Prawo cywilne: Umowa sprzedaży - Porady prawne (strona: 6)

Naprawa własna budynku objętego rękojmią

Firma zakupiła lokal użytkowy od dewelopera. Developer przy sprzedaży pisemnie oświadczył iż przekazuje lokal bez wad fizycznych i udziela na niego 3 letniej rękojmi. Po 3-ch miesiącach eksploatacji (...)

Zwrot wycofanego z obrotu towaru

W lutym przychodnia lekarska zakupiła partię szczepionek, które jak się potem okazało są wadliwe i zostały zarządzeniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego wycofane z obrotu. Szczepionki zostały (...)

Umowa kupna-sprzedaży

Dokonuję sprzedaży kiosku (grunt był dzierżawiony), w ramach działalności stanowił środek trwały. Czy wystarczy, że potwierdzę sprzedaż kiosku fakturą ze stawką zw., czy również powinienem (...)

Uszkodzony towar - odstąpienie od umowy

Otrzymałem przesyłką kurierską od osoby prywatnej używany mebel. Niestety dotarł uszkodzony. Wysyłający zgodził się, iż stan odebranego mebla różni się od wysłanego(zdjęcia przed wysyłką (...)

Odpowiedzialność gwaranta

W ubiegłym roku dostarczyliśmy naszemu klientowi produkowane przez nas wyroby (siłowniki hydrauliczne),które on montuje w swoich urządzeniach stacjonarnych u swoich klientów. Po 9 miesięcznym okresie (...)

Przedawnienie roszczenia z umowy sprzedaży

Instytucja przedawnienia roszczeń z tytułu sprzedaży przez producenta została uregulowana w Księdze I - Rozdział Przedawnienie roszczeń Kodeksu Cywilnego. W przedmiocie porządkowania i inwentaryzacji (...)

Sprzedaż ciagła

Przedsiębiorca. Czym charakteryzuje się sprzedaż ciągła i jakie przepisy regulują taką sprzedaż?

Dostarczenie przesyłki przez kuriera

Kurier dostarcza przesyłkę na wskazany adres. Na prośbę o pozostanie na czas rozpakowania paczki (mebel) reaguje negatywnie - twierdzi, że nie ma takiego obowiązku i wychodzi. Czy kurier ma obowiązek (...)

Błędne zapewnienia sprzedającego a rękojmia

Kupiłem ciągnik rolniczy w Polsce. Sprzedający zakupił go w 2001r. od firmy która sprowadziła go z Niemiec. Dokumentacja jaką miał sprzedający to odprawy celne, tłumaczenia i poświadczenie z (...)

Nabycie nieruchomości dla małoletniego

Babcia chce zakupić działkę na rzecz 10-letniego wnuczka, chce aby wnuczek został właścicielem. Obydwoje rodzice dziecka żyją, ale nie chcą uczestniczyć w transakcji, jeśli to możliwe. Czy (...)

Umowa przedwstępna

Zamierzam kupić mieszkanie na rynku wtórnym. Jest to mieszkanie tzw. spółdzielcze własnościowe (bez księgi wieczystej). W związku z tym, iż sprzedający chce je przekazać (sprzedać) dopiero (...)

Wpisanie umowy przedwstępnej do księgi wieczystej

Osoba prywatna chce kupić działkę od spółki z o. o. Ma być sporządzona przedwstępna umowa kupna - sprzedaży w formie aktu notarialnego. W jakiej sytuacji umowa ta będzie uwidoczniona w księdze (...)

Zbycie nieruchomości spółki przez prokurenta

W spółce z o. o. ma być ustanowiony prokurent. Czy może on samodzielnie sprzedać nieruchomość należącą do spółki?

Prawo pierwszeństwa zakupu lokalu użytkowego gminy

Firma ciepłownicza korzysta z pomieszczeń kotłowni komunalnej - będącej własnością gminną - na podstawie umowy użyczenia, zaopatrując w ciepło mieszkania Wspólnoty mieszkaniowej powstałej (...)

Zbycie udziału w przedsiębiorstwie

Wspólnicy olbrzymiego przedsiębiorstwa budowlanego (dwóch wspólników), postanowiło znieść współwłasność przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo jest niepodzielne w taki sposób, że wyłącznie (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika