e-prawnik.pl Porady prawne

Wyrok łączny

Pytanie:

Jakie warunki muszą zostać spełnione, by sąd karny wydał wyrok łączny?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wyrok łączny

Wyrok łączny jest instytucją procesową realizującą normy prawa materialnego. Zatem „warunki do orzeczenia kary łącznej", o których mowa w art. 569 § 1, to przede wszystkim przesłanki wynikające z art. 85 k.k.

art. 85 k.k.
Jeżeli sprawca popełnił dwa lub więcej przestępstw, zanim zapadł pierwszy wyrok, chociażby nieprawomocny, co do któregokolwiek z tych przestępstw i wymierzono za nie kary tego samego rodzaju albo inne podlegające łączeniu, sąd orzeka karę łączną, biorąc za podstawę kary z osobna wymierzone za zbiegające się przestępstwa.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ