Miasta, w których utworzono Powiatowe inspektoraty nadzoru budowlanego

Pytanie:

W jakich miastach utworzone są obecnie Powiatowe inspektoraty nadzoru budowlanego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Powiatowe inspektoraty nadzoru budowlanego utworzono w miastach będących siedzibami władz powiatów z dniem 1 stycznia 1999 r. na podstawie art. 40 Przepisów wprowadzających ustawy reformujące administrację publiczną i konkretyzujących jej przepisy ustawy o zmianie niektórych ustaw określających kompetencje organów administracji publicznej. Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego powołuje zawsze starosta.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie - wykaz prac remontowych

  W ostatnim czasie nasiliły się kontrole przeprowadzane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego w całym kraju, a w szczególności w Warszawie. Jest to dobra okazja, ażeby przypomnieć, (...)

 • Katastrofa budowlana

  Katastrofa w znaczeniu potocznym języka polskiego to wydarzenie nagłe, tragiczne w skutkach, w którym ktoś ucierpiał lub poniósł śmierć, które spowodowało straty materialne. (...)

 • Projekty dot. branży budowlanej

  1 września rozpoczęły się konsultacje publiczne projektów ustaw regulujących funkcjonowanie administracji budowlanej oraz zawodów architekta, inżyniera budownictwa i urbanisty. Chodzi (...)

 • Jaki podmiot jest właściwy do zmiany decyzji wydanej przez organ administracji II instancji?

  Zgodnie z generalną zasadą zawartą w Kodeksie postępowania administracyjnego,decyzja ostateczna może być uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, lub przez (...)

 • Konsument na rynku budowlanym

  Płytki, panele, okna – kupując wyroby budowlane, zwróć uwagę na oznakowanie i sprawdź dołączone informacje. Jakie przepisy dotyczą rynku budowlanego? O czym powinni pamiętać (...)

NA SKÓTY