Pomoc dla osób doświadczonych ubóstwem

16.9.2019

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Ponad 76 tys. ton artykułów spożywczych - o łącznej, szacunkowej wartości około 354 mln zł brutto - trafi do osób najbardziej potrzebujących.

Przetarg ogłoszony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), jako beneficjent Operacji I w ramach Programu Operacyjnego Pomoc żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019, ogłosił przetarg nieograniczony na dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich.

Porady prawne

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 rodzajów artykułów spożywczych: groszku z marchewką, fasoli białej, koncentratu pomidorowego, buraczków wiórków, powideł śliwkowych, soku jabłkowego, makaronu jajecznego, makaronu kukurydzianego bezglutenowego, ryżu białego, kaszy gryczanej, herbatników maślanych, mleka UHT, sera podpuszczkowego dojrzewającego, szynki drobiowej, szynki wieprzowej mielonej, pasztetu wieprzowego, filetu z makreli w oleju, cukru białego, oleju rzepakowego oraz gołąbków w sosie pomidorowym.

Dostawy artykułów spożywczych będą realizowane do 123 magazynów, wskazanych przez organizacje partnerskie o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym (tzw. ,,OPO”):

  • Federację Polskich Banków Żywności,
  • Polski Komitet Pomocy Społecznej,
  • Caritas Polska,
  • Polski Czerwony Krzyż.

Dostawy do magazynów rozpoczną się od grudnia 2019 r. i potrwają do czerwca 2020 r.

Jaka pomoc żywnościowa jest planowana?

Osoby najbardziej potrzebujące będą otrzymywać pomoc żywnościową za pośrednictwem sieci organizacji partnerskich regionalnych i lokalnych (ok. 2 500 organizacji). Paczki żywnościowe oraz/albo posiłki (przygotowane z artykułów dostarczanych przez dostawców wybranych przez KOWR) będą wydawane do lipca 2020 r. osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej przez Ośrodki Pomocy Społecznej oraz osobom bezdomnym.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) to krajowy program operacyjny, który ma na celu ograniczenie skali ubóstwa poprzez wspieranie systemów krajowych świadczących pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

W ramach Programu osoby najbardziej potrzebujące otrzymują nieodpłatnie paczki z żywnością, pełnowartościowe posiłki, a także mogą brać udział w warsztatach i szkoleniach, których celem jest włączenie ich do społeczności lokalnych i poprawa sytuacji życiowej.

Szczegółowe informacje na temat Programu Operacyjnego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które pełni funkcję Instytucji Zarządzającej.

Szczegóły dotyczące ogłoszonego przetargu znajdują się na stronie internetowej KOWR.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne