Zwolnienie lekarskie podczas urlopu wypoczynkowego

Pytanie:

Pracownik wziął urlop na dwa dni: 2 i 3 listopada (czwartek i piątek). W poniedziałek do firmy przyniósł zwolnienie obejmujące okres 2-8 listopada, czyli także 2 dni urlopu. Czy pracownik ma prawo odebrać sobie te 2 dni urlopu w innym terminie w związku z faktem, że podczas urlopu zachorował i otrzymał zwolnienie lekarskie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Odpowiedź na zadane pytanie znajduje się w kodeksie pracy, a konkretnie w art. 166. Zgodnie z tym przepisem, jeżeli niezdolność do pracy z powodu choroby powstała w trakcie urlopu wypoczynkowego, urlop wypoczynkowy zawiesza się przez czas trwania tej niezdolności. Pracownikowi przysługuje prawo do zasiłku chorobowego, natomiast część urlopu nie wykorzystana z powodu choroby lub odosobnienia ulega przesunięciu na okres późniejszy. W związku z tym pracownik nie wykorzystał w rzeczywistości urlopu, w okresie kiedy był chory. W takim przypadku wymiar jego urlopu nie zmniejszył się o te dwa dni.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

nn

25.10.2009 21:9:49

Re: Zwolnienie lekarskie na dziecko podczas urlopu wypoczynkowego

napisałam podanie na urlop 2 dni opieki nad dzieckiem i jeden dzień urlopu wypoczynkowego (poniedziałek wtorek i środa) w poniedziałek rano okazało się, że dziecko jest chore otrzymałam zwolnienie z tyt opieki nad dzieckiem 4dni czy oznacza to że przepadły moje 3 dni urlopu?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY