Kiedy można pobrać próbki krwi do badań na zawartość alkoholu?

Pytanie:

Kiedy można pobrać próbki krwi do badań na zawartość alkoholu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Pobrania próbki krwi do badań na zawartość alkoholu należy dokonać, jeżeli:

1) badany, pomimo przeprowadzenia badania urządzeniami elektronicznymi, żąda pobrania krwi;

2) w przypadkach, gdy badany żąda takiego badania lub zgłasza zastrzeżenia do prawidłowości przeprowadzenia pierwszego badania lub zaistniała znaczna rozbieżność między pierwszym a drugim pomiarem (urządzeniem o którym mowa w § 2), jeżeli nie ma możliwości dokonania badania urządzeniem, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1; Zarządzenie nr 496Komendanta Głównego Policji w sprawie badań na zawartość w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu).

3) stan badanego, zwłaszcza wynikający z upojenia alkoholowego, choroby układu oddechowego lub innych przyczyn, uniemożliwia przeprowadzenie badania urządzeniem elektronicznym;

4) istnieją, wynikające ze stanu zdrowia badanego, przeciwwskazania do użycia urządzenia elektronicznego;

5) badany odmawia poddania się badaniu stanu trzeźwości urządzeniami elektronicznymi;

6) kierujący pojazdem uczestniczył w wypadku, w którym jest zabity lub ranny.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: