Zwrot pieniędzy za okulary korekcyjne pracownika

Pytanie:

Czy pracodawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów zakupu okularów korekcyjnych podczas pracy przy obsłudze monitora dla pracownika? Wyniki badania okulistycznego wykazały potrzebę stosowania okularów.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Kwestię tę reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (DzU 1998 nr 148 poz. 973). Jak stanowi przepis § 8 tego rozporządzenia, pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym na stanowiskach z monitorami ekranowymi profilaktyczną opiekę zdrowotną, w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach. Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodne z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: