Symbol PKWiU

Pytanie:

Wykonałem remont dachu w bloku mieszkalnym. Zastosowałem stawkę VAT 8%, symbol PKWiU PKOB 112. Otrzymałem informację, że nie stosuje się już symboli PKWiU, tylko należy użyć artykułu ustawy, który tego dotyczy. Proszę o informację, czy zmieniły się zasady co do opisania obniżonej stawki VAT, jeżeli tak, to bardzo proszę o informację, jaki to artykuł?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Faktycznie od roku 2011 częściowo odchodzi się od określania dostaw z obniżoną stawką VAT za pomocą symboli statystycznych. Usługa, o której jest mowa w opisie stanu faktycznego korzysta z obniżonej stawki VAT na podstawie art. 41 ust. 12 w zw. z art. 146a pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn.: Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z późn. zm.). Zgodnie z tymi przepisami obniżoną stawkę VAT 8% stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Zatem ta podstawa może być wskazana na fakturze VAT.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY