Prawo cywilne: Zawarcie umowy - Porady prawne (strona: 2)

Podstawowe elementy regulaminu

Czy z punktu widzenia prawa polskiego można wypisywać w Regulaminie (usługi typu - serwis ogłoszeniowy), co się żywnie podoba właścicielowi takiego serwisu?

Odsetki a zakup wierzytelności

w dniu 24.05.kupiłem wierzytelność od banku umową przelewu wierzytelności. Wierzytelność składała się z kredytu na kwotę kapitał 100 tys. + 25 tys odsetek wyliczonych na dzień 24.05. dodam (...)

Przesłanki zajścia bezpodstawnego wzbogacenia

Kiedy zachodzi bezpodstawne wzbogacenie czy wówczas kiedy zapłaciłem pieniądze komuś, kto potem okazał się nie być wykonawcą czynności?

Zawarcie umowy na dostarczenie wody przy budowie domu

Planuję budowę domu. Z kim muszę zawrzeć umowę na dostarczanie wody i co taka umowa powinna zawierać?

Umowa przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków

Z jakim podmiotem przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne zawiera umowę na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków?

Właściciel lokalu w budynku wielorodzinnym a umowa na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków

Czy osoba będąca właścicielem lokalu w bloku wielolokalowym może sama zawrzeć umowę na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków?

Sprzedaż rzeczy trwale z gruntem związanej

W roku 1996 dokonałem sprzedaży przekaźnika, który jest trwale z gruntem związany. Następnie wraz z nabywcą zawarłem umowę dzierżawy nieruchomości stanowiącą powierzchnie pod sprzedanym przekaźnikiem. (...)

Ubezpieczenie OC samochodu oddanego w komis

Zamierzam sprzedać samochód poprzez skorzystanie z komisu. Oddając samochód do sprzedaży muszę przekazać dowód rejestracyjny oraz dowód ubezpieczenia OC. Jest prawdopodobne, że pojazd nie zostanie (...)

Strona umowy zawartej przez spółkę cywilną

Zamierzamy jako osoba prawna (sp. z o.o.) podpisać umowę na świadczenie usług księgowych z firmą działającą jako spółka cywilna. Czy stroną w umowie powinna być spółka cywilna czy każdy (...)

Odzyskanie egzemplarza umowy

Z dniem 20 kwietnia podpisałam umowę stypendialna przedłużoną mi przez klub sportowy. Zapoznałam się z jej treścią, po czym ją podpisałam. Na umowie była data zawarcia umowy 23 kwietnia. Kierownik (...)

Umowa najmu czy dzierżawy?

Chciałbym podpisać umowę najmu lub dzierżawy ( która będzie korzystniejsza i spełniała moje priorytety) z Parafią Rzymsko-Katolicką reprezentowaną przez ks.proboszcza czy to wystarczy na najem (...)

Umowa między sąsiadami

Mieszkam w szeregowcu - w segmencie skrajnym, tj. mam wspólną ścianę tylko z jednym sąsiadem. Obok, w tej samej linii zabudowy, w odległości 9,2 m znajduje się kolejny szeregowiec. Działka pomiędzy (...)

Umowa o współpracę

Sytuacja: Prowadzimy serwis randkowy online, otrzymaliśmy ofertę współpracy od innego serwisu o współprace polegającą na wymianie linków/banerów. W zamian za umieszczenie ich banera na naszej (...)

Omyłkowa sprzedaż na aukcji internetowej

Testowałem system automatycznego wystawiania towarów na aukcji internetowej. Wystawiłem drogą kurtkę od 1zł i omyłkowo ustawiłem typ aukcji na \"Kup teraz\" zamiast \"Licytacja od 1zł.\" W chwilę (...)

Definicja siły wyższej

Czy warunek chroniący przed skutkami niewykonania umowy z powodu wystąpienia tzw. siły wyższej musi być obwarowany wymienieniem przykładów tej siły? Czy istnieje jakiś "katalog" sił wyższych?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika