e-prawnik.pl Porady prawne

Potrącenie w postępowaniu upadłościowym

Pytanie:

Czy w postępowaniu upadłościowym można potrącić należność przysługującą od wierzyciela?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Potrącenie w postępowaniu upadłościowym

12.7.2011

Prawo upadłościowe i naprawcze dopuszcza możliwość potrącenia należności upadłego z wierzycielami. Regulację wskazanych kwestii, opisują przepisy art. 93 i nast. ustawy prawo upadłościowe i naprawcze. Jak wynika z przepisu art. 93 w/w ustawy, potrącenie wierzytelności upadłego z wierzytelnością wierzyciela jest dopuszczalne, jeżeli obie wierzytelności istniały w dniu ogłoszenia upadłości, chociażby termin wymagalności jednej z nich jeszcze nie nastąpił.
Kwestia potrącenia regulowana jest także przez właściwe przepisy Kodeksu cywilnego.

 

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ