Eksmisja osób obłożnie chorych, lokal zastępczy

Pytanie:

Mój ojciec jest ciężko chory, lokal który zamieszkuje zostanie zlicytowany przez komornika a on sam czeka na eksmisje. Czy przysługuje mojemu ojcu lokal zastępczy?

Masz inne pytanie do prawnika?

12.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Eksmisja osób obłożnie chorych, lokal zastępczy

W przypadku eksmisji osób obłożnie chorych przepis zawarty w art. 14 ust. 4 pkt 3 ustawy o ochronie praw lokatorów przewiduje obowiązek przyznania tej osobie lokalu socjalnego w wyroku nakazującym opróżnienie lokalu, chyba że osoba ta może zamieszkać w innym lokalu niż dotychczas używany .

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: