Dokumenty związane z instalacją gazową

Pytanie:

Witam. Jakiś czas temu kupiłem samochód z instalacją gazową. Niestety nie mogę znaleźć dokumentów związanych z tą instalacją. Od kogo mogę je uzyskać?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Bez przedłożenia we właściwym wydziale komunikacji dokumentów, nie będzie możliwe uzyskanie w dowodzie rejestracyjnym pojazdu adnotacji o przystosowaniu pojazdu do zasilania gazem.

W posiadaniu świadectwa homologacji jest producent (importer), tylko on może Panu wydać wyciąg ze świadectwa homologacji.

Atest na zbiornik gazu powinien posiadać ten, kto zbiornik ten instalował (atest wydawany jest na każdy wyprodukowany zbiornik gazu).

Faktura VAT konieczna jest jedynie dla uzyskania adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Powinien Pan się domagać wydania jej od sprzedawcy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe też poza działką

  Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe biegną także poza granicą nieruchomości. - Tak wynika z uchwały siedmiu sędziów Sądu Najwyższego.

 • Kto otrzyma nowe paszporty?

  Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą (...)

 • Paszporty w nowym wydaniu

  Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2019 r.

  Podatnik, który w roku podatkowym płacił za użytkowanie sieci Internet ma prawo, po spełnieniu dodatkowych warunków, odliczyć od dochodu (przychodu) ponoszone przez siebie z tego tytułu (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

NA SKÓTY