Archiwum porad prawnych Czerwiec 2013

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego spółki

28.6.2013

W spółce z o.o. na dzień 28.06 zostało zwołane zwyczajne walne zgromadzenie wspólników, które powinno zatwierdzić sprawozdanie finansowe za rok 2012. Niemniej jednak wspólnicy chcą zdecydować o nie zatwierdzeniu sprawozdania i zobowiązaniu zarządu do przeprowadzenia badania bilansu przez (...)

zmiana opiekuna prawnego dla osoby ubezwłasnowolnionej

27.6.2013

Chciałabym złożyć do Sądu wniosek o zmianę opiekuna prawnego swojej ubezwłasnowolnionej mamy. Mój ojciec obecny, opiekun prawny, nie czuje się na siłach sprawować dalej opieki nad mamą. Od dłuższego czasu to ja zajmuje się jej sprawami. Co muszę zrobić ?

Udostępnianie akt szkodowych

27.6.2013

Dwa tygodnie temu wysłałem do ubezpieczyciela żądanie przesłania w wersji elektronicznej akt szkody, w której brał udział samochód, którego jestem współwłaścicielem. Do dnia dzisiejszego nic nie otrzymałem. Niestety na infolinii firmy pracują ignoranci, którzy maszynowo biorą od klienta (...)

Forma umowy cesji

21.6.2013

W jakiej formie należy zawrzeć umowę cesji wierzytelności pieniężnej, na którą wierzyciel posiada fakturę VAT?

Brak polisy OC a roszczenie względem UFG

17.6.2013

Ubezpieczyciel odmówił wypłaty ubezpieczenia za szkodę wynikłą ze stłuczki, ponieważ sprawca nie miał obowiązkowej polisy OC.Jak wygląda procedura zgłoszenia się po wypłatę do UFG?

Prawo do odstąpienia od umowy

14.6.2013

Jeżeli kupuję wycieczkę pobytową np. do Grecji w polskim biurze podróży i na miejscu zawieram umowę z rezydentem na dodatkową wycieczkę np. 1 dniową - to czy mam prawo zrezygnować z wycieczki w przeciągu 10 dni od momentu zawarcia bez podania przyczyny powołując się na fakt, że umowa (...)

Uzasadnienie decyzji ubezpieczyciela

13.6.2013

Jestem współwłaścicielem samochodu. Użytkownik i drugi współwłaściciel miał stłuczkę z powodu innego kierowcy. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania tłumacząc to bardzo ogólnikowo, że sprawcy \"nie udowodniono, że szkoda została wyrządzona z jego winy\" (mimo, że w tym przedmiocie (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika