e-prawnik.pl Porady prawne

Postanowienia umowne dot. wielkości świadczeń na rzecz dożywotnika

Pytanie:

Chciałbym się dowiedzieć czy w umowie dożywocia trzeba dokładnie oznaczyć wielkość świadczeń na rzecz dożywotnika?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Postanowienia umowne dot. wielkości świadczeń na rzecz dożywotnika

Umowa powinna dokładnie określać rodzaj i wielkość świadczeń, a w miarę możliwości także regulować zakres zmian - w razie wygaśnięcia prawa dożywocia w stosunku do jednego z dożywotników. Art. 908 jest przepisem względnie obowiązującym, oznacza to, że w braku odpowiednich postanowień umownych (dla ważności umowy dożywocia dokładne określenie świadczeń nabywcy nieruchomości nie jest konieczne) nabywca nieruchomości zobowiązany jest do świadczeń określonych w art. 908 § 1

Potrzebujesz porady prawnej?