Archiwum porad prawnych Czerwiec 2003

Egzekucja z majątku spółdzielni

30.6.2003

Jestem członkiem spółdzielni mieszkaniowej, która jest zadłużona z powodu przegranej sprawy w sądzie z wykonawcą jednego z budynków. Wyrok jest prawomocny, a komornik wszczął już egzekucję. Zarząd spółdzielni nic w tej sprawie nie robi i nie ma pomysłu wyjścia z sytuacji. Czy komornik (...)

Powołanie prezesa sp .zo.o.

30.6.2003

Czy Walne Zgromadzenie odbywające sie np. w dniu 20.06 może powołać prezesa spółki z datą wsteczną np. 01.06.?

Składka zdrowotna z kilku tytułów

30.6.2003

Jestem zatrudniony na pełnym etacie z wynagrodzeniem przewyższającym średnią krajową, oprócz tego prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna - płacę więc składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Zawiązuję spółkę cywilną. Czy ponownie mam zgłaszać się do następnego czyli (...)

Przypomnienie o badaniach okresowych

27.6.2003

Czy pracownik, który wie, że zbliża się termin jego badań okresowych ma obowiązek przypomnieć o tym pracodawcy, jeśli ten nie kwapi się do wydania skierowania na takie badania?

Przeszukanie pomieszczeń

27.6.2003

Na jakiej podstawie prawnej przeprowadzane są kontrole w firmach (i u osób prywatnych w mieszkaniach) sprawdzające legalność posiadanego oprogramowania komputerowego? Kto ma prawo przeprowadzać kontrolę i jakimi dokumentami wykazać powinny się takie osoby? Jakie są konsekwencje odmowy dopuszczenia (...)

Przeszukanie pomieszczeń

27.6.2003

W jaki sposób można wnieść zażalenie i do kogo na postępowanie policji podczas przeszukania domu? Co to znaczy "uzasadnione przyczyny do przeszukania"? Czy policja powinna przedstawić powód tego przeszukania - fakt, że podejrzewa o kradzież jakiś rzeczy jest podstawą do przeszukania domu? (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika