Zajęcie przedmiotów służących do wykonywania pracy

Pytanie:

Jestem lekarzem stomatologiem - czy komornik może zająć mój unit - fotel stomatologiczny?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Według art. 829 Kodeksu postępowania cywilnego nie podlegają egzekucji między innymi narzędzia i inne przedmioty niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika. Ocena, czy poszczególne przedmioty są niezbędne, zależy od ustalenia, jaki zawód wykonuje dłużnik w chwili zajęcia. Powinien to być zawód, w którym dłużnik osobiście wykonuje pracę. Fotel stomatologiczny, to jeden z przedmiotów, który w naszej ocenie jest niezbędny do wykonywania zawodu stomatologa. A zatem, jeżeli zawód stomatologa jest zawodem wykonywanym przez Pana w chwili obecnej oraz jeżeli wykonuje Pan ten zawód osobiście, to fotel stomatologiczny nie będzie podlegał zajęciu przez komornika - będzie wyłączony z egzekucji.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY