e-prawnik.pl Porady prawne

Ustanowienie hipoteki na nieruchomości

Pytanie:

Zgodnie z art. 37 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego obciążenie nieruchomości wymaga dla swej ważności zgody drugiego małżonka. Czy dotyczy to tylko nieruchomości wchodzącej w skład ustawowej wspólności majątkowej czy również nieruchomości będącej majątkiem osobistym małżonka?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Ustanowienie hipoteki na nieruchomości

5.11.2012

Art. 37 Kodeksu rozdzinnego i opiekuńczego dotyczy wyłącznie majątku wspólnego. Jest to przepis, który w rozumieniu art. 36 § 2 zd. 1 „stanowi inaczej”, a mianowicie dotyczy wyjątku od zasady tam wyrażonej, że każde z małżonków może samodzielnie zarządzać majątkiem wspólnym.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ