Forma płatności składek ZUS

Pytanie:

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą musi opłacać składki ubezpieczeniowe do ZUS przelewem z własnego rachunku gospodarczego, czy może to zrobić w inny sposób, np. wpłatą na poczcie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 47 ust. 4b ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 11 poz. 74) płatnik składek zobowiązany jest opłacać należności z tytułu składek w formie bezgotówkowej w drodze obciążenia rachunku bankowego płatnika składek. Zasady tej nie stosuje się jedynie do płatników składek będących osobami fizycznymi, jeżeli nie prowadzą pozarolniczej działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów o działalności gospodarczej lub innych przepisów szczególnych. Ja wynika z wyżej zacytowanego przepisu, osoba prowadząca działalność gospodarczą nie ma możliwości wyboru i musi opłacać składki w formie bezgotówkowej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: