Montaż rolet razem z oknem

Pytanie:

Prowadzimy firmę usługowo-budowlaną. Montujemy okna i drzwi z własnym materiałem w budynkach i lokalach mieszkalnych. Często się zdarza tak, że klient zamawia okno razem z roletą wewnętrzną lub zewnętrzną lub z roletą w środku okna. Jaka stawkę VAT zastosować w budownictwie mieszkaniowym do montażu razem z oknem: rolety wewnętrznej, zewnętrznej i rolety w środku okna?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Na gruncie obowiązującego stanu prawnego w zakresie ustawy o podatku od towarów i usług, a w szczególności wskutek zmian wprowadzonych w roku 2011, organy podatkowe definitywnie odmawiają podatnikom możliwości stosowania obniżonej stawki VAT w przypadku rolet, moskitier, etc., nawet jeśli są montowane w budownictwie mieszkaniowym.

Można się zastanawiać, czy czyni różnicę dla oceny sytuacji fakt, że roleta (niezależnie od rodzaju) będzie montowana razem z oknem. Zapewne można próbować argumentować za tym, aby w takim przypadku znalazła zastosowanie stawka obniżona. Z uwagi jednak na powyższe stanowisko organów podatkowych, podatnik przed zastosowaniem obniżonej stawki VAT przy dostawie rolet razem z oknem powinien uzyskać potwierdzenie takiej praktyki w drodze interpretacji indywidualnej wydanej na jego rzecz.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.5.2017

  Zgłoszenie do ZUS razem z wnioskiem o wpis do CEIDG

  Prowadzisz działalność gospodarczą lub zamierzasz ją rozpocząć? Od 20 maja dokumenty ubezpieczeniowe ZUS złożysz razem z wnioskiem CEIDG-1.

 • 10.4.2017

  Więcej stojaków rowerowych na polskich stacjach

  Ponad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczynają montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać (...)

 • 16.2.2019

  Ulga termomodernizacyjna

  Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ulga termomodernizacyjna, czyli możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z  (...)

 • 21.10.2019

  „Mój Prąd” - można wnioskować przez Internet

  Miliard złotych – to budżet programu „Mój prąd”. Do tej pory wnioski o dofinansowanie w jego ramach można było składać jedynie w formie papierowej. Od teraz załatwisz tę (...)

 • 19.5.2017

  Jaka płaca minimalna w 2018 r.?

  MRPiPS skierowało na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o minimalnym wynagrodzeniu za pracę w 2018 r. na poziomie 2.100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost (...)