Pozwolenie na budowę a zgłoszenie budowlane

Pytanie:

Czy na postawienie jednopiętrowego budynku gospodarczego wymagane jest pozwolenie na budowę?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Należy przy tym mieć na uwadze, że zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo budowlane, pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. W tym przypadku konieczne będzie dokonanie zgłoszenia, na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo budowlane, do właściwego organu administracji publicznej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: