Dodatkowe zatrudnienie urzędnika skarbowego

Pytanie:

Chciałbym się zapytać jak wygląda kwestia dodatkowej pracy. Tzn. jestem zatrudniony w niepełnym wymiarze etatu w urzędzie skarbowym, mam możliwość dostania dodatkowej pracy na 1/2 etatu. Moje pytanie brzmi czy potrzebuję zgody naczelnika urzędu skarbowego na dodatkowe zatrudnienie, dodatkowa praca jest poza terenem działania mojego US-u i zupełnie o odmiennym charakterze?

Masz inne pytanie do prawnika?

13.12.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dodatkowe zatrudnienie urzędnika skarbowego

Zgodnie z art. 72 ustawy o służbie cywilnej członek korpusu służby cywilnej (pracownik urzędu skarbowego i izby skarbowej) nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez zgody dyrektora generalnego urzędu ani wykonywać czynności lub zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy lub podważających zaufanie do służby cywilnej.

Zatem na niektóre z dodatkowych zatrudnień potrzebna jest zgoda, a na niektóre wcale nie może być udzielona z uwagi na naruszenie zaufania do służby cywilnej np. doradztwo podatkowe prowadzone przez pracownika urzędu skarbowego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

praca na etacie a prowadzenie praktyk

5.5.2014 przez: Ada_82

umowe zespołu muzycznego

12.11.2012 przez: mateuszck23

prawo do odprawy

5.1.2010 przez: urszula100

podpisanie za kogoś

27.9.2009 przez: gosiabik