e-prawnik.pl Porady prawne

Trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego a brak zgody na rozwód małżonków

Pytanie:

Witam. Czy sąd może nie zgodzić się na rozwód małżonków, pomimo istnienia trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z mocy art. 56 par. 2 i 3 k.r.o., mimo istnienia trwałego i zupełnego rozkładu pożycia orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne w trzech przypadkach: 1) jeżeli wskutek rozwodu miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków, 2) jeżeli z innych względów rozwód byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, 3) jeżeli rozwodu żąda jedno z małżonków wyłącznie winne rozkładu pożycia, drugie z małżonków zaś na rozwód się nie godzi, a odmowa tej zgody nie jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY