Archiwum artykułów - Strona 62

Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

31.10.2015

Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? Pytanie jest o tyle ważne, że niektórzy pracownicy używają firmowych maili również (...)

Zasady uznawania dowodu zagranicznego w Polsce

27.10.2015

Ustawodawca wprowadzając do obowiązującego Kodeksu postępowania karnego art. 587, zdecydował się wypełnić istniejącą w poprzednio obowiązującym kodeksie z 1969 r. lukę w zakresie dopuszczalności wykorzystania w procesie karnym dowodów uzyskanych w drodze pomocy prawnej od organów (...)

Wpis od skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego prawo pomocy

15.9.2015

Zgodnie z art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Zgodnie z art. 230 § 2 p.p.s.a. pismami tymi są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania. Wpis stosunkowy (...)

Świadectwo pracy za pracę w Niemczech

14.9.2015

Kiedy w Niemczech można żądać od pracodawcy wystawienia lepszego świadectwa pracy? Po zakończeniu stosunku pracy, pracownik ma prawo do uzyskania świadectwa pracy. Nie zawsze otrzymane świadectwo jest jednak sformułowane po jego myśli. Negatywne sformułowania lub co gorsza stwierdzenia nieprawdziwe, (...)

Compliance a wymóg raportowania informacji pozafinansowych

24.6.2015

W ostatnim czasie Unia Europejska zaczęła zwracać coraz większą uwagę na doniosłość danych pozafinansowych firm w takich obszarach jak kwestie środowiskowe, społeczne, pracownicze, poszanowanie praw człowieka, a także przeciwdziałanie korupcji i łapownictwu.

Zasiłek dla bezrobotnych - komu przysługuje 2015

10.6.2015

Wysokość zasiłku dla bezrobotnych nie jest taka sama dla wszystkich osób, którym przysługuje prawo do tego zasiłku. Kwota zależna jest od stażu pracy uprawnionego. Sprawdź, jak oblicza się wysokość zasiłku.

Zmiany związane z wejściem w życie Prawa restrukturyzacyjnego

28.5.2015

Aktualnie trwają wzmożone prace nad ustawą – Prawo restrukturyzacyjne, która wejść ma w życie na początku 2016 r. Nowelizacja wprowadzi zarówno zupełnie nowe prawo restrukturyzacyjne, jak i szeroką nowelizację ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze

Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

20.5.2015

REKLAMACJA BUTÓW NA NOWYCH ZASADACH - zmiana przepisów od początku 2015 roku. Nowe przepisy korzystniejsze dla konsumentów.  Na jakiej podstawie reklamować buty? Jak skorzystać z uprawnień gwarancyjnych? Czym różni się reklamacja u producenta od reklamacji (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika