta Ref. ds. podatków lokalnych w przedmiocie klasyfikacji będącej moją własnością hali produkcyjnej do kategorii budowli zamiast budynków. Zaszeregowanie (...)

Odwołanie od postanowienia US i decyzji ZUS przeciwko likwidowanemu przedsiębiorstwu

Odwołanie od postanowienia US i decyzji ZUS przeciwko likwidowanemu przedsiębiorstwu

W ostatnich dniach wszczęto przeciwko likwidowanemu przeze mnie przedsiębiorstwu państwowemu postępowania egzekucyjne na rzecz ZUS i na rzecz US. W obydwu sprawach, zgodnie z pouczeniami, wniosłam (...)

Rejestracja wzoru przemysłowego

Rejestracja wzoru przemysłowego

Jak zarejestrować wzór przemysłowy, co powinien zawierać opis danego wzoru, gdzie można znależć formularz zgłoszeniowy na wzór przemysłowy? Zgodnie z Art. 102 ustawyprawo własności przemysłowej (...)

Czy obowiązuje postanowienie po uchyleniu decyzji

Czy obowiązuje postanowienie po uchyleniu decyzji

W 2000 roku Starostwo powiatowe na wniosek strony wszczęło postępowanie w stosunku do decyzji ostatecznej pozwolenia na budowę. Wydało ono postanowienie o wszczęciu postępowania następnie drugie (...)

Zmiana klasyfikacji gruntów z budowlanych na rolne

Zmiana klasyfikacji gruntów z budowlanych na rolne

W Projekcie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy znalazł się zapis, który chcę usunąć, że zgodnie z ewidencją gruntów działka inwestora jest sklasyfikowana jako budowlana. Aktualnie Biuro Geodezji (...)

Przejęcie terenu pod zaplanowane drogi

Przejęcie terenu pod zaplanowane drogi

Czy Gmina wydając zgodę na przekwalifikowanie gruntów rolnych na tereny pod zabudowę jednorodzinną ma obowiązek przejąć tereny, na których znajdują się zaplanowane drogi w swoje posiadanie od (...)

Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji

Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji

Wynajmowałem lokal handlowy, niestety nie zapłaciłem czynszu za miesiące styczeń - czerwiec 2001 rok. Właścicielka pozwalała na opóźnienia i mówiła, że "spokojnie" jeszcze poczeka. Nagle pewnego (...)

Zmiana decyzji po odwołaniu się do SKO

Zmiana decyzji po odwołaniu się do SKO

Nasz Ośrodek Pomocy Społecznej przyznał petentowi świadczenie w formie zasiłku okresowego z powodu choroby powołując się na art. 7 pkt 6, art. 8, art. 39 ustawy z 12 marca 2004 r o pomocy społecznej (...)

Przejście koncesji na inny podmiot

Przejście koncesji na inny podmiot

Spółka z o.o. przekształciła się w spółkę komandytowa z osobą fizyczną. Oba podmioty posiadają różne koncesje i zezwolenia. Czy spółka komandytowa może wykorzystywać koncesje przez podmioty (...)

Rozliczenie kredytu przez wspólników sp. cywilnej

Rozliczenie kredytu przez wspólników sp. cywilnej

Spółka cywilna posiada czterech udziałowców. Jeden z nich odchodzi ze spółki. Na rozpoczęcie działalności spółka wzięła kredyt na zakup sprzętu, który był spłacany z dochodów firmy, czyli (...)

Egzekucja z decyzji nieostatecznej

Egzekucja z decyzji nieostatecznej

UKS wszczął w stosunku do mojej osoby w 2007 roku kontrolę podatkową za 2003 r. (kontrola rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatków stanowiących (...)

Opublikowanie zdjęcia prywatnego domu

Opublikowanie zdjęcia prywatnego domu

Mieszkam w małej miejscowości nieopodal Warszawy, w starym domu będącym własnością mojego teścia. Dom uważany jest za zabytkowy (jest jednym ze starszych domów z miejscowości), choć zabytkiem (...)

Data doręczenia decyzji administracyjnej

Data doręczenia decyzji administracyjnej

W październiku br użytkownicy sąsiednich działek otrzymali wypowiedzenia wysokości dotychczasowej opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu. Ponieważ do mnie to wypowiedzenie nie dotarło, skontaktowałam (...)

FORUM PRAWNE

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24 Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

Paszport dla dziecka gdy nie ma zgody ojca

Paszport dla dziecka gdy nie ma zgody ojca Jestem po rozwodzie, córka jest przy mnie, nie ma kontaktów z ojcem, ale ojciec nie chce wyrazić zgody na wydanie dziecku paszportu. W jakiej formie (pozew, (...)

zatrzymanie w niemczech

zatrzymanie w niemczech W 1998 roku mój chłopak został skazany w Niemczech, był to wyrok 6 letni, po odbyciu części kary (3 lat) został wydalony z Niemiec z nałożeniem obowiązku by nie wjeżdżał (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!! Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe wczoraj dostałam znowu takie samo (...)

dotyczy druku PCC

dotyczy druku PCC Kupiłem auto i w urzędzie skarbowym dowiedziałem się o konieczności wypełnienia druku PCC. Mój problem polega na tym, że nie mam kontaktu ze sprzedającym i co gorsza nie znam (...)

Wrogie i podstępne przejęcie firmy przez wspólnika

Wrogie i podstępne przejęcie firmy przez wspólnika Kilka miesięcy temu założyłem spółkę ze swoim przyjacielem, żeby uruchomić restaurację. Przyjaciel zdecydował, że zamiast niego do spółki (...)

Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony? Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie (...)

Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc.

Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc. Sprawa wygląda tak : ojciec cudzoziemiec /Francuz / uznał dziecko , synek ma jego nazwisko , mielismy się pobierac , ale szybko (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!! Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!! Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

Czuje sie oszukany przez PZU

Czuje sie oszukany przez PZU ,,Jak żyć ma człowiek? Kto, komu i jakich udziela rad w Pieśni XI i w innych pieśniach Jana Kochanowskiego? Wykorzystaj w wypracowaniu stosowne konteksty filozoficzne (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum, ale niestety nie do końca wiem co odpisać firmie ultimo. Moje zadłużenie powstało (...)

program leniency - na czym to polega?

program leniency - na czym to polega? Hej mam pytanie, na czym dokładnie i szczegółowo polega program leniency dla firm? Czy opłaca się tak naprawdę z niego korzystać i przyznawać się do łamania (...)

Gdzie zgłosić nieuczciwego producenta?

Gdzie zgłosić nieuczciwego producenta? Wczoraj podczas, pieczenie kurczaka w rękawie w piekarniku, dostałem jako element finalny gotowanego kurczaka. Pomimo tego że kurczak był w przyprawach bez (...)

telefon od intrum justitia

telefon od intrum justitia Witam. Niejakie intrum justitia wykupiło moj dług od operatora komorkowego, dwa dni temu zadwoniła do mnie niemiła babka i wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic (...)

Szanowni Państwo! Piszę z zapytaniem o prawomocność roszczeń serwisu Pobieraczek.pl...

Szanowni Państwo! Piszę z zapytaniem o prawomocność roszczeń serwisu Pobieraczek.pl... Szanowni Państwo! Piszę z zapytaniem o prawomocność roszczeń serwisu Pobieraczek.pl... Szanowni Państwo! Piszę (...)

Zadaj pytania specjaliście - UOKIK odpowiada!

Zadaj pytania specjaliście - UOKIK odpowiada! Świetna okazja, aby uzyskać odpowiedzi na pytania związane z prawami i obowiązkami konsumentów! Wszystkie wątpliwości i problemy wyjaśniać będzie (...)

Kara UOKiK dla Metrohouse & Partnerzy 2013 rok.

Kara UOKiK dla Metrohouse & Partnerzy 2013 rok. Za co dokładnie UOKiK dał karę 90.000,0 zł dla Metrohouse & Partnerzy ?????

AERO 2 dostało karę od UOKiK - Darmowy internet do końca 2016 roku.

AERO 2 dostało karę od UOKiK - Darmowy internet do końca 2016 roku. Bardzo ważna informacja. Sieć AERO 2 nie pokryła takiej ilości Pl jak miała i nie tylko osób ma dostep do ich sieci ile miało (...)

Porady prawne